12:30

Calificarea Turul

Cati bani a incasat Sorana Cirstea pentru calificarea in turul trei la Madrid. Misiune imposibila pentru romanca in faza urmatoare

Ana Bogdan, eliminata in primul tur la WTA Madrid Doua reveniri spectaculoase si minge de meci ratata

Ana Bogdan a ratat marti calificarea in turul al doilea al turneului WTA 1000 de la Madrid, scor 7-65), 64)-7, 2-6 cu Xiyu Wang, intr-un meci in care a fost condusa de mai multe ori de adversara, dar a ratat si o minge de meci.

Rafael Nadal, victorie entuziasmanta in primul tur la ATP Barcelona

Rafael Nadal a obtinut calificarea in turul doi al turneului ATP de la Barcelona, dupa ce l-a invins in doua seturi pe Flavio Cobolli, scor 6-2, 6-3.

Novak Djokovic, in optimi la ATP Monte Carlo - Debut excelent pe zgura

Novak Djokovic a pornit ca din tun in sezonul de zgura, liderul clasamentului ATP obtinand calificarea in optimile Mastersului de la Monte Carlo dupa ce l-a invins categoric pe Roman Safiullin locul 41 mondial), scor 6-1, 6-2.

Ana Bogdan, eliminata in primul tur al competitiei de la Charleston, dupa meciul cu Elisabetta Cocciaretto

Ana Bogdan a fost eliminata in primul tur al turneului de 500 de puncte WTA de la Charleston, dupa meciul cu italianca Elisabetta Cocciaretto 56 WTA). Ana Bogdan a ratat calificarea in turul doi la Charleston Ana Bogdan 66 WTA) s-a impus in primul set al partidei cu Elisabetta Cocciareto si l-a si castigat.

Irina Bara s-a calificat in turul al doilea la WTA Bogota

Irina Bara a reusit calificarea in turul al doilea al turneului WTA 250 de la Bogota Columbia), dupa 2-6, 6-3, 6-4 in fata ucrainencei Katarina Zavatska 195 WTA).

WTA Charleston: Gabriela Lee, aproape de tabloul principal

Gabriela Lee fosta Talaba) a obtinut calificarea in turul doi al calificarilor la WTA Charleston, dupa ce a invins-o in doua seturi pe Mai Hontama, scor 5-7, 6-3, 6-4.

Nationala Under-19 a incheiat Turul de Elita cu o victorie in fata Croatiei! Elevii lui Adrian Dulcea au ratat calificarea la EURO

Selectionata Romaniei Under-19 a incheiat Turul de Elita al Campionatului European de fotbal cu o victorie cu 1-0 obtinuta in fata Croatiei, la Varazdin. Unicul gol al partidei a fost reusit in minutul 73 de Rares Pop. Unicul gol al confruntarii de astazi cu gazda miniturneului de calificare, Croatia, a fost reusit de Rares Pop .

Opt favoriti eliminati in turul al doilea de la ATP Miami

Parcursul pe tabloul principal al Mastersului de la Miami s-a incheiat prematur pentru opt dintre capii de serie. Au obtinut insa calificarea si mari favoriti precum Carlos Alcaraz, Jannik Sinner, Daniil Medvedev si Alexander Zverev.

Emma Raducanu, calificare la pas in turul doi la Indian Wells 2024

Emma Raducanu a obtinut joi calificarea in turul doi al turneului de la Indian Wells, dupa ce a invins-o in doua seturi pe Rebeka Masarova, scor 6-2, 6-3.

WTA Dubai: Sorana Cirstea, calificare in turul doi dupa ce a eliminat o castigatoare de Grand Slam

Sorana Cirstea a obtinut calificarea in turul doi al turneului WTA de la Dubai, dupa ce a invins-o in doua seturi pe Sofia Kenin, scor 6-3, 7-62).

Mira Andreeva continua povestea impresionanta la Australian Open

Jucatoarea rusa in varsta de doar 16 ani a revenit de la 1-5 in setul decisiv contra fratuzoaicei Diane Parry in turul 3 la Australian Open si a salvat o minge de meci pentru calificarea in optimile de finala. Istorie la Australian Open. A treia favorita din turneul feminin eliminata dupa cel mai lung tie-break jucat vreodata intr-un turneu de Mare Slem .

VIDEO Australian Open 2024: Jucatoarea momentului, revenire spectaculoasa - La 16 ani, in optimi la Melbourne

Mirra Andreeva si Diane Parry au oferit un meci pe cinste in turul trei de la Australian Open. La doar 16 ani, rusoaica a reusit o revenire spectaculoasa in setul decisiv, de la 1-5, pentru a obtine calificarea in optimile de la Melbourne dupa un meci de doua ore si 23 de minute.

VIDEO A reusit 93 de lovituri castigatoare, dar a fost eliminat de la Australian Open 2024

Max Purcell este cunoscut mai degraba pentru rezultatele obtinute in proba de dublu, dar australianul a fost aproape de calificarea in turul trei la Australian Open 2024, dupa ce a reusit 93 de lovituri castigatoare in meciul cu norvegianul Casper Ruud.

Carlos Alcaraz, primul set pierdut la Australian Open 2024 - Ibericul merge in turul trei

Carlos Alcaraz a avut parte de un meci dificil cu Lorenzo Sonego: al doilea favorit de la Australian Open 2024 a pierdut un set si a avut nevoie de trei ore si jumatate pentru a obtine calificarea in turul al treilea.

VIDEO Australian Open 2024: Iga Swiatek, in turul trei dupa o revenire incredibila

Iga Swiatek a fost pusa la grea incercare in turul doi de la Australian Open 2024, dar lidera ierarhiei WTA a pus in scena o revenire spectaculoasa in setul decisiv al meciului cu americanca Danielle Collins si a obtinut calificarea in runda urmatoare.

Australian Open 2024: Trei mari favoriti merg in turul doi (Rezultatele zilei)

Ziua de marti nu a adus mari surprize pe tabloul masculin de la Australian Open 2024, cele mai importante nume care au debutat la primul Grand Slam al anului obtinand si calificarea in turul al doilea.

Australian Open 2024: Ana Bogdan, in turul doi la dublu

Perechea formata din Ana Bogdan si Rebeka Masarova a obtinut calificarea in turul doi al probei de dublu de la Australian Open, primul Grand Slam al anului.

VIDEO Stefanos Tsitsipas, lovitura anului - Victorie cu set pierdut la Australian Open 2024

Meciul dintre Stefanos Tsitsipas si Zizou Bergs a oferit punctul inceputului de an in tenisul masculin, iar castig de cauza a avut sportivul din Grecia, care a obtinut si calificarea in turul doi la Australian Open 2024.

VIDEO Calificare dramatica pentru favoritul cinci de la Australian Open 2024

Andrey Rublev a avut parte de un meci spectaculos in runda inaugurala de la Australian Open 2024, favoritul cinci al competitiei fiind nevoit sa revina de la 2-5 in tiebreak-ul setului decisiv pentru a obtine calificarea in turul al doilea de la Melbourne.

actualitate, 12:30