08:30

Calificat Sferturile

Tenis: Gabriela Ruse s-a calificat in sferturile de finala la Rouen

Jucatoarea romana de tenis Gabriela Ruse s-a calificat joi in sferturile de finala ale turneului WTA 250 de la Rouen.

WTA Stuttgart: Emma Raducanu s-a calificat in sferturi Duel cu lidera mondiala

Emma Raducanu 303 WTA) s-a calificat joi in sferturile de finala ale turneului WTA Stuttgart, dupa victoria in doua seturi in fata cehei Linda Noskova 31 WTA), scor 6-0, 7-5.

Gabriela Ruse, in sferturile turneului WTA de la Rouen

Gabriela Ruse s-a calificat in sferturile de finala ale turneului WTA 250 de la Rouen, dupa ce a invins-o in trei seturi pe Clara Burel, scor 6-0, 2-6, 6-3. Venita din calificari, Ruse 26 ani, 162 WTA) a obtinut victoria dupa aproape doua ore in fata frantuzoaicei, cap de serie numarul sapte 22 ani, 44 .

Gabriela Ruse s-a calificat in sferturile de finala de la Rouen, dupa meciul cu Clara Burel. Cu cine sa va confrunta in continuare

Gabriela Ruse s-a calificat in sferturile de finala de la Rouen, dupa meciul care a durat o ora si 55 de minute cu Clara Burel, scor 6-0, 2-6, 6-3. Gabriela Ruse, in sferturile de finala, dupa un meci excelent cu Clara Burel Gabriela Ruse 162 WTA) s-a calificat in sferturile de finala de la Rouen, un turneu de 250 de puncte WTA, dupa ce a invins-o pe favorita numarul 7, Clara Burel 44 WTA).

Baschet: U BT Cluj, prima semifinalista a Ligii Nationale

Campioana U Banca Transilvania Cluj a invins marti, in deplasare, formatia Dinamo Bucuresti, scor 97-48 48-22), in a treia partida din cinci programate in sferturile Ligii Nationale, si s-a calificat in semifinalele competitiei.

Tabloul sferturilor de finala la ATP Monte Carlo

Danezul Holger Rune si norvegianul Casper Ruud sunt ultimii doi jucatori care s-au calificat joi in sferturile de finala ale turneului ATP Masters 1000 de la Monte Carlo.

Novak Djokovic nu uita si nu iarta

Liderul mondial Novak Djokovic s-a calificat in sferturile de finala la turneul ATP Masters 1000 de la Monte-Carlo.

Novak Djokovic, calificat in sferturile de finala ale turneului de la Monte Carlo

Liderul clasamentului mondial, Novak Djokovic, s-a calificat in sferturile de finala ale turneului ATP Masters 1. 000 de la Monte Carlo dupa ce l-a invins in doua seturi, scor 7-5, 6-3, pe italianul Lorenzo Musetti. Djokovic s-a impus dupa ceva mai putin de doua ore de joc, luandu-si revansa in fata lui Musetti, care-l invinsese anul .

VIDEO Novak Djokovic, in sferturi la ATP Monte Carlo Prestatie sub asteptari pentru liderul mondial

Desi s-a calificat dupa doar doua seturi in sferturile Mastersului de la Monte Carlo, duelul cu italianul Lorenzo Musetti 24 ATP) nu a fost unul usor pentru Novak Djokovic, care a comis mai multe erori decat de obicei.

Jaqueline Cristian, in sferturile de finala ale turneului de la Charleston! Romanca a eliminat inca o jucatoare din Top 20

Jaqueline Cristian s-a calificat in sferturile de finala ale turneului WTA 500 de la Charleston, dupa ce a invins-o in trei seturi pe americanca Emma Navarro, cu 6-3, 5-7, 6-1. Jaqueline Cristian a reusit cu aceasta ocazie a doua sa victorie consecutiva in fata unei jucatoare din top 20 mondial, dupa doua ore si 27 .

Jaqueline Cristian s-a calificat in sferturile de finala ale turneului de la Charleston, dupa meciul cu Emma Navarro

Jaqueline Cristian s-a calificat joi, 4 aprilie, in sferturile de finala ale turneului WTA 500 de la Charleston, competitie dotata cu premii totale in valoare de 922. 573 de dolari. Sportiva noastra s-a impus superb in fata Emmei Navarro, scor 6-3, 5-7, 6-1. Jaqueline Cristian, in sferturile de finala de la Charleston .

Asa am trait Universitatea Craiova - Otelul Galati

Joi de la ora 19:30 am transmis live text in aceasta pagina meciul Universitatea Craiova - Otelul Galati din sferturile de finala ale Cupei Romaniei Betano. in semifinale s-au calificat Corvinul Hunedoara, FC Voluntari si Universitatea Cluj.

Handbal: CS Dinamo Bucuresti s-a calificat in sferturile de finala ale EHF European League

CS Dinamo Bucuresti s-a calificat in sferturile de finala ale competitiei masculine de handbal EHF European League, dupa ce a invins in deplasare echipa daneza Bjerringbro-Silkeborg, cu scorul de 27-24 16-8), marti seara, in mansa secunda a play-off-ului.

CS Dinamo s-a calificat in sferturile EHF European League la handbal masculin

CS Dinamo Bucuresti a reusit calificarea in sferturile de finala ale competitiei masculine de handbal EHF European League, dupa ce a castigat in deplasare cu echipa daneza Bjerringbro-Silkeborg, cu scorul de 27-24 16-8), marti seara, in mansa secunda a play-off-ului.

Handbal (m): Dinamo Bucuresti s-a calificat in sferturile de finala ale EHF European League

Dinamo Bucuresti, campioana Romaniei la handbal masculin, a castigat si mansa retur a optimilor EHF Europa League in fata danezilor de la Bjerringbro-Silkeborg, scor 27-24 16-8) si va juca in sferturi cu Skjern.

CFR Cluj, naucita de Corvinul, din Liga 2, in sferturile Cupei Romaniei. Fosta campioana a Romaniei, spulberata, rateaza semifinalele

CFR Cluj a pierdut dramatic in fata Corvinul Hunedoara, echipa din Liga 2 condusa de Florin Maxim, in sferturile de finala ale Cupei Romaniei, scor 0-4. Astfel, hunedorenii s-au calificat in semifinalele Cupei Romaniei. Corvinul Hunedoara s-a calificat in semifinalele Cupei Romaniei, dupa meciul cu CFR Cluj .

Dinamo, in sferturile de finala ale EHF European League

Dinamo s-a calificat in sferturile ale EHF European League, dupa ce a invins in deplasare echipa daneza Bjerringbro-Silkeborg, cu scorul de 27-24, in mansa secunda a play-off-ului. Dupa ce in meciul tur campioana Romaniei castigase pe teren propriu cu scorul de 37-34, elevii lui Xavi Pascual au facut o prima repriza de exceptie la Silkeborg, .

Bernadette Szocs, in sferturi la WTT Champions - Victorie cu a zecea jucatoare a lumii

Bernadette Szocs s-a calificat vineri in sferturile WTT Champions Incheon 2024 la tenis de masa, competitie care are loc in Coreea de Sud, dupa o victorie impotriva sportivei de pe locul zece mondial, Adriana Diaz, din Puerto Rico.

Irina Begu, in sferturile de finala ale turneului WTA din Antalya

Irina Begu s-a calificat in sferturile de finala ale turneului WTA 125 de la Antalya, dupa ce a invins-o in doua seturi pe croata Tara Wurth, scor 7-5, 6-2. A patra favorita a competitiei din Turcia, Irina Begu a obtinut victoria dupa o ora si 33 de minute. in primul set, Wurth 21 ani, 493 .