17:46

Champions League: CFR Cluj si-a aflat posibila adversara din turul doi preliminar

Daca va trece de bosniacii de la Borac Banja Luka, CFR Cluj se va confrunta cu echipa Lincoln Red Imps Gibraltar) in turul al doilea preliminar al Champions League. continuă pe Hotnews

Champions League: CFR Cluj s-a calificat in turul doi preliminar Chipciu, reusita decisiva in prelungiri (4-3 la general cu Borac Banja Luka)

Egalata la general de Borac Banja Luka dupa 90 de minute, CFR Cluj a fost salvata de reusita superba a lui Alexandru Chipciu din prelungiri 118). Chiar daca a pierdut in Bosnia 1-2), echipa pregatita de Marius Sumudica s-a calificat cu mari emotii 4-3 la general) in turul doi preliminar al Champions League.

CSU Craiova a fost mai buna decat Banja Luka - Ce a spus Marius Sumudica despre returul din Bosnia

Marius Sumudica a declarat, luni, ca se asteapta la o atmosfera incendiara la returul cu Borac Banja Luka si ca formatia sa va face tot posibilul pentru a obtine calificarea in turul doi preliminar al Champions League. De asemenea, antrenorul echipei CFR Cluj a afirmat ca CSU Craiova a fost un adversar mult mai dificil decat echipa din Bosnia.

Asa am trait Borac - CFR Cluj 2-1 (1-3 in tur). Super gol marcat de Chipciu in prelungiri

Am transmis live text returul dintre Borac Banja Luka si CFR Cluj, meci din primul tur preliminar al Champions League. In tur, CFR Cluj a castigat cu 3-1.

Pe CFR Cluj o asteapta infernul la Banja Luka

Marti seara de la 21:00 este programat returul dintre Borac Banja Luka si CFR Cluj, meci din primul tur preliminar al Champions League.

Pontul zilei: Liga Campionilor: Banja Luka - CFR Cluj, marti, ora 21.00. Meciul pe care Sumudica l-a pregatit sacrificand Supercupa

Dupa infrangerea din Supercupa Romaniei, pentru CFR Cluj urmeaza meciul-retur al dublei din turul intai preliminar al Champions League, cu Borac Banja Luka, programat marti, de la ora 21. 00, in direct la Digi Sport 1. inaintea mansei secunde, campioana Romaniei este favorita la calificare, datorita succesului din tur, scor 3-1 in Gruia.

Universitatea Craiova a castigat Supercupa Romaniei, dupa ce a invins CFR Cluj la penalty

Universitatea Craiova a castigat Supercupa Romaniei la fotbal dupa ce a invins formatia CFR Cluj la penalty.

Universitatea Craiova castiga Supercupa Romaniei la 11 metri cu CFR Cluj

A fost nevoie de lovituri de departajare pentru stabilirea castigatoarei Supercupei Romaniei, sambata seara, pe Arena Nationala din Bucuresti, intre campioana CFR Cluj si Universitatea Craiova, detinatoarea Cupei Romaniei.

CSU Craiova a castigat pentru prima oara Supercupa Romaniei - Victorie la loviturile de departajare cu CFR Cluj

CSU Craiova castigatoarea Cupei) a castigat in premiera Supercupa Romaniei la fotbal, dupa ce a invins cu scorul de 4-2 la loviturile de departajare 0-0 dupa 90 de minute, nu s-au jucat prelungiri) pe CFR Cluj campioana Romaniei), intr-o partida disputata pe Arena Nationala din Bucuresti.

Asa am trait Supercupa Romaniei: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Am transmis live text in aceasta pagina Supercupa Romaniei dintre CFR Cluj si Universitatea Craiova, meci programat sambata seara pe Arena Nationala, cu incepere de la ora 20:00.

Pontul zilei - Supercupa Romaniei la fotbal: CFR Cluj - CSU Craiova, meci cu putine cartonase galbene?

Sezonul intern la fotbal incepe sambata cu Supercupa Romaniei, meciul care opune premiantele din stagiunea trecuta: castigatoarea titlului, CFR Cluj, si detinatoarea Cupei, CSU Craiova.

actualitate, 17:46