11:30

Cerere de casatorie inedita la meciul de deschidere al EURO 2020

Un suporter turc si-a luat iubita prin surprindere si a cerut-o in casatorie chiar pe Stadionul Olimpic din Roma, la meciul de deschidere al EURO 2020. continuă pe Antena3

Turcia Italia, totul despre meciul inaugural la EURO 2020

Mult asteptatul moment al debutului EURO 2020 a sosit. Stadionul Olimpic din Roma va gazdui partida de deschidere dintre Turcia si Italia vineri, 22:00).

Italia a spulberat Turcia in meciul inaugural de la EURO 2020

UEFA EURO 2020 a debutat vineri seara pe Stadionul Olimpico, din Roma, cu o impresionanta ceremonie .

VIDEO Magia Euro 2020 - Ceruta in casatorie chiar pe Olimpico

Fotbalul nu este doar despre incrancenare si competitie, ci si despre pasiune, daruire si. iubire. Euro 2020 a adus un nou episod emotionant in acest sens.

S-a stabilit arbitrul meciului inaugural la EURO 2020

UEFA a anuntat cine va arbitra partida de deschidere a EURO 2020, meciul Italia - Turcia, programat vineri 11 iunie de la ora 22:00.

Restrictii in Bucuresti pentru EURO 2020. Ce se intampla langa Arena Nationala

Azi are loc primul meci de pe Arena Nationala din Bucuresti in cadrul EURO 2020. in urmatoarele ore se va disputa meciul dintre Austria Macedonia de Nord. Numeroase restrictii au fost deja impuse, iar un numar mare de oameni ai legii si jandarmi impanzesc deja teritoriul. EURO 2020: meci Austria Macedonia de Nord.

EURO 2020: Danemarca - Finlanda, Eriksen resuscitat pe gazon, meci suspendat

ACTUALIZARE: Anunt UEFA: Jucatorul a fost stabilizat la spital. Reluat dupa 100 de minute, meciul a fost castigat de Finlanda cu 1-0. --- EURO 2020 a avut parte, din nefericire, de un moment de un dramatism incredibil la partida dintre Danemarca si Finlanda. Spre finalul primei reprize minutul 43), una foarte intensa din punct de vedere fizic, mijlocasul Christian Eriksen s-a prabusit pe gazon in momentul in care a pasat mingea unui coechipier.

Euro 2020: Tara Galilor - Elvetia 1-1 Meci cu multe ocazii si un gol anulat

Primul meci al zilei si al doilea meci al Euro 2020 a adus fata in fata Tara Galilor si Elvetia. Meciul desfasurat la Baku s-a terminat 1-1, elvetienii avand mai multe ocazii si un gol anulat pentru offsaid.

Euro 2020. La ce ora incepe evenimentul sportiv chiar azi, care va avea loc si in Bucuresti

Euro 2020, o editie aniversare ce sarbatoreste 60 de ani de la primul Campionat European, o sa se desfasoare in perioada 11 iunie-11 iulie 2021. Euro 2020. La ce ora incepe evenimentul sportiv Desi a fost programata initial in 2020, competitia s-a amanat pentru 2021, ca urmare a pandemiei de coronavirus. Competitia incepe azi, la .

Programul complet al meciurilor de la EURO 2020

Accesati aceasta pagina pentru a vedea programul meciurilor care se vor disputa incepand cu 11 iuni in cadrul Campionatului European EURO 2020.

Gratuitati de la Guvern pentru participantii la EURO 2020: Calatorii gratuite la metrou si pe linia de cale ferata Bucuresti-Otopeni

Detinatorii de bilete la meciurile din cadrul Turneului final al Campionatului European de Fotbal 2020 vor beneficia de calatorii gratuite valabile in ziua meciului si in ziua urmatoare, pana la ora 23,59, la circulatia cu metroul si pe linia de cale ferata Bucuresti-Otopeni, potrivit unei Ordonante de Urgenta adoptate miercuri de Guvern. De aceleasi gratuitati, insa pe toata perioada desfasurarii turneului Euro 2020 vor beneficia personalul acreditat UEFA voluntari si mass-media.

actualitate, 11:30