22:31

Campionatele Inot

Declaratiile lui David Popovici, dupa ce a cucerit patru medalii de aur la Nationalele de la Otopeni

Dupa ce a cucerit patru medalii de aur la Campionatele Nationale de inot pentru seniori, tineret si juniori de la Otopeni, David Popovici a declarat ca principalul sau obiectiv a fost sa obtina baremurile necesare pentru participarea la Campionatele Europenele de la Belgrad, programate in perioada 10-23 iunie 2024. Nu mi-am propus niciun timp, insa .

David Popovici a obtinut a patra medalie de aur la Nationale, dupa o cursa excelenta la 100 m liber

David Popovici a cucerit, sambata, a patra sa medalie de aur la Campionatele Nationale de inot de la Otopeni, dupa o cursa excelenta la 100 m, in care a coborat sub 48 secunde 47sec86100), si a anuntat ca va fi prezent la Europenele de la Belgrad in probele de 100 si 200 m liber.

Nationalele de la Otopeni: David Popovici, invingator detasat la 200 m liber

David Popovici, dublu campion european la 100 si 200 m liber, si-a trecut in cont a doua medalie de aur la Campionatele Nationale de inot pentru seniori, tineret si juniori de la Otopeni, dupa ce a castigat joi detasat finala de la 200 m liber cu.

David Popovici, AUR si la 200 m liber la Campionatele Nationale de la Otopeni

David Popovici a obtinut inca o medalie de aur in proba de 200 m liber la Campionatele Nationale de la Otopeni, in bazin de 50 m pentru seniori, tineret si juniori. Sportivul nostru a castigat miercuri seara, finala probei de 50 m liber, cu timpul de 22 sec 27100, in prima zi a Campionatelor Nationale de inot pentru seniori, tineret si juniori de la Otopeni. David Popovici a obtinut a doua medalie de aur la Campionatele Nationale de la Otopeni .

David Popovici, doua medalii de aur la Campionatele Nationale de inot

David Popovici a castigat a castigat aurul in proba de 200 m liber de la Campionatele Nationale de inot pentru seniori, tineret si juniori de la Otopeni. Ieri, Popovici se impusese si in finala probei de 50 m liber. Sportivul legitimat la Dinamo, dublu campion european la 100 si 200 m liber, a fost cronometrat .

CN de inot Otopeni: David Popovici, campion national la 50 metri liber

David Popovici a inceput ca din tun Campionatele Nationale de inot de la Otopeni si a cucerit titlul in proba de 50 de metri liber.

Robert Badea, record national in proba de 200 m mixt la Campionatele Mondiale de Natatie de la Doha

Ziua a patra cu probe de inot la Campionatele Mondiale de Natatie de la Doha Qatar) a adus doi sportivi romani in bazin: Patrick Dinu 100 m liber) si Robert Badea 200 m mixt), anunta Federatia Romana de Natatie si Pentatlon Modern.

Robert Badea, Aquaman din inotul romanesc vrea medalie la Mondiale |Video

Robert Badea este mezinul delegatiei Romaniei de la Campionatele Mondiale de seniori. El este unul dintre cei care au scris istorie pentru inotul romanesc si pentru Federatia Romana de Natatie si Pentatlon Modern in 2023.

Palmaresul romanilor care concureaza la Campionatele Mondiale de Natatie de la Doha. Marele absent, David Popovici

In perioada 2 -18 februarie 2024, la Campionatele Mondiale de Natatie de la Doha, echipa Romaniei va participa cu opt sportivi, care vor concura in probele de inot, sarituri in apa si sarituri in apa de la mare inaltime.

David Popovici, dupa bronzul european: imi vine sa plang cand aud publicul

Romania a incheiat Campionatele Europene de natatie in bazin scurt de la Otopeni cu o medalie de bronz obtinuta de David Popovici la 100m liber si un surprinzator loc 5 al pustiului de 16 ani Robert Badea. Tricolorii au mai obtinut un loc 3 prin Andrei Ungur, la 100m spate, dar si alte 8 calificari in finale.

David Popovici, prima reactie dupa ce a castigat medalia de bronz la 100 de metri liber. Ce a spus inotatorul

David Popovici a castigat medalia de bronz la Campionatele Europene de inot in bazin scurt de la Otopeni. Acesta a avut o reactie de mare campion dupa cursa si a recunoscut ca adversarii.

Campionatele Europene de inot in bazin scurt de la Otopeni, incheiate cu un nou record mondial

Campionatele Europene de inot in bazin scurt 25 de metri) de la Otopeni s-au incheiat, duminica seara, cu un record mondial la 800 m liber masculin, realizat de irlandezul Daniel Wiffen in penultima proba a competitiei.

David Popovici si promisiunea facuta dupa ce a cucerit bronzul in proba de 100 m liber la CE de inot in bazin scurt

David Popovici a castigat medalia de bronz in proba de 100 metri liber, la Campionatele Europene de inot in bazin scurt de la Otopeni si le-a facut o promisiune rivalilor sai.

David Popovici, optimist dupa castigarea bronzului la 100 m liber: in sport fie castigi, fie inveti ceva

David Popovici a obtinut medalia de bronz in proba de 100 de metri liber la Campionatele Europene de inot in bazin scurt de la Otopeni si a afirmat duminica seara ca in sport, poti sa castigi sau sa inveti ceva.

David Popovici, medaliat cu bronz in finala probei de 100 de metri liber, la Europenele de la Otopeni

David Popovici a cucerit medalia de bronz, dupa ce a terminat pe locul trei in finala probei de 100 de metri liber, de la Campionatele Europene de inot de la Otopeni.

inot: David Popovici, medaliat cu bronz in proba de 100 m liber, la Europenele de la Otopeni

Sportivul roman David Popovici a cucerit medalia de bronz in proba de 100 m liber, duminica seara, la Campionatele Europene de inot in bazin scurt 25 de metri) de la Otopeni, informeaza Agerpres.

David Popovici, prima medalie la Campionatele Europene in bazin scurt. Romanul a cucerit bronzul

David Popovici a luptat pentru o medalie la Campionatele Europene de Inot in bazin scurt de la Otopeni. Romanul si-a luat revansa dupa cursa de 200 metri si a cucerit medalia de bronz in proba.

David Popovici, bronz in finala probei de 100 metri liber

David Popovici a cucerit a doua medalie pentru delegatia Romaniei la Campionatele Europene de inot in bazin scurt de la Otopeni. Romanul a terminat al treilea in finala probei de 100 metri liber.

CE de inot in bazin scurt: Robert Badea, locul 5 in finala probei de 400 metri mixt

Robert Badea s-a clasat pe locul 5 in finala probei de 400 de metri mixt, de la Campionatele Europene de inot in bazin scurt de la Otopeni.

David Popovici s-a calificat in finala probei de 100 de metri liber, la Europenele de la Otopeni

David Popovici s-a calificat in finala probei de 100 de metri liber, la Campionatele Europene de inot de la Otopeni.

actualitate, 22:31