20:45

Cirstea Calificat

Sorana Cirstea s-a calificat in optimi la Miami (WTA)

Tenismena Sorana Cirstea s-a calificat in optimile de finala ale turneului WTA 1. 000 de la Miami, cu premii totale de 8. 480 de dolari, duminica, dupa ce a dispus de rusoaica Daeia Kasatkina, cu 7-5, 6-2.

Sorana Cirstea, de neoprit la Miami! Romanca e in optimile competitiei

Sorana Cirstea s-a calificat in optimile de finala ale turneului WTA 1. 000 de la Miami, dupa ce a invins-o in doua seturi pe rusoaica Daeia Kasatkina, scor 7-5, 6-2. Cap de serie numarul 19, Sorana Cirstea a obtinut victoria dupa o ora si 28 de minute. Kasatkina a condus cu 3-0 si 4-2, dar apoi .

Calificare in optimi la Miami pentru Sorana Cirstea

Jucatoarea Sorana Cirstea s-a calificat, duminica, in optimile de finala la turneul Miami Open, competitie cu premii totale in valoare de aproape 9 milioane de dolari.

Sorana Cirstea, calificare in optimi la WTA Miami

Sorana Cirstea s-a calificat in optimile Turneului WTA 1000 de la Miami. Romanca a trecut de a zecea favorita, Daria Kasatkina, scor 7-5, 6-2. Sorana ajunge pentru al doilea an la rand in aceasta faza a competitiei, dupa ce in 2023 s-a oprit in semifinale.

Sorana Cirstea, in turul al treilea la Miami! Romanca a invins-o fara drept de apel pe Sloane Stephens

Sorana Cirstea a invins-o in doua seturi pe americanca Sloane Stephens, cu 6-2, 6-1, si s-a calificat in runda a treia a turneului WTA 1. 000 de la Miami. Cap de serie numarul 19, Sorana Cirstea s-a impus in doar 52 de minute, dupa ce meciul a fost intrerupt vineri, din cauza ploii, la scorul de .

Cine este antrenorul care o va pregati pe Sorana Cirstea. A fost capitanul echipei de Cupa Davis a Spaniei

Sorana Cirstea 24 WTA) s-a calificat in turul trei a turneului Miami Open, dotat cu premii totale de 8. 480 de dolari, sambata, dupa meciul cu Sloane Stephens, scor 6-2, 6-1. Sportiva a anuntat cine este antrenorul care o va pregati incepand cu sezonul de zgura. Sorana Cirstea a anuntat cine este antrenorul care o va pregati incepand cu sezonul de zgura .

Sorana Cirstea s-a calificat in turul 3 la Miami Open, dupa un meci fulger cu Sloane Stephens

Sorana Cirstea s-a calificat in turul 3 la Miami Open, dupa meciul cu Sloane Stephens care a durat mai putin de 60 de minute in turul 2. Meciul a fost oprit vineri din cauza conditiilor meteo nefavorabile, dar a fost reluat sambata, incheindu-se cu victoria romancei, scor 6-2, 6-1. Sorana Cirstea, in turul 3 la Miami Open, scor 6-2, 6-1 .

Sorana Cirstea continua la Miami. A demolat-o pe Sloane Stephens

Jucatoarea Sorana Cirstea s-a calificat, sambata seara, in turul al treilea la Miami Open, turneu de categorie WTA 1000.

Sorana Cirstea, dupa meciul de poveste de la Dubai: E cea mai mare revenire din cariera mea

Dupa ce s-a calificat in semifinalele turneului WTA de la Dubai, dupa un meci de poveste, Sorana Cirstea a declarat ca victoria reusita in fata cehoaicei Marketa Vondrousova reprezinta cea mai mare revenire din cariera sa. Cred ca e cea mai mare revenire din cariera mea, a declarat Cirstea imediat dupa meciul castigat in fata .

Sorana Cirstea, in semifinalele turneului de la Dubai, dupa un comeback senzational! Romanca a invins-o pe campioana de la Wimbledon

Sorana Cirstea s-a calificat in semifinalele turneului WTA de la Dubai, dupa o victorie de senzatie obtinuta in fata cehoaicei Marketa Vondrousova, campioana en titre de la Wimbledon. Jucatoarea noastra s-a impus in trei seturi, cu 2-6, 7-6 71), 6-2, la capatul unui meci care a durat doua ore si 41 de minute. Clasata pe .

Adversara Soranei Cirstea din semifinalele WTA Dubai - Romanca este condusa in meciurile directe

Sorana Cirstea a reusit o revenire de senzatie si s-a calificat in semifinalele turneului WTA 1000 de la Dubai, faza a competitiei in care va avea parte de o adversara surprinzatoare.

Sorana Cirstea, prima reactie dupa revenirea carierei si calificarea in semifinalele WTA Dubai

Sorana Cirstea s-a calificat in semifinalele turneului WTA 1000 de la Dubai, iar sportiva noastra a descris victoria cu Marketa Vondrousova de la 2-6, 1-5 si sase mingi de meci salvate) drept cea mai mare revenire din cariera ei.

Sorana Cirstea e in semifinale la Dubai! A salvat sase mingi de meci in fata campioanei de la Wimbledon si a lasat-o fara replica in decisiv

Sorana Cirstea a obtinut o victorie entuziasmanta impotriva Marketei Vondrousova, joi dupa-amiaza, si s-a calificat in semifinalele turneului WTA 1000 de la Dubai pentru prima oara in cariera. Sorana Cirstea a salvat sase mingi de meci in fata campioanei de la Wimbledon .

Sorana Cirstea ajunge in sferturi la Dubai si egaleaza cea mai buna clasare din cariera in ierarhia WTA

Jucatoarea Sorana Cirstea s-a calificat, miercuri, in sferturile de finala la Dubai, un turneu WTA de categorie 1000.

Adversara Soranei Cirstea din sferturile WTA Dubai - Campioana en-titre de la Wimbledon

Sorana Cirstea s-a calificat in sferturile WTA Dubai de categorie 1000), faza a competitiei unde va da peste Marketa Vondrousova, campioana en-titre de la Wimbledon.

Sorana Cirstea, revenire de senzatie: S-a calificat in sferturi la WTA Dubai

Sorana Cirstea a facut pasul in sferturile turneului WTA 1000 de la Dubai, sportiva noastra avand puterea sa revina de la 0-1 la seturi contra croatei Donna Vekic. Succesul scor 3-6, 6-3, 7-5) o duce pe Sori pe 21 in ierarhia WTA, cel mai bun rezultat al carierei.

Sorana Cirstea, in sferturi la Dubai dupa o revenire de senzatie cu Donna Vekic. Croata servise pentru victorie

Sorana Cirstea s-a calificat in sferturile turneului WTA 1000 de la Dubai, miercuri, dupa o victorie in fata croatei Donna Vekic. Sorana Cirstea, victorie cu Vekic la Dubai .

Sorana Cirstea e in optimile turneului WTA de la Dubai. Romanca a eliminat-o pe Veronika Kudermetova

Sorana Cirstea s-a calificat in optimile de finala ale turneului WTA 1. 000 de la Dubai, dupa ce a invins-o in doua seturi pe rusoaica Veronika Kudermetova, cu 6-1, 6-4. Sorana s-a impus dupa o ora si 29 de minute, in fata favoritei numarul 13. Romanca a dominat jocul, mai ales in primul set, obtinand a .

Urmatoarea adversara a Soranei Cirstea la Dubai a reusit surpriza turneului

Sorana Cirstea a obtinut o victorie clara in fata Veronikai Kudermetova si s-a calificat in optimile turneului WTA 1000, dar urmatoarea sa adversara a reusit si ea un rezultat impresionant. Sorana Cirstea, o noua victorie la WTA Dubai 2024 .

Sorana Cirstea isi face loc in optimi la Dubai cu un nou record personal. A scapat de un mare obstacol pe tablou

Jucatoarea Sorana Cirstea s-a calificat, marti, in optimile de finala la turneul WTA 1000 de la Dubai, Emiratale Arabe Unite.

actualitate, 20:45