17:01

Calificat Finala

Emma Raducanu, in sferturile de finala ale turneului de la Stuttgart

Britanica Emma Raducanu s-a calificat in sferturile de finala ale turneului WTA 500 de la Stuttgart, dupa ce a invins-o in doua seturi, cu 6-0, 7-5, pe cehoaica Linda Noskova. Raducanu, al carei tata este roman, a obtinut cu aceasta ocazie al patrulea succes consecutiv, lucru pe care nu il mai reusise de la US .

Cupa Romaniei - Otelul Galati si Corvinul Hunedoara vor disputa finala

Echipa Otelul Galati a invins joi, pe teren propriu, scor 2-1, formatia Universitatea Cluj, in semifinalele Cupei Romaniei. Galatenii s-au calificat pentru a doua oara in istorie in finala competitiei.

Tenis: Gabriela Ruse s-a calificat in sferturile de finala la Rouen

Jucatoarea romana de tenis Gabriela Ruse s-a calificat joi in sferturile de finala ale turneului WTA 250 de la Rouen.

Olympique Marseille, Atalanta Bergamo, AS Roma si Bayer Leverkusen s-au calificat in semifinalele Europa League

Olympique Marseille se va intalni cu Atalanta Bergamo, iar AS Roma o confrunta cu Bayer Leverkusen, in semifinalele Europa League la fotbal, dupa meciurile de joi, din mansa secunda a sferturilor de finala.

Dorinel Munteanu, optimist dupa ce a dus Otelul in finala Cupei Romaniei: Suntem pregatiti de Europa

Otelul Galati s-a calificat joi pentru a doua oara in istorie in finala Cupei Romaniei, iar antrenorul Dorinel Muntenau a vorbit despre perspectivele echipei, dar si despre lipsurile financiare de la club.

Un autogol al lui Alexandru Chipciu a calificat Otelul Galati in finala Cupei Romaniei

Otelul Galati s-a calificat in finala Cupei Romaniei dupa ce Alexandru Chipciu, de la echipa de fotbal U Cluj a dat autogol.

Otelul Galati, in finala Cupei Romaniei, dupa meciul cu Universitatea Cluj, scor 2-1

Otelul Galati s-a calificat in finala Cupei Romaniei, dupa meciul cu Universitatea Cluj, scor 2-1, pe teren propriu. Otelul Galati s-a calificat in finala Cupei Romaniei Otelul Galati au deschis scorul prin Cisse, care a inscris cu o lovitura de cap din sapte metri din centrarea lui Bodisteanu.

Otelul Galati, a doua semifinalista din Cupa Romaniei Betano

Echipa Otelul Galati s-a calificat in finala Cupei Romaniei Betano dupa victoria cu 2-1 obtinuta pe teren propriu cu Universitatea Cluj.

WTA Stuttgart: Emma Raducanu s-a calificat in sferturi Duel cu lidera mondiala

Emma Raducanu 303 WTA) s-a calificat joi in sferturile de finala ale turneului WTA Stuttgart, dupa victoria in doua seturi in fata cehei Linda Noskova 31 WTA), scor 6-0, 7-5.

WTA Rouen: Gabriela Ruse s-a calificat in sferturi Set castigat la zero in fata unei jucatoare din Top 50

Gabriela Ruse a reusit o victorie importanta in optimile de finala ale turneului WTA 250 de la Rouen in fata frantuzoaicei Clara Burel 44 WTA), scor 6-0, 2-6, 6-3.

Gabriela Ruse, in sferturile turneului WTA de la Rouen

Gabriela Ruse s-a calificat in sferturile de finala ale turneului WTA 250 de la Rouen, dupa ce a invins-o in trei seturi pe Clara Burel, scor 6-0, 2-6, 6-3. Venita din calificari, Ruse 26 ani, 162 WTA) a obtinut victoria dupa aproape doua ore in fata frantuzoaicei, cap de serie numarul sapte 22 ani, 44 .

Gabriela Ruse s-a calificat in sferturile de finala de la Rouen, dupa meciul cu Clara Burel. Cu cine sa va confrunta in continuare

Gabriela Ruse s-a calificat in sferturile de finala de la Rouen, dupa meciul care a durat o ora si 55 de minute cu Clara Burel, scor 6-0, 2-6, 6-3. Gabriela Ruse, in sferturile de finala, dupa un meci excelent cu Clara Burel Gabriela Ruse 162 WTA) s-a calificat in sferturile de finala de la Rouen, un turneu de 250 de puncte WTA, dupa ce a invins-o pe favorita numarul 7, Clara Burel 44 WTA).

Calificare istorica! Corvinul Hunedoara, in finala Cupei Romaniei

Divizionara secunda Corvinul Hunedoara s-a calificat pentru prima data in istorie in finala Cupei Romaniei, dupa ce a invins-o pe teren propriu pe FC Voluntari cu scorul de 3-1. Sustinuti din tribunele stadionului Michael Klein de 12. 000 de fani, elevii lui Florin Maxim s-au impus gratie reusitelor lui Manolache 20), Neacsa 61) si Coman 72).

Corvinul s-a calificat, in premiera, in finala Cupei Romaniei

Echipa Corvinul Hunedoara a invins miercuri, pe teren propriu, scor 3-1, formatia ilfoveana FC Voluntari, si este prima calificata in finala Cupei Romaniei.

Real Madrid s-a calificat in semifinalele Ligii Campionilor, dupa 4-3 cu Manchester City

Real Madrid s-a calificat in semifinalele Ligii Campionilor la fotbal, dupa ce a castigat cu Manchester City la scorul de 4-3, in urma loviturile de departajare, in deplasare, intr-un meci din mansa secunda a sferturilor de finala in care scorul a fost egal, 1-1.

Real Madrid isi continua drumul catre titlul cu numarul 15 in Liga Campionilor. Va intalni pe Bayern Munchen in semifinale

Real Madrid s-a calificat in semifinalele Ligii Campionilor la fotbal, dupa ce a invins-o pe Manchester City cu scorul de 4-3, la loviturile de departajare, miercuri seara, in deplasare, intr-un meci din mansa secunda a sferturilor de finala in care scorul a fost egal, 1-1, atat la capatul celor 90 de minute regulamentare, cat si .

Real Madrid, calificare dificila in semifinalele UEFA Champions League, dupa meciul cu Manchester City, scor 1-1 (3-4 d.l.d.p)

Manchester City si Real Madrid s-au confruntat miercuri, 17 aprilie, in returul sferturilor de finala ale UEFA Champions League. Dupa 5-5 la general in dubla mansa, Real Madrid a reusit sa obtina biletele pentru semifinalele competitiei, castigand cu scorul 4-3 loviturile de departajare in fata lui City chiar pe Etihad. Real Madrid s-a calificat in semifinalele UEFA Champions League .

Corvinul Hunedoara s-a calificat in premiera in finala Cupei Romaniei

Formatia de liga secunda Corvinul Hunedoara s-a calificat in premiera in finala Cupei Romaniei la fotbal, dupa ce a invins-o pe FC Voluntari cu scorul de 3-1 1-1), miercuri seara, pe Stadionul Michael Klein, in prima semifinala a competitiei.

Corvinul Hunedoara s-a calificat in finala Cupei Romaniei, dupa meciul cu FC Voluntari, 3-1

Corvinul Hunedoara s-a calificat miercuri seara, 17 aprilie, in finala Cupei Romaniei, dupa meciul cu FC Voluntari. Dupa ce a reusit sa treaca de CFR Cluj in sferturi, meci in urma caruia Adrian Mutu si-a dat demisia de la conducerea clubului, Corvinul Hunedoara i-va invins pe ilfoveni, 3-1. Corvinul Hunedoara, prima finalista din Cupa Romaniei .

PSG si Borussia Dortmund s-au calificat in semifinalele Ligii Campionilor

Paris Saint-Germain s-a calificat in semifinalele Ligii Campionilor la fotbal, dupa ce a invins-o pe FC Barcelona cu scorul de 4-1 1-1), marti seara, in deplasare, in mansa secunda a sferturilor de finala, conform agerpres. ro. Dupa ce a castigat pe Parc des Princes cu 3-2, FC Barcelona a platit pretul faptului ca a ramas in .

actualitate, 17:01