Paris Saint Germain nu a reusit nici in acest sezon sa cucereasca UEFA Champions League, iar vestea cea mai proasta pentru parizieni a venit vineri, cand Kylian Mbappe a facut un anunt important privind viitorul sau.

Brazilia si-a anuntat lotul pentru Copa America - Marele absent din lotul Selecao

Brazilia si-a anuntat vineri lotul pentru Copa America, iar selectionerul Dorival Junior nu va conta pe un cvintuplu castigator al UEFA Champions League.

Primul jucator cedat de Bayern Munchen dupa eliminarea din semifinalele UEFA Champions League

Bayern Munchen a ratat toate obiectivele din acest sezon, dupa ce a fost eliminata de Real Madrid in semifinalele UEFA Champions League 4-3 la general).

Ancelotti, urecheat de mentorul Arrigo Sacchi pentru jocul urat al Realului. Raspunsul savuros al antrenorului

Don Carlo e la a 6-a finala Champions League din cariera.

Situatie inedita in Liga Campionilor. Dortmund castiga mai multi bani daca pierde finala cu Real Madrid

Borussia este surpriza acestui sezon in Champions League.

Real Madrid, un miracol al fotbalului: dovada incontestabila ca, uneori, imposibilul devine posibil

Din sezonul viitor, cea mai tare competitie intercluburi din lume, Champions League, isi va modifica formatul. UEFA ar fi putut schimba si denumirea intrecerii in Real Madrid League, avand in vedere ca pentru formatia iberica urmeaza finala cu numarul 18.

Remontada cu scandal pe Santiago Bernabeu. Bayern Munchen acuza arbitrajul

Real Madrid a invins-o dramatic, cu scorul de 2-1, pe Bayern Munchen si s-a calificat in finala Champions League, dar nemtii acuza ca rezultatul a fost viciat de arbitraj. Dupa 2-2 in tur, Real Madrid a presat si putea deschide scorul in cateva randuri, dar interventiile exceptionale ale lui Manuel Neuer i-au salvat pe bavarezi.

Carlo Ancelotti si-a ales favoritul pentru Balonul de Aur: Ce a facut in acest sezon e special

Real Madrid a obtinut calificarea in finala UEFA Champions League, dupa o dubla nebuna cu Bayern Munchen 4-3 la general), iar tehnicianul los blancos si-a ales favoritul pentru castigarea Balonului de Aur.

Harry Kane, ironizat de o pizzerie celebra dupa eliminarea din semifinalele UEFA Champions League

Odata cu transferul la Bayern Munchen, Harry Kane a sperat ca va reusi in sfarsit sa castige trofee. Dupa ce nemtii au fost eliminati din semifinalele UEFA Champions League de Real Madrid, Bayern a ratat si ultima sansa de a mai castiga un trofeu in acest sezon.

VIDEO Vinicius, faza virala in finalul meciului dintre Real si Bayern - Ce nu s-a vazut la TV

Returul dintre Real Madrid si Bayern Munchen, din semifinalele UEFA Champions League 2-1, 4-3 la general) a fost unul plin de dramatism si de decizii controversate de arbitraj. O faza din finalul jocului i-a avut in prim-plan pe Vinicius si Joshua Kimmich, iar aceasta a devenit virala pe social media.

Antrenorul lui Bayern acuza arbitrajul dupa eliminarea din Liga Campionilor

Thomas Tuchel spune ca brigada poloneza condusa de Szymon Marciniak a gresit la faza din minutele de prelungire, cand Bayern a avut un gol anulat dupa o semnalizare de la margine pentru ofasaid. Real Madrid revine de la 0-1 cu Bayern pe teren propriu si se califica in finala Ligii Campionilor .

Carlo Ancelotti vorbeste de magia clubului Real Madrid dupa calificarea in finala Ligii Campionilor

Real Madrid a revenit de la 0-1 in returul cu Bayern Munchen de pe teren propriu si s-a calificat in finala programata la Londra pe 1 iunie.

De la suporter la erou pe Santiago Bernabeu - Povestea lui Joselu, omul care a calificat-o pe Real Madrid in finala Champions League

Real Madrid are in vizor al 15-lea trofeu UEFA Champions League, dupa o calificare plina de dramatism in urma dublei cu Bayern Munchen 4-3 la general) din faza semifinalelor. Eroul gruparii los blancos a fost un jucator imprumutat de la o echipa din liga a doua a Spaniei.

Antrenorul lui Real Madrid il contrazice pe Thomas Tuchel, dupa golul anulat lui Bayern: Un arbitru de nivel inalt

Real Madrid s-a calificat in finala Champions League, dar victoria cu Bayern Munchen a fost umbrita de faza din prelungiri, cand bavarezii au trimis mingea in poarta, dupa ce asistentul semnalizase ofsaid.

Acuzatii de tradare, dupa ce Real Madrid a invins Bayern Munchen in prelungiri si s-a calificat in finala Champions League

Managerul lui Bayern Munchen, Thomas Tuchel, a declarat ca decizia arbitrilor de a opri jocul inainte ca echipa sa sa inscrie golul egalizator in prelungiri impotriva lui Real Madrid in a doua mansa a semifinalei Ligii Campionilor se simte ca o tradare.

Expertul Marca in arbitraj explica de ce golul lui Bayern Munchen contra Realului a fost anulat incorect

Bayern Munchen contesta vehement arbitrajul brigazii poloneze de la meciul retur cu Real Madrid din semifinalele Champions League scor 2-1 pentru spanioli). Faza care i-a scos din minti pe oaspeti s-a petrecut in minutul 90+13, atunci cand golul marcat de Matthijs de Ligt a fost anulat. in urma victoriei, galacticii s-au calificat in finala Ligii Campionilor de pe 1 iunie.

Scandal dupa calificarea Realului in finala Champions League - Antrenorul lui Bayern despre arbitraj: Un dezastru total

Bayern Munchen a avut un gol anulat in prelungirile partidei cu Real Madrid pierduta de nemti cu 2-1), faza care a generat multe comentarii in lumea fotbalului. La conferinta de presa, Thomas Tuchel, antrenorul germanilor, a atacat vehement maniera de arbitraj despre care a spus ca este un dezastru total.

Arabul plateste: PSG, cel mai scump esec din istoria Ligii Campionilor. Sumele cheltuite au aparut in presa

Din momentul preluarii clubului de catre Qatar Sports Investments, in iunie 2011, s-a tot vorbit despre castigarea Champions League. Si asteptarea se prelungeste.

Real Madrid revine de la 0-1 cu Bayern pe teren propriu si se califica in finala Ligii Campionilor

Joselu este eroul echipei Real Madrid prin cele doua goluri marcate in returul cu Bayern Munchen, goluri care au adus calificarea in finala Ligii Campionilor de la Londra, pe 1 iunie.

LiveBlog Champions League: Real Madrid vs Bayern Munchen Gol anulat de VAR

Borussia Dortmund isi va afla in aceasta seara adversara din finala Champions League. Dupa 2-2 in tur, Real Madrid si Bayern Munchen se infrunta de la ora 22:00, iar meciul este transmis LiveBlog pe HotNews. ro si in direct pe Digisport 1, Orange Sport 1 si Prima Sport 1.

actualitate, 05:15