20:00

Calificat Finala

Irina Begu s-a calificat in sferturi la Palermo

Irina Begu, locul 142 WTA, s-a calificat, miercuri, in sferturile de finala ale turneului de categorie WTA 250 de la Palermo.

Irina Begu s-a calificat in sferturile turneului de la Palermo, dupa meciul cu Arantxa Rus

Irina Begu s-a calificat in sferturile turneului WTA de la Palermo, dupa ce s-a impus superb in fata Arantxei Rus, scor 6-2, 7-5. Irina Begu, calificare in sferturile turneului de la Palermo Irina Begu 142 WTA) s-a calificat miercuri in sferturile de finala ale turneului de 250 de puncte WTA de la Palermo. Romanca s-a impus in fata Arantxei Rus, locul 62 mondial, scor 6-2, 7-5.

Novak Djokovici, dezvaluiri despre potiunea secreta cu care ramane in top si la 37 de ani

Sarbul s-a calificat a 6-a oara consecutiv in finala la Wimbledon.

Carlos Alcaraz face pasul in finala de la Wimbledon. A doua consecutiva pentru spaniol

Jucatorul spaniol Carlos Alcaraz s-a calificat in finala de la Wimbledon pentru al doilea an la rand.

Krejcikova este in finala la Wimbledon

Barbora Krejcikova, locul 32 mondial, s-a calificat joi in a doua sa finala de grand slam, la turneul de la Wimbledon.

Jasmine Paolini, a doua finala consecutiva de Grand Slam si prima din cariera la Wimbledon. Victorie dramatica in semifinala cu Donna Vekic

Jasmine Paolini 7 WTA) a obtinut o victorie dramatica in fata croatei Donna Vekic 37 WTA), joi, si s-a calificat in finala Wimbledon pentru prima oara in cariera. Paolini, victorie cu Vekic in semifinalele Wimbledon .

Mesaj bizar transmis de regele Charles pentru jucatorii Angliei, dupa calificarea in finala Euro 2024 Legatura cu gestul facut de Nicolae Ceausescu

Regele Charles III a transmis un mesaj bizar dupa ce nationala Angliei s-a calificat in finala Euro 2024. Mai exact, in mesajul de felicitare, regele i-a rugat pe jucatori sa incerce sa castige trofeul in timpul regulamentar, facand aluzie la emotiile pe care le-a starnit englezii in meciurile castigate la limita la Euro 2024.

Columbia s-a calificat in finala Copa America. Darwin Nunez (Uruguay) s-a batut cu suporterii columbieni (VIDEO)

A doua finalista de la Copa America s-a decis miercuri noapte peste ocean.

Columbia s-a calificat in finala la Copa America

Reprezentativa Columbiei s-a calificat in finala Copa America, dupa ce a invins, joi dimineata, selectionata Uruguayului, scor 1-0.

Finala de vis la EURO 2024: Spania-Anglia

Selectionata Angliei s-a calificat in finala Campionatului European de fotbal EURO 2024, gazduit de Germania, dupa ce a invins echipa Olandei cu scorul de 2-1 1-1), miercuri seara, pe BVB Stadion din Dortmund, in a doua semifinala. Anglia s-a calificat in a doua finala consecutiva, eroul sau fiind rezerva Ollie Watkins 90+1), care a .

Anglia e in finala EURO 2024, dupa ce a invins Olanda, scor 2-1

Anglia s-a calificat in aceasta seara in finala Campionatului European din Germania, scor 2-1, pe BVB Stadion din Dortmund, dupa ce a fost condusa cu 0-1 in primele 10 minute ale jocului. Anglia a invins-o dramatic pe Olanda in semifinalele de la EURO 2024 Dupa acest meci, in marea finala EURO 2024 se vor intalni Spania si Anglia. Nationala Spaniei a reusit sa se califice in finala EURO 2024, dupa ce s-a impus in fata Frantei, scor 2-1.

Echipa finalurilor de meci s-a calificat in finala: Anglia - Olanda 2-1

Anglia s-a calificat in finala EURO 2024. Echipa finalurilor de meci, au au reusit sa puncteze cu Elvetia, Slovacia, Olanda, joaca a doua finala consecutiva de Campionat European.

Anglia s-a calificat in finala EURO 2024, unde va intalni Spania. Britanicii au castigat cu 2-1 meciul cu Olanda

Anglia va juca finala EURO 2024 cu Spania, dupa ce a castigat cu 2-1 meciul de miercuri cu Olanda.

Wizz Air face reduceri la biletele de avion dupa calificarea Spaniei in finala EURO 2024

Wizz Air a anuntat reduceri de 15% la biletele de avion catre Spania, dupa ce nationala acestei tari s-a calificat in finala Campionatului European de Fotbal EURO 2024.

Copa America. Lionel Messi se bucura de ultimele batalii

Argentina s-a calificat in finala Copa America 2024, dupa o victorie cu 2-0 in fata Canadei. Echipa lui Messi se lupta in ultima etapa cu castigatoarea dintre Uruguay si Columbia. La final de meci, Lionel Messi a declarat ca se bucura de ultimele sale batalii in tricoul Argentinei, dupa ce marti a marcat golul al .

Lamine Yamal a intrat in istoria Campionatului European. in topul zece il regasim si pe Cristian Chivu

La cei 16 ani ai sai, jucatorul Lamine Yamal a calificat Spania in finala EURO 2024 cu o executie de exceptie in semifinala cu Franta.

Argentina ajunge in finala Copa America

Cu Lionel Messi printre marcatori, Argentina s-a calificat in finala Copa America, competitie gazduita anul acesta de SUA.

Cine este Lamine Yamal, noul star al Spaniei. Povestea adolescentului care a devenit cel mai tanar marcator din istoria turneelor finale

Lamine Yamal implineste 17 ani pe 13 iulie, dar varsta frageda nu l-a impiedicat sa fie o piesa centrala in lotul cu care Spania tocmai s-a calificat in finala Campionatului European. Fotbalistul lui FC Barcelona a inscris chiar si in semifinala cu Franta, reusind un gol superb din afara careului.

Suporterii spanioli nu au mai tinut cont de nicio regula. Ce s-a intamplat pe gazon, imediat dupa ce Spania s-a calificat in finala de la EURO 2024. Atacantul Alvaro Morata, a fost accidentat

Atacantul selectionatei Spaniei, Alvaro Morata, a fost protagonistul unui moment imediat dupa semifinalei disputata intre Furia Roja si Franta, la Campionatul European de Fotbal, EURO 2024. Fanii nu au mai tinut cont de nicio regula .

Selectionerul Spaniei, Luis de la Fuente, s-a declarat incantat de performanta echipei sale

Selectionerul nationalei de fotbal a Spaniei, Luis de la Fuente, s-a declarat incantat de performanta echipei sale, care s-a calificat in finala EURO 2024 dupa o evolutie entuziasmanta in fata Frantei scor 2-1), marti seara la Berlin, laudandu-l in special pe tanarul atacant Lamine Yamal, pe care il considera un geniu.

actualitate, 20:00