01:05

Campionatului Mondial

Al-Hilal s-a calificat in finala CM al Cluburilor Meci intens pentru arbitrul Istvan Kovacs

Al-Hilal a reusit calificarea in finala Campionatului Mondial al Cluburilor, dupa ce a invins cu scorul de 3-2 formatia braziliana Flamengo, meci arbitrat de o brigada romaneasca.

Patru tari sud-americane au depus candidatura comuna pentru gazduirea Campionatului Mondial din 2030

Argentina, Chile, Paraguay si Uruguay si-au depus oficial candidatura pentru a organiza impreuna Cupa Mondiala din 2030, la 100 de ani de la editia gazduita de ultima dintre ele.

Mondialul Cluburilor: Flamengo vs Al Hilal - Amintiri din 2019

Flamengo - Al Hilal, meci contand pentru semifinalele Campionatului Mondial al Cluburilor, este programat, marti, 7 februarie, de la ora 21:00, pe Stade Ibn Batouta din Tanger Maroc), si va fi transmis in direct pe platforma de streaming FIFA+.

Victorie categorica in primul meci la Campionatul Mondial al Cluburilor Istvan Kovacs, din nou rezerva

Cea de-a 19-a editie a Campionatului Mondial al Cluburilor a debutat miercuri cu victoria echipei Al Ahly din Egipt, scor 3-0, impotriva Auckland City din Australia.

Danemarca a obtinut al treilea titlu mondial consecutiv

Echipa Danemarcei a castigat finala Campionatului Mondial contra Frantei, cu 34-29.

Danemarca a castigat a treia oara consecutiv medalia de aur la Campionatul Mondial de handbal masculin si ameninta pozitia Romaniei VIDEO

Danemarca continua sa domine handbalul masculin. Nordicii au invins Franta in finala Campionatului Mondial si au castigat titlul a treia oara. Romania are patru titluri. Medalia de bronz a fost castigata de Spania, care a invins Suedia cu 39 la 36. Danemarca a invins Franta in finala Campionatului Mondial de Handbal masculin Danemarca a castigat .

Handbal (m): Medalie de bronz pentru Spania, la CM din Polonia si Suedia

Spania a invins duminica Suedia, scor 39-36 18-22), in finala mica a Campionatului Mondial de handbal masculin, cucerind medalia de bronz.

Handbal (m): Danemarca si Franta vor juca finala Campionatului Mondial

Franta a reusit calificarea in finala Campionatului Mondial de handbal masculin, dupa ce a invins Suedia, scor 31-26. in ultimul act va intalni campioana en-titre, Danemarca.

Danemarca Franta, in finala Campionatului Mondial

Echipele Danemarcei si Frantei s-au calificat, vineri, in ultimul act al Campionatului Mondial de handbal masculin gazduit de Polonia si Suedia.

Handbal (m): Campioana en-titre, prima echipa calificata in finala Campionatului Mondial

Danemarca, actuala detinatoare a trofeului, a reusit calificarea in finala Campionatului Mondial de handbal masculin, desfasurat in Polonia si Suedia, dupa ce a invins Spania, scor 26-23, in semifinalele competitiei.

Cum arata careul de asi la Mondialul de handbal |Un meci din sferturi a avut nevoie de patru reprize de prelungiri

Patru echipe din Europa s-au calificat in semifinalele Campionatului Mondial de handbal masculin gazduit de Polonia si Suedia.

Danemarca - Spania si Franta - Suedia, in semifinalele Campionatului Mondial

Detinatoarea trofeului, Danemarca, si alte trei echipe europene - Spania, Franta si Suedia - se vor duela, vineri, in semifinalele Campionatului Mondial de handbal masculin, din Polonia si Suedia, dupa partidele din sferturile de finala, disputate miercuri seara.

CM de handbal masculin: Detinatoarea trofeului si Spania, in semifinalele competitiei

Danemarca si Spania s-au calificat miercuri in semifinalele Campionatului Mondial de handbal masculin din Polonia si Suedia, dupa ce au invins Ungaria, respectiv Norvegia.

F1: pilotii vor purta camere video pe casti

Formula 1 si firma Racing Force au semnat un acord conform caruia toti pilotii care vor evolua in editia 2023 a Campionatului Mondial de Formula 1 vor purta pe casti mini-camere video.

Handbal, tablou complet pentru sferturile Campionatului Mondial

Tabloul celor opt echipe calificate in sferturile de finala ale Campionatului Mondial din Polonia si Suedia este complet, in urma partidelor disputate in grupele principale III si IV.

Trei mari favorite, in sferturile CM de handbal masculin

Franta, Suedia si Spania sunt primele trei echipe care s-au calificat, vineri, in sferturile de finala ale Campionatului Mondial de handbal masculin din Suedia si Polonia, transmite AFP.

Plangere penala depusa de TVR: Un angajat ar fi cumparat 700 de bilete la mondialul de fotbal din Qatar pe care le-ar fi vandut altor persoane

Reprezentantii Televiziunii Romane au depus marti o plangere penala privind modul in care au fost achizitionate si gestionate biletele oferite televiziunii publice, la preturi speciale, de organizatorul Campionatului Mondial de Fotbal Qatar 2022, informeqaza Presshub. ro.

Arbitrul Istvan Kovacs va conduce finala Cupei Natiunilor din Golf

Dupa experienta de la turneul final al Campionatului Mondial de fotbal din Qatar, unde a fost de opt ori arbitru de rezerva, Istvan Kovacs va arbitra finala Cupei Natiunilor din Golf.

Arbitrul Istvan Kovacs, intre cei doi europeni delegati de FIFA la o noua competitie importanta

Dupa turneul final al Campionatului Mondial din Qatar si Cupa Natiunilor din Golf, Istvan Kovacs urmeaza sa arbitreze la o noua competitie importanta, Campionatul Mondial al Cluburilor.

Cum a castigat Pele 120.000 de dolari legandu-se la sireturi

Pele a schimbat pentru totdeauna fotbalul. De la driblinguri spectaculoase, pana la un numar fantastic de goluri, brazilianul si-a cimentat definitiv locul in istoria sportului rege. Pe langa performantele de pe teren, Pele a fost popularizat si obiceiul contractelor de imagine pentru sportivi. Unul dintre cele mai elocvente exemple s-a petrecut in timpul Campionatului Mondial din 1970, in Mexic.