14:15

Calificat Finala

Miami Open: Elena Ribakina si Victoria Azarenka s-au calificat in semifinale

Finalista din 2023 si cap de serie numarul 4, Elena Ribakina, a obtinut o noua calificare in semifinalele Miami Open, dupa ce a invins-o, marti seara, in sferturile de finala, cu 7-5, 6-74), 6-4, pe Maria Sakkari, cap de serie numarul 8.

Sorana Cirstea s-a calificat in optimi la Miami (WTA)

Tenismena Sorana Cirstea s-a calificat in optimile de finala ale turneului WTA 1. 000 de la Miami, cu premii totale de 8. 480 de dolari, duminica, dupa ce a dispus de rusoaica Daeia Kasatkina, cu 7-5, 6-2.

Sorana Cirstea, de neoprit la Miami! Romanca e in optimile competitiei

Sorana Cirstea s-a calificat in optimile de finala ale turneului WTA 1. 000 de la Miami, dupa ce a invins-o in doua seturi pe rusoaica Daeia Kasatkina, scor 7-5, 6-2. Cap de serie numarul 19, Sorana Cirstea a obtinut victoria dupa o ora si 28 de minute. Kasatkina a condus cu 3-0 si 4-2, dar apoi .

Dunarea Braila s-a calificat la turneul final al EHF European League la handbal feminin

HC Dunarea Braila s-a calificat la turneul final al competitiei feminine de handbal EHF European League, dupa ce a invins cu scorul de 26-25 10-12) echipa croata RK Podravka Vegeta Koprivnica, duminica seara, pe teren propriu, la Buzau, in mansa a doua a sferturilor de finala.

Calificare in optimi la Miami pentru Sorana Cirstea

Jucatoarea Sorana Cirstea s-a calificat, duminica, in optimile de finala la turneul Miami Open, competitie cu premii totale in valoare de aproape 9 milioane de dolari.

CSM Bucuresti, in sferturile Ligii Campionilor, dupa o victorie trasa la indigo cu Krim Ljubljana

Formatia de handbal feminin CSM Bucuresti s-a calificat in sferturile de finala ale Ligii Campionilor, dupa ce a a invins-o in dubla mansa, cu scor identic, 30-24, pe Krim Mercator Ljubljana, in play-off. Campioana Romaniei s-a impus cu 30-24 in returul disputat in Sala Polivalenta din Capitala. Tigroaicele au condus cu 5-3 si 8-5, dar Krim .

CSM Bucuresti s-a calificat in sferturile Ligii Campionilor la handbal feminin

CSM Bucuresti s-a calificat in sferturile de finala ale Ligii Campionilor la handbal feminin.

Handbal (f): CSM Bucuresti s-a calificat in sferturile de finala ale Ligii Campionilor

Campioana Romaniei la handbal feminin, CSM Bucuresti, s-a calificat duminica in sferturile de finala ale Ligii Campionilor, dupa ce a trecut in dubla mansa de slovenele de la Krim Ljubljana.

Gloria Bistrita, in Final Four-ul EHF European League

Formatia de handbal feminin CS Gloria 2018 Bistrita-Nasaud s-a calificat la Final Four-ul EHF European League, dupa ce a invins pe teren propriu echipa maghiara Motherson Mosonmagyarovari KC, cu scorul de 27-25, in returul sferturilor de finala. Echipa antrenata de Florentina Pera a condus in prima repriza la o diferenta de trei goluri, 6-3, 8-5, .

Liceeni pasionati de robotica si nave spatiale. Rezultatele la competitii de anvergura din tara si din SUA

Echipa de robotica SnakeTech, care este formata din elevi de la Colegiul National Petru Rares din Piatra Neamt, s-a calificat in finala prestigioasei competitii BRD First Tech Challenge Romania .

CSA Steaua Bucuresti s-a calificat in sferturile LEN Euro Cup la polo

CSA Steaua Bucuresti s-a calificat in sferturile de finala ale LEN Euro Cup la polo pe apa, dupa ce i-a invins pe grecii de la Panionios Atena cu scorul de 20-18 2-2, 3-2, 2-4, 4-2, 9-8), in urma aruncarilor de departajare, sambata seara, in mansa secunda a optimilor de finala, in Bazinul Steaua di.

Snooker: Adversarul lui Judd Trump din finala World Open

Junhui Ding, locul al noualea in clasamentul mondial, s-a calificat sambata in finala World Open la snooker, unde il va intalni pe marele favorit Judd Trump locul 2 mondial).

Handbal feminin: Gloria Bistrita s-a calificat neinvinsa si in premiera la Turneul Final Four al European League

Echipa de handbal feminin Gloria Bistrita a invins sambata, pe teren propriu, formatia Mosonmagyarovari KC, scor 27-25 15-15), si in mansa retur din sferturile de finala ale European League. Gloria s-a calificat neinvinsa la Turneul F4 de la Graz.

European League: Gloria Bistrita, calificare fara infrangere la Final Four

Echipa de handbal feminin Gloria Bistrita a invins sambata, pe teren propriu, formatia Mosonmagyarovar KC, scor 27-25 15-15), si in mansa retur din sferturile de finala ale European League. Gloria s-a calificat neinvinsa la Turneul F4 de la Graz.

Victor Cornea s-a calificat in finala turneului Challenger de la Murcia

Perechea formata din Victor Cornea si francezul Theo Arribage s-a calificat in finala de dublu a turneului Challenger de la Murcia Spania).

Gabriela Ruse, in optimile turneului ITF de la Maribor

Elena-Gabriela Ruse s-a calificat in optimile de finala ale turneului ITF de la Maribor, dupa ce a invins-o in doua seturi pe Kathinka von Deichmann, cu 6-3, 6-3. Ruse s-a impus dupa o ora si 27 de minute in fata unei adversare venite din calificari 29 ani, 277 WTA). in optimile turneului din Slovenia, Ruse .

Gabriela Ruse s-a calificat in optimile turneului ITF de la Maribor, Slovenia

Jucatoarea romana de tenis Elena-Gabriela Ruse s-a calificat in optimile de finala ale turneului ITF de la Maribor Slovenia), dotat cu premii totale de 60. 000 de dolari, dupa ce a intrecut-o pe Kathinka von Deichmann Liechtenstein), cu 6-3, 6-3.

VIDEO Daniil Medvedev, calificare cu emotii in finala Indian Wells 2024 - Set pierdut cu 6-1

Daniil Medvedev a avut parte de un meci foarte dificil cu Tommy Paul, dar rusul a reusit sa treaca de american si s-a calificat in finala turneului ATP Masters 1000 de la Indian Wells.

VIDEO Carlos Alcaraz, in finala Indian Wells 2024 - Jannik Sinner, prima infrangere dupa patru luni

Carlos Alcaraz s-a calificat in finala turneului ATP Masters 1000 de la Indian Wells, spaniolul reusind sa puna capat seriei incredibile de victorii a lui Jannik Sinner.

A invins-o pe campioana de la US Open si s-a calificat in finala Indian Wells 2024

Maria Sakkari a obtinut calificarea in finala turneului WTA 1000 de la Indian Wells, sportiva din Grecia eliminand-o pe Coco Gauff campioana en-titre de la US Open).

actualitate, 14:15