18:30

Champions League

Carlo Ancelotti: Real nu moare niciodata

Echipa Real Madrid s-a calificat in semifinalele Ligii Campionilor, dupa ce a trecut de Manchester City, detinatoarea trofeului, la loviturile de departajare.

Pep Guardiola dupa ce Manchester City a fost eliminata de Real Madrid: Nu regret nimic

Campioana Europei a parasit Champions League in faza sferturilor de finala, Manchester City cedand la penaltiuri meciul cu Real Madrid. La finalul duelului de pe Etihad Stadium, Pep Guardiola a spus, printre altele, ca echipa sa a dat totul si ca nu regreta nimic.

Carlo Ancelotti explica modul in care Real Madrid a reusit sa se califice in semifinalele Champions League

Real Madrid s-a calificat in semifinalele Champions League dupa o victorie obtinuta la loviturile de departajare impotriva celor de la Manchester City. La finalul disputei, Carlo Ancelotti a vorbit despre rezistenta eroica de care elevii au dat dovada, galacticii putand castiga doar prin sacrificiu si lupta.

Real Madrid, calificare dificila in semifinalele UEFA Champions League, dupa meciul cu Manchester City, scor 1-1 (3-4 d.l.d.p)

Manchester City si Real Madrid s-au confruntat miercuri, 17 aprilie, in returul sferturilor de finala ale UEFA Champions League. Dupa 5-5 la general in dubla mansa, Real Madrid a reusit sa obtina biletele pentru semifinalele competitiei, castigand cu scorul 4-3 loviturile de departajare in fata lui City chiar pe Etihad. Real Madrid s-a calificat in semifinalele UEFA Champions League .

Real Madrid elimina Manchester City la loviturile de departajare pentru un loc in semifinalele Ligii Campionilor

Dupa multi finala din sferturi a Ligii Campionilor s-a jucat intre Real Madrid si Manchester City, iar cele doua echipe n-au dezamagit, cu opt goluri in doua manse si suspansul loteriei penalty-urilor drept bonus. PSG si Borussia Dortmund, primele semifinaliste din Liga Campionilor .

Bayern Munchen, in semifinalele UEFA Champions League, dupa meciul cu Arsenal, scor 1-0

Bayern Munchen a invins-o pe Arsenal, calificandu-se astfel in semifinalele UEFA Champions League. Bayern Munchen s-a calificat in semifinalele UEFA Champions League in minutul 24 al partidei, Bayern Munchen a avut o ocazie superba, dupa ce Musiala a sutat din afara cercului, dar Raya a respins in lateral.

Riding the whistle, covered by regulation

Phrases containing the following: football, Romania, Champions League, are still spoken on major European televisions. The game Barcelona - PSG return) was decided by a referee. That and s what the Spanish claim and not only that.

LiveBlog Manchester City - Real Madrid si Bayern Munchen - Arsenal, in sferturile Champions League City egaleaza prin Kevin De Bruyne

Miercuri aflam celelalte doua formatii calificate in semifinalele Champions League. Manchester City primeste vizita Realului 3-3 in tur), in timp ce Bayern joaca impotriva lui Arsenal 2-2 in tur), la Munchen. Duelurile sunt transmise pe Digi Sport 1, Digi Sport 2, Orange Sport, Prima Sport 1 si Prima Sport 2, dar si LiveBlog pe HotNews. ro.

Xavi il face praf pe Istvan Kovacs: A fost un dezastru

Antrenorul Barcelonei si-a varsat nervii dupa eliminarea din Liga Campionilor pe arbitrul roman Istvan Kovacs, considerat responsabil pentru esecul formatiei catalane in returul cu PSG 1-4).

Diego Simeone explica de ce Atletico Madrid a fost eliminata de Borussia Dortmund din Champions League

Atletico Madrid castigase mansa tur a dublei cu Borussia Dortmund, dar a incasat patru goluri in Germania si a ratat calificarea in semifinalele Champions League. Dupa meciul de marti seara, Diego Simeone a avut un discurs fair-play si a recunoscut superioritatea adversarului.

Istvan Kovacs, principalul inamic al Barcelonei dupa eliminarea din Champions League: A ucis meciul cu PSG

Istvan Kovacs s-a aflat in centrul atentiei la meciul dintre Barcelona si PSG, iar arbitrul roman a fost criticat de catalani pentru deciziile luate impotriva echipei lui Xavi Hernandez, care a fost eliminata din Champions League 1-4 si 4-6 la general).

Istvan Kovacs, desfiintat de Xavi pentru cartonasele rosii din Barcelona vs PSG: A fost un dezastru. A ucis meciul

Barcelona a fost invinsa de PSG, scor 4-1, si s-a vazut eliminata din sferturile UEFA Champions League, iar antrenorul catalanilor, Xavi Hernandez, a condamnat prestatia arbitrului roman Istvan Kovacs. Istvan Kovacs, trei cartonase rosii pentru Barcelona in duelul cu PSG .

Champions League: Bayern Munchen vs Arsenal - Echilibru pe Allianz Arena

Bayern Munchen - Arsenal, meci contand pentru mansa a doua a sferturilor de finala din Liga Campionilor, este programat, miercuri, 17 aprilie, de la ora 22:00, pe Allianz Arena, si va fi transmis in direct de Digi Sport 2, Orange Sport 3 si Prima Sport 2.

Champions League: Manchester City vs Real Madrid - Show-ul se muta in Anglia

Manchester City - Real Madrid, meci contand pentru mansa a doua a sferturilor de finala din Liga Campionilor, este programat, miercuri, 17 aprilie, de la ora 22:00, pe Etihad Stadium, si va fi transmis in direct de Digi Sport 1, Orange Sport 1 si Prima Sport 1.

PSG si Borussia Dortmund, primele semifinaliste din Liga Campionilor. Xavi a sarit la gatul lui Kovacs

Invinse in meciurile tur echipele Paris Saint-Germain si Borussia Dortmund au revenit la returul sferturilor de finala si au obtinut calificari spectaculoase in careul de asi.

LiveBlog: Barcelona - PSG si Dortmund - Atletico Madrid, in sferturile Champions League Gol dupa gol la Barcelona si Dortmund

Marti vom afla care sunt primele doua echipe calificate in sferturile UEFA Champions League. Barcelona primeste vizita celor de la PSG 3-2 in tur), in timp ce Borussia Dortmund joaca contra lui Atletico Madrid 1-2 in tur). Partidele sunt transmise in direct pe Digi Sport 1, Digi Sport 2, Orange Sport, Prima Sport 1 si Prima Sport 2, dar si LiveBlog pe HotNews. ro.

Sanctiunea drastica pe care o risca o castigatoare de Champions League pentru nereguli legate de fairplay-ul financiar

FC Porto este unul dintre cluburile de traditie care evolueaza an de an in competitiile organizate de UEFA. Nerespectarea regulilor de fairplay financiar poate duce la o masura fara precedent pentru echipa portugheza.

Cine e echipa care castigat UEFA Champions League de doua ori, iar acum a fost exclusa 3 ani din cupele europene. Datorii uriase

Meciuri decisive in Champions League: Cine transmite la tv Barcelona - PSG si Borussia Dortmund - Atletico Madrid

Fanii au avut parte de 18 goluri in mansa tur din sferturile Champions League, iar marti vom afla primele echipe care se vor califica in semifinalele celei mai importante competitii europene. De la ora 22:00, Barcelona va incerca sa-si apere avantajul obtinut pe Parc des Princes 3-2 vs PSG), iar Borussia Dortmund va lupta pentru a intoarce rezultatul din Spania 1-2 vs Atletico Madrid).

Champions League: Borussia Dortmund vs Atletico Madrid - Totul pentru careul de asi

Borussia Dortmund - Atletico Madrid, meci contand pentru mansa a doua a sferturilor de finala din Liga Campionilor, este programat, marti, 16 aprilie, de la ora 22:00, pe Westfalenstadion, si va fi transmis in direct de Digi Sport 2, Orange Sport 3 si Prima Sport 2.

actualitate, 18:30