01:05

Calificat Semifinalele

Carlo Ancelotti: Real nu moare niciodata

Echipa Real Madrid s-a calificat in semifinalele Ligii Campionilor, dupa ce a trecut de Manchester City, detinatoarea trofeului, la loviturile de departajare.

Carlo Ancelotti explica modul in care Real Madrid a reusit sa se califice in semifinalele Champions League

Real Madrid s-a calificat in semifinalele Champions League dupa o victorie obtinuta la loviturile de departajare impotriva celor de la Manchester City. La finalul disputei, Carlo Ancelotti a vorbit despre rezistenta eroica de care elevii au dat dovada, galacticii putand castiga doar prin sacrificiu si lupta.

Liga campionilor: Real Madrid si Bayern Munchen vor juca in semifinale

Echipa spaniola Real Madrid s-a calificat miercuri seara in semifinalele Ligii Campionilor, dupa ce a invins, in deplasare, la lovituri de departajare, scor 4-3, campioana en-titre a Europei, Manchester City.

Real Madrid s-a calificat in semifinalele Ligii Campionilor, dupa 4-3 cu Manchester City

Real Madrid s-a calificat in semifinalele Ligii Campionilor la fotbal, dupa ce a castigat cu Manchester City la scorul de 4-3, in urma loviturile de departajare, in deplasare, intr-un meci din mansa secunda a sferturilor de finala in care scorul a fost egal, 1-1.

Real Madrid isi continua drumul catre titlul cu numarul 15 in Liga Campionilor. Va intalni pe Bayern Munchen in semifinale

Real Madrid s-a calificat in semifinalele Ligii Campionilor la fotbal, dupa ce a invins-o pe Manchester City cu scorul de 4-3, la loviturile de departajare, miercuri seara, in deplasare, intr-un meci din mansa secunda a sferturilor de finala in care scorul a fost egal, 1-1, atat la capatul celor 90 de minute regulamentare, cat si .

Real Madrid, calificare dificila in semifinalele UEFA Champions League, dupa meciul cu Manchester City, scor 1-1 (3-4 d.l.d.p)

Manchester City si Real Madrid s-au confruntat miercuri, 17 aprilie, in returul sferturilor de finala ale UEFA Champions League. Dupa 5-5 la general in dubla mansa, Real Madrid a reusit sa obtina biletele pentru semifinalele competitiei, castigand cu scorul 4-3 loviturile de departajare in fata lui City chiar pe Etihad. Real Madrid s-a calificat in semifinalele UEFA Champions League .

Bayern Munchen, in semifinalele UEFA Champions League, dupa meciul cu Arsenal, scor 1-0

Bayern Munchen a invins-o pe Arsenal, calificandu-se astfel in semifinalele UEFA Champions League. Bayern Munchen s-a calificat in semifinalele UEFA Champions League in minutul 24 al partidei, Bayern Munchen a avut o ocazie superba, dupa ce Musiala a sutat din afara cercului, dar Raya a respins in lateral.

Liga Campionilor: PSG si Borussia Dortmund, calificate in semifinale

Echipele Paris Saint-Germain si Borussia Dortmund s-au calificat, marti, in semifinalele Ligii Campionilor, dupa ce au eliminat formatiile FC Barcelona, respectiv Atletico Madrid. PSG s-a impus, scor 4-1, iar Borussia cu 4-2.

Baschet: U BT Cluj, prima semifinalista a Ligii Nationale

Campioana U Banca Transilvania Cluj a invins marti, in deplasare, formatia Dinamo Bucuresti, scor 97-48 48-22), in a treia partida din cinci programate in sferturile Ligii Nationale, si s-a calificat in semifinalele competitiei.

PSG si Borussia Dortmund s-au calificat in semifinalele Ligii Campionilor

Paris Saint-Germain s-a calificat in semifinalele Ligii Campionilor la fotbal, dupa ce a invins-o pe FC Barcelona cu scorul de 4-1 1-1), marti seara, in deplasare, in mansa secunda a sferturilor de finala, conform agerpres. ro. Dupa ce a castigat pe Parc des Princes cu 3-2, FC Barcelona a platit pretul faptului ca a ramas in .

Paris Saint-Germain a invins-o pe FC Barcelona cu 4-1 si s-a calificat in semifinalele Ligii Campionilor

PSG a reusit calificarea in semifinalele Ligii Campionilor la fotbal, dupa ce a castigat confruntarea cu FC Barcelona la scorul de 4-1 1-1), marti seara, in deplasare, in mansa secunda a sferturilor de finala.

ATP Monte Carlo: Novak Djokovic si-a aflat adversarul din semifinale - Tabloul complet

Casper Ruud s-a calificat in semifinalele turneului ATP de la Monte Carlo, dupa ce l-a invins in trei seturi pe Ugo Humbert, scor 6-3, 4-6, 6-1.

Stefanos Tsitsipas, calificare facila in semifinalele Mastersului de la Monte Carlo

Stefanos Tsitsipas l-a invins in doua seturi pe rusul Karen Hacianov, scor 6-4, 6-2, si s-a calificat in semifinalele turneului ATP Masters 1. 000 de la Monte Carlo. Cap de serie numarul 12, Tsitsipas a reusit cel mai bun rezultat al sau din acest an, dupa semifinala de la turneul ATP 250 de la Los Cabos.

Volei: CSO Voluntari s-a calificat in finala Diviziei A

Echipa de volei feminin CSO Voluntari a invins joi, pe teren propriu, formatia CSM Targoviste, scor 3-1, in a doua partida din trei programate in semifinalele Diviziei A. CSO Voluntari va juca in premiera finala campionatului.

inca un sportiv roman calificat la Jocurile Olimpice! Luptatoarea Andreea Beatrice Ana merge la Paris

Luptatoarea Andreea Beatrice Ana s-a calificat la Jocurile Olimpice de la Paris, dupa sambata ce a atins semifinalele categoriei 53 kg la Turneul Preolimpic European de lupte la Baku. Campioana europeana la categoria 55 kg in urma cu o luna si jumatate la Bucuresti, Andreea Beatrice Ana a trecut in preliminarii de frantuzoaica Tatiana Debien, .

Principala favorita, calificare dramatica in semifinalele WTA Charleston Patru mingi de meci salvate

Jessica Pegula si Victoria Azarenka au oferit cea mai spectaculoasa partida a zilei la turneul WTA 500 de la Charleston. Principala favorita s-a calificat in semifinale, dupa ce fiecare dintre ele au ratat cate patru mingi de meci.

Otelul a invins-o pe Universitatea Craiova si e in semifinalele Cupei Romaniei

Otelul Galati s-a calificat in semifinalele Cupei Romaniei, dupa ce a invins-o in deplasare pe Universitatea Craiova cu 1-0, singurul gol al partidei fiind marcat in minutul 114 de Joao Lameira. Otelul a dominat cea mai mare parte a jocului, care s-a desfasurat in jumatatea Universitatii, cu o prestatie apatica intr-un meci de obiectiv. Dupa .

Otelul Galati a eliminat-o pe Universitatea Craiova in semifinalele Cupei Romaniei |VIDEO

Otelul Galati s-a calificat in semifinalele Cupei Romaniei, dupa ce a invins Universitatea Craiova cu scorul de 1-0 0-0, 0-0), in prelungiri, in deplasare, in ultimul sfert de finala.

Cupa Romaniei: U Cluj, FC Voluntari si Corvinul s-au calificat in semifinale

Echipa Universitatea Cluj s-a calificat in semifinalele Cupei Romaniei dupa ce a dispus miercuri seara, pe teren propriu, la limita, scor 1-0, de FC Hermannstadt.

Universitatea Cluj calificata dupa ce a trecut de FC Hermannstadt (1-0), in semifinalele Cupei Romaniei

Universitatea Cluj s-a calificat in semifinalele Cupei Romaniei la fotbal, dupa ce a invins-o pe FC Hermannstadt cu scorul de 1-0 0-0), miercuri seara, pe Cluj Arena.