06:45

Champions League

Brigada romanesca, delegata in sferturile de finala ale UEFA Womens Champions League

O brigada condusa de Alina Pesu, din care mai fac parte alti trei arbitri romani, va oficia meciul dintre Brann Norvegia) si Barcelona Spania), prima mansa din sferturile de finala ale UEFA Womens Champions League. Alaturi de Alina Pesu, Daniela Constantinescu va fi arbitru asistent, iar Ovidiu Hategan si Horatiu Fesnic vor fi oficialii din .

Giovanni Becali: Champions League se va desfiinta Ce spune despre investitiile din Arabia Saudita

Impresarul Giovanni Becali s-a aratat de parere ca Liga Campionilor se va desfiinta si va exista un Campionat Mondial al Cluburilor in care vor avea un cuvant greu de spus si echipele din afara Europei. Champions League se va desfiinta, crede Giovanni Becali .

Se cunosc si sferturile Conference League. PAOK si Razvan Lucescu si-au aflat adversara

PAOK, echipa antrenata de Razvan Lucescu, o va intalni pe Club Brugge in sferturile Conference League, conform dublelor rezultate din tragerea la sorti de vineri. Tot astazi au fost trase la sorti si sferturile Champions League, si sferturile Europa League.

Se stiu sferturile Europa League. Liverpool si Milan se pot intalni abia in finala

Cele opt echipe calificate in sferturile Europa League au aflat pe cine vor infrunta pentru un loc in semifinalele competitiei. Tot astazi au fost trase la sorti si sferturile Champions League.

S-au tras la sorti meciurile din sferturile Champions League. Tabloul complet si posibilele semifinale

Astazi a avut loc, la Nyon, tragerea la sorti a duelurilor din sferturile de finala ale UEFA Champions League. Astfel, sortii au decis ca Real Madrid sa intalneasca detinatoarea trofeului, Manchester City, in meciul care va fi capul de afis al sferturilor Champions League. Atletico Madrid, tripla finalista a competitiei, echipa la care s-a transferat .

Au fost stabilite sferturile Champions League. Real Madrid are sansa revansei cu Manchester City

Tragerea la sorti a sferturilor de finala din UEFA Champions League a avut loc vineri, iar cele opt echipe ramase in competitie si-au aflat traseul spre ultimul act. Real Madrid o infrunta iar pe City .

Champions League: Real Madrid vs Manchester City, capul de afis din sferturi

Vineri a avut loc tragerea la sorti a sferturilor din sezonul 2023-2024 al Champions League. Capul de afis este duelul dintre Real Madrid si Manchester City.

Tragerea la sorti a sferturilor de finala din Liga Campionilor. Real Madrid - Man.City si PSG - Barcelona, duelurile tari din aceasta faza a competitiei

Urmariti live text in aceasta pagina, vineri, de la ora 13:00, tragerea la sorti a meciurilor din sferturile de finala in Liga Campionilor. Derby italian in sferturile Europa League Meci cu scantei istorice in sferturile Conference League .

Horatiu Moldovan, in sferturile Ligii Campionilor. Calificare dramatica pentru Atletico

Atletico Madrid, cu portarul roman Horatiu Moldovan pe banca de rezerve, s-a calificat in sferturile de finala ale Champions League dupa ce a eliminat-o pe Inter Milano, la loviturile de departajare. Dupa ce in prima mansa formatia lui Simone Inzaghi se impusese cu 1-0, Atletico a castigat returul de pe Wanda Metropolitano cu 2-1. Dimarco .

VIDEO Gluma zilei dupa ce Lautaro Martinez a trimis in tribuna din penalti, iar Inter a fost eliminata din Champions League

Inter Milano a parasit Champions League in optimi, formatia antrenata de Simone Inzaghi fiind eliminata la loviturile de departajare de Atletico Madrid.

Atletico Madrid elimina Inter Milano la 11 metri si lasa Italia fara echipa in sferturile Ligii Campionilor

Echipa Atletico Madrid a revenit de la 0-1 pe teren propriu in returul cu Inter Milano si s-a impus, cu 2-1 la finalul celor 90 de minute. Cum la general scorul a fost 2-2, meciul a intrat in prelungiri si in cele din urma s-a ajuns la loviturile de departajare, unde portarul care il tine rezerva pe Horatiu Moldovan a inclinat decisiv balanta. Borussia Dortmund invinge PSV si ajunge intre primele opt din Liga Campionilor .

Borussia Dortmund invinge PSV si ajunge intre primele opt din Liga Campionilor

Echipa germana Borussia Dortmund a trecut de PSV Eindhoven, cu 2-0, in returul fazei optimilor de finala din Liga Campionilor, dupa ce in tur cele doua echipe terminasera la egalitate, scor 1-1. Arsenal, calificare la 11 metri cu Porto .

Scandal intre antrenori dupa Arsenal vs Porto: Mi-a insultat familia

Sergio Conceicao, tehnicianul echipei FC Porto, a precizat ca Mikel Arteta, antrenorul celor de la Arsenal, i-a insultat familia pe durata meciului din optimile Champions League. Tunarii s-au calificat dramatic dupa executarea loviturilor de departajare.

Champions League: Atletico Madrid vs Inter - Milanezii, de neoprit

Atletico Madrid - Inter, meci contand pentru mansa a doua a optimilor de finala din Liga Campionilor, este programat, miercuri, 13 martie, de la ora 22:00, pe Wanda Metropolitano, si va fi transmis in direct de Digi Sport 1, Orange Sport 1 si Prima Sport 1.

Champions League: Dortmund vs Eindhoven - in cautarea gloriei de altadata

Dortmund - Eindhoven, meci contand pentru mansa a doua a optimilor de finala din Liga Campionilor, este programat, miercuri, 13 martie, de la ora 22:00, pe Westfalenstadion, si va fi transmis in direct de Digi Sport 2, Orange Sport 3 si Prima Sport 2.

Arsenal, calificare la 11 metri cu Porto

Returul dintre Arsenal Londra si FC Porto a avut nevoie de prelungiri si lovituri de departajare pentru stabilirea echipei calificate in sferturile de finala in Liga Campionilor. Barcelona revine dupa patru ani in sferturile Ligii Campionilor .

Champions League: FC Barcelona si Arsenal, in sferturile de finala Englezii s-au calificat dupa penaltiuri

FC Barcelona si Arsenal Londra au reusit marti calificarea in sferturile de finala ale Champions League, alaturi de Bayern Munchen, PSG, Manchester City si Real Madrid.

Barcelona revine dupa patru ani in sferturile Ligii Campionilor

Echipa FC Barcelona a castigat returul optimilor de finala cu Napoli, pe teren propriu, cu 3-1, si s-a calificat intre primele opt formatii ale Europei cu scorul general de 4-2.

Champions League: Arsenal vs Porto - Tunarii, mari favoriti

Arsenal - Porto, meci contand pentru mansa a doua a optimilor de finala din Liga Campionilor, este programat, marti, 12 martie, de la ora 22:00, pe Emirates Stadium, si va fi transmis in direct de Digi Sport 2, Orange Sport 3 si Prima Sport 2.

Champions League: Barcelona vs Napoli - Duel de totul sau nimic in Catalonia

Barcelona - Napoli, meci contand pentru mansa a doua a optimilor de finala din Liga Campionilor, este programat, marti, 12 martie, de la ora 22:00, pe Estadi Olimpic Lluis Companys, si va fi transmis in direct de Digi Sport 1, Orange Sport 1 si Prima Sport 1.

actualitate, 06:45