01:05

Caroline Garcia

Gabriela Ruse, invinsa de Caroline Garcia. Romanca s-a oprit in sferturile turneului de la Rouen (WTA)

Jucatoarea romana de tenis Gabriela Ruse a fost invinsa de Caroline Garcia, a doua favorita, cu 6-3, 6-4, vineri, in sferturile de finala ale turneului WTA 250 de la Rouen Franta), dotat cu premii totale de 232. 244 de euro, potrivit Agerpres.

WTA Rouen: Gabriela Ruse, eliminata in sferturile de finala de a doua favorita

Parcursul bun al Gabrielei Ruse la turneul de categorie WTA 250 de la Rouen s-a oprit in sferturile de finala. Romanca a fost invinsa de Caroline Garcia 23 WTA), scor 6-3, 6-4.

Gabriela Ruse a fost eliminata in sferturile de la Rouen de Caroline Garcia

Gabriela Ruse a fost eliminata vineri, 19 aprilie, in sferturile de finala ale turneului de 250 de puncte de la Rouen, dupa meciul cu Carolina Garcia, care s-a impus scor 6-3, 6-4. Gabriela Ruse s-a oprit in sferturile de finala de la Rouen. A fost eliminata de Caroline Garcia .

Adversara Gabrielei Ruse in sferturile WTA Rouen

Gabriela Ruse are parte de un turneu foarte bun la Rouen, iar vineri o va intalni in sferturile competitiei de categorie 250 pe a doua favorita a intrecerii, Caroline Garcia.

VIDEO Emma Raducanu, faza zilei in Billie Jean King Cup - Ce se intampla cand nu stii cat e scorul

Emma Raducanu a obtinut o victorie importanta in Billie Jean King Cup, britanica castigand meciul cu Caroline Garcia locul 23 mondial). Campioana din 2021 de la US Open a oferit si faza zilei.

WTA Miami: Finalista de Grand Slam, calificare surprinzatoare in semifinale

Danielle Collins si-a continuat parcursul excelent la turneul WTA 1000 de la Miami, reusind sa treaca in sferturile de finala de frantuzoaica Caroline Garcia 27 WTA), scor 6-3, 6-2.

Miami Open: Caroline Garcia vs Danielle Collins - Duel echilibrat pentru un loc in careul de asi

Caroline Garcia - Danielle Collins, meci contand pentru sferturile de finala ale turneului WTA 1000 de la Miami Florida, SUA), este programat, miercuri, 27 martie, nu inainte de ora 17:00, si va fi transmis in direct de Digi Sport 2.

Trei favorite eliminate in primul tur la WTA Doha

Beatriz Haddad Maia, Caroline Garcia si Daria Kasatkina au fost eliminate inca din primul tur al turneului WTA de la Doha. Cele trei au fost invinse de Xinyu Wang, Naomi Osaka si Anastasia Pavlyuchenkova.

Sorana Cirstea a spart gheata in 2024! Romanca e in optimile turneului de la Abu Dhabi

Sorana Cirstea s-a calificat in optimile de finala ale turneului WTA 500 de la Abu Dhabi, dupa ce a invins-o pe Caroline Garcia, cu 6-7 47), 6-4, 6-4. Aceasta este prima victorie a romancei din anul 2024. Cirstea a obtinut prima sa victorie din 2024, dupa doua ore si 41 de minute. Romanca venea dupa .

Sorana Cirstea a explicat cum a obtinut prima victorie dupa mai bine de 4 luni

Sorana Cirstea s-a calificat in optimile turneului WTA 500 de la Abu Dhabi, dupa ce a invins-o in trei seturi pe Caroline Garcia, scor 4)6-7, 6-4, 6-4.

WTA Abu Dhabi: Sorana Cirstea, victorie in fata unei castigatoare a Turneului Campioanelor

Sorana Cirstea a reusit sa puna capat seriei de sapte infrangeri consecutive si s-a calificat in optimile turneului WTA 500 de la Abu Dhabi, dupa ce a invins-o in trei seturi pe Caroline Garcia.

VIDEO inca o favorita eliminata de la Australian Open 2024

Caroline Garcia, cap de serie numarul 16, a fost eliminata prematur de la Australian Open 2024, frantuzoaica fiind invinsa, scor 6-4, 7-62), de poloneza Magdalena Frech.

Australian Open 2024: Dubla castigatoare a competitiei, invinsa in primul tur - Favoritele eliminate luni (Rezultate)

Revenita pe teren dupa ce a devenit mama, Naomi Osaka a avut parte de o aventura scurta la Australian Open 2024. Nipona a fost invinsa in primul tur de Caroline Garcia, dar nu este singurul nume important care a parasit luni competitia de la Melbourne.

United Cup 2024: A fost stabilita prima semifinala a competitiei

Franta s-a calificat joi in semifinalele United Cup 2024, dupa ce a trecut cu mari emotii de Norvegia. Decisiva a fost partida de dublu mixt, una castigata de Caroline Garcia Edouard Roger-Vasselin in detrimentul perechii Ulrikke Eikeri Casper Ruud.

WTA Elite Trophy 2023: Castigatoarea Turneului Campioanelor 2022, eliminata din faza grupelor

Caroline Garcia se impunea in urma cu un an la Turneul Campioanelor, dar sportiva din Franta nu a avut parte de un sezon la fel de bun in 2023 si a fost eliminata inca din faza grupelor la WTA Elite Trophy 2023.

VIDEO Iga Swiatek, revenire spectaculoasa si calificare in semifinalele WTA Beijing

Iga Swiatek a fost la un pas de eliminare in sferturile turneului de la Beijing, dar fosta lidera a ierarhiei mondiale a revenit spectaculos in fata frantuzoaicei Caroline Garcia si s-a calificat in penultimul act al competitiei WTA 1000.

Caroline Garcia va participa la Transylvania Open

Jucatoarea franceza de tenis Caroline Garcia, locul 11 WTA, va participa la Transylvania Open, turneu de categorie WTA 250, care va avea loc la Cluj-Napoca, in perioada 16-22 octombrie 2023.

Transylvania Open 2023: Castigatoarea Turneului Campioanelor si o fosta lidera WTA vor juca la Cluj-Napoca

Caroline Garcia castigatoarea Turneului Campioanelor 2022) si Karolina Pliskova lidera a clasamentului mondial in iulie 2017) se numara printre jucatoarele care vor participa la Transylvania Open 2023, turneu de categorie WTA 250. Competitia de la Cluj-Napoca va avea loc in perioada 16-22 octombrie.

Una dintre favorite, invinsa categoric in primul tur la US Open Adversara, in afara Top 100

Caroline Garcia a dezamagit la partida din runda inaugurala de la US Open, pe care a pierdut-o fara drept de apel in fata chinezoaicei Yafan Wang 114 WTA), scor 6-4, 6-1.

VIDEO WTA Cincinnati: Detinatoarea trofeului si campioana olimpica, eliminate in primul tur

Caroline Garcia nu se regaseste in acest sezon, iar frantuzoaica a fost eliminata in runda inaugurala si la Cincinnati, turneu de categorie WTA 1000 pe care l-a castigat anul trecut.