01:05

Calificarea Turul

Emma Raducanu, calificare la pas in turul doi la Indian Wells 2024

Emma Raducanu a obtinut joi calificarea in turul doi al turneului de la Indian Wells, dupa ce a invins-o in doua seturi pe Rebeka Masarova, scor 6-2, 6-3.

WTA Dubai: Sorana Cirstea, calificare in turul doi dupa ce a eliminat o castigatoare de Grand Slam

Sorana Cirstea a obtinut calificarea in turul doi al turneului WTA de la Dubai, dupa ce a invins-o in doua seturi pe Sofia Kenin, scor 6-3, 7-62).

Mira Andreeva continua povestea impresionanta la Australian Open

Jucatoarea rusa in varsta de doar 16 ani a revenit de la 1-5 in setul decisiv contra fratuzoaicei Diane Parry in turul 3 la Australian Open si a salvat o minge de meci pentru calificarea in optimile de finala. Istorie la Australian Open. A treia favorita din turneul feminin eliminata dupa cel mai lung tie-break jucat vreodata intr-un turneu de Mare Slem .

VIDEO Australian Open 2024: Jucatoarea momentului, revenire spectaculoasa - La 16 ani, in optimi la Melbourne

Mirra Andreeva si Diane Parry au oferit un meci pe cinste in turul trei de la Australian Open. La doar 16 ani, rusoaica a reusit o revenire spectaculoasa in setul decisiv, de la 1-5, pentru a obtine calificarea in optimile de la Melbourne dupa un meci de doua ore si 23 de minute.

VIDEO A reusit 93 de lovituri castigatoare, dar a fost eliminat de la Australian Open 2024

Max Purcell este cunoscut mai degraba pentru rezultatele obtinute in proba de dublu, dar australianul a fost aproape de calificarea in turul trei la Australian Open 2024, dupa ce a reusit 93 de lovituri castigatoare in meciul cu norvegianul Casper Ruud.

Carlos Alcaraz, primul set pierdut la Australian Open 2024 - Ibericul merge in turul trei

Carlos Alcaraz a avut parte de un meci dificil cu Lorenzo Sonego: al doilea favorit de la Australian Open 2024 a pierdut un set si a avut nevoie de trei ore si jumatate pentru a obtine calificarea in turul al treilea.

VIDEO Australian Open 2024: Iga Swiatek, in turul trei dupa o revenire incredibila

Iga Swiatek a fost pusa la grea incercare in turul doi de la Australian Open 2024, dar lidera ierarhiei WTA a pus in scena o revenire spectaculoasa in setul decisiv al meciului cu americanca Danielle Collins si a obtinut calificarea in runda urmatoare.

Australian Open 2024: Trei mari favoriti merg in turul doi (Rezultatele zilei)

Ziua de marti nu a adus mari surprize pe tabloul masculin de la Australian Open 2024, cele mai importante nume care au debutat la primul Grand Slam al anului obtinand si calificarea in turul al doilea.

Australian Open 2024: Ana Bogdan, in turul doi la dublu

Perechea formata din Ana Bogdan si Rebeka Masarova a obtinut calificarea in turul doi al probei de dublu de la Australian Open, primul Grand Slam al anului.

VIDEO Stefanos Tsitsipas, lovitura anului - Victorie cu set pierdut la Australian Open 2024

Meciul dintre Stefanos Tsitsipas si Zizou Bergs a oferit punctul inceputului de an in tenisul masculin, iar castig de cauza a avut sportivul din Grecia, care a obtinut si calificarea in turul doi la Australian Open 2024.

VIDEO Calificare dramatica pentru favoritul cinci de la Australian Open 2024

Andrey Rublev a avut parte de un meci spectaculos in runda inaugurala de la Australian Open 2024, favoritul cinci al competitiei fiind nevoit sa revina de la 2-5 in tiebreak-ul setului decisiv pentru a obtine calificarea in turul al doilea de la Melbourne.

Jannik Sinner, in turul doi de la Australian Open 2024

Jannik Sinner, unul dintre marii favoriti la castigarea Australian Open 2024, a obtinut calificarea in turul al doilea. Italianul a trecut, scor 6-4, 7-5, 6-3, de Botic Van De Zandschulp, locul 59 in ierarhia mondiala.

Australian Open 2024: Irina Bara a ratat calificarea pe tabloul principal

Irina Bara nu a reusit sa ajunga pe tabloul principal la Australian Open 2024, primul Grand Slam al anului, sportiva noastra fiind invinsa categoric de Eva Lys, joi, in turul al doilea al calificarilor.

Adversarii Romaniei U19 la Turul de Elita, competitie decisiva pentru calificarea la Euro 2024

Nationala U19 de fotbal a Romaniei va face parte din grupa 6 la Turul de Elita, competitie decisiva pentru calificarea la Euro 2024. Adversarele tricolorilor vor fi Germania, Croatia si Turcia, conform tragerii la sorti de joi, 7 decembrie.

Triplu castigator de Grand Slam, eliminat in runda inaugurala la ATP Paris

Alex de Minaur a obtinut calificarea in turul doi al Mastersului de la Paris, dupa ce l-a invins in trei seturi pe Andy Murray, scor 7-65), 4-6, 7-5.

Romania U19 s-a calificat la Turul de Elita, dupa o remiza cu Cehia

Echipa nationala de fotbal a Romaniei sub 19 ani a obtinut calificarea la Turul de Elita, dupa remiza cu selectionata Cehiei, scor 1-1. Tricolorii si-au mentinut pozitia secunda a grupei numarul 10.

Ana Bogdan, Jaqueline Cristian si Irina Bara, in optimi la WTA Bucuresti Patricia Tig, eliminata in primul tur

Principala favorita a turneului WTA 125 de la Bucuresti, Ana Bogdan 62 WTA) a reusit calificarea in turul al doilea, dupa ce pierduse primul set in fata italiencei Nuria Brancaccio 207 WTA), scor 5-7, 7-5, 6-3.

Echipa nationala va primi bani multi daca se califica la EURO 2024. Ce spune Mihai Stoichita (FRF) despre primele jucatorilor

Directorul tehnic al Federatiei Romane de Fotbal, Mihai Stoichita, a confirmat ca fotbalistii echipei nationale vor beneficia de prime daca obtin calificarea la EURO 2024, potrivit Fanatik. in ciuda prestatiilor apatice din ultimele doua partide, tricolorii ocupa locul 2 in Grupa I a preliminariilor si sunt in carti pentru calificarea la turneului final din Germania. Echipa nationala va juca marti la Bucuresti cu selectionata din Kosovo, cu care a remizat in turul de la Pristina.

Lidera WTA, start lansat la US Open 2023 - Un singur game pierdut

Iga Swiatek a inceput ca din tun la US Open si a obtinut calificarea in turul doi, dupa ce a invins-o in doua seturi pe Rebecca Peterson, scor 6-0, 6-1.

UEFA, sesizata de FRF cu privire la pariul de zeci de mii de lei pe care sustine Gigi Becali ca l-a pus la meciul lui FCSB din Conference League

Federatia Romana de Fotbal a sesizat UEFA cu privire la declaratiile prin care Gigi Becali a recunoscut ca a pariat 20. 000 de lei pe partida dintre Nordsjaelland si FCSB din turul 3 preliminar de Conference League, transmite ProSport. FCSB a fost eliminata de Nordsjaelland din a treia competitie continentala, dupa o remiza la Bucuresti 0-0) si o infrangere in Danemarca 2-0). Dupa a doua mansa a dublei, patronul lui FCSB a afirmat la ProSport Live ca pariase, printr-un intermediar, 20. 000 de lei pe calificarea echipei sale.