23:15

Coco Gauff

Campioana de la US Open, eliminata in optimi la WTA Madrid

Coco Gauff a fost eliminata in optimile turneului WTA de la Madrid, dupa ce a fost invinsa in trei seturi de Madison Keys, scor 4)6-7, 6-4, 4-6.

WTA Madrid: A treia favorita, victorie fara game pierdut in mai putin de o ora

Coco Gauff a reusit meciul perfect in runda a doua a turneului WTA 1000 de la Madrid. Americanca a invins-o pe olandeza Arantxa Rus 47 WTA) dupa doua seturi identice, scor 6-0, 6-0.

VIDEO WTA Stuttgart: Campioana de la US Open, eliminata dupa ce salvase sapte mingi de meci

Marta Kostyuk este una dintre cele mai in forma jucatoare din circuit si a demonstrat acest lucru si la turneul WTA 500 de la Stuttgart. Dupa ce le-a eliminat pe Laura Siegemund campioana din 2017) si Qinwen Zheng favorita 5), sportiva din Ucraina a trecut si de Coco Gauff castigatoarea US Open 2023) si s-a calificat in semifinale.

WTA Miami: Marile favorite, eliminate - Cum arata tabloul sferturilor

Turneul WTA 1000 de la Miami a ramas fara marile favorite la castigarea trofeului, in faza sferturilor de finala neregasindu-se numele importante precum Iga Swiatek, Aryna Sabalenka sau Coco Gauff.

Schimbarile produse in WTA dupa Indian Wells - Simona Halep nu revine in clasamentul mondial

Simona Halep ramane in continuare fara clasament WTA, fosta lidera mondiala urmand sa-si faca revenirea in circuit cu ocazia turneului de categorie 1000 de la Miami. Iga Swiatek domina cu autoritate clasamentul WTA, in timp ce podiumul este completat de Aryna Sabalenka si Coco Gauff.

A invins-o pe campioana de la US Open si s-a calificat in finala Indian Wells 2024

Maria Sakkari a obtinut calificarea in finala turneului WTA 1000 de la Indian Wells, sportiva din Grecia eliminand-o pe Coco Gauff campioana en-titre de la US Open).

VIDEO Semifinalele feminine de la Indian Wells 2024 - Doua mari favorite pentru castigarea trofeului

Coco Gauff favorita trei) si Maria Sakkari favorita 9) au completat lista jucatoarelor calificate in semifinalele de la Indian Wells 2024. in turneu se mai afla si lidera WTA, poloneza Iga Swiatek.

VIDEO Indian Wells 2024: Tabloul sferturilor feminine - Doar doua mari favorite mai sunt in competitie

A treia favorita la Indian Wells 2024, Coco Gauff a defilat in meciul cu Elise Mertens, americanca cedand doar doua gameuri de-a lungul unei partide pe care a controlat-o cu autoritate scor 6-0, 6-2).

WTA Dubai: Campioana de la US Open, eliminata in sferturi - Tabloul complet al semifinalelor

Coco Gauff a fost eliminata in sferturile turneului WTA de la Dubai, dupa ce a fost invinsa in trei seturi de Anna Kalinskaya, scor 6-2, 4-6, 2-6.

Fosta lidera WTA, eliminata in optimi la Dubai

Karolina Pliskova a fost eliminata in optimile turneului WTA de la Dubai, dupa ce a fost invinsa in trei seturi de Coco Gauff, scor 6-2, 4-6, 3-6.

WTA Dubai: Victorie categorica pentru a treia favorita Rezultatele zilei

Coco Gauff, a treia favorita a turneului WTA 1000 de la Dubai, a reusit calificarea in optimile de finala dupa o victorie in doua seturi in fata italiencei Elisabetta Cocciaretto 58 WTA), scor 6-1, 7-5.

WTA Doha: inca doua favorite parasesc turneul inca din turul al doilea

Ziua de marti a adus surprize mari la turneul WTA 1000 de la Doha. Dupa Coco Gauff a venit randul Mariei Sakkari sa fie eliminata din competitie, urmata de Ons Jabeur.

Surpriza mare la WTA Doha: A doua favorita, eliminata in turul doi fara drept de apel

Katerina Siniakova a produs surpriza zilei la turneul WTA 1000 de la Doha, reusind sa o elimine in turul al doilea pe Coco Gauff, favorita numarul doi, scor 6-2, 6-4.

Arina Sabalenka a invins-o pe Coco Gauff si este prima finalista la Australian Ope

Jucatoarea belarusa de tenis Arina Sabalenka, locul 2 mondial si detinatoarea trofeului, s-a calificat in finala turneului de la Australian Open, primul grand slam al anului.

Coco Gauff vorbeste despre strigatele Arynei Sabalenka, dupa infrangerea din semifinalele Australian Open 2024

Coco Gauff a fost invinsa de Aryna Sabalenka in semifinalele Australian Open 2024, iar campioana de la US Open a fost intrebata la conferinta de presa daca a fost deranjata de strigatele bielorusei din timpul punctelor.

Punct final in meciul Sabalenka - Coco Gauff. Prima jucatoare care accede in ultimul act la Australian Open

Turneul de la Melbourne se apropie de final.

Detinatoarea trofeului, in finala Australian Open 2024 - Victorie in fata campioanei de la US Open

Aryna Sabalenka a facut un nou pas spre apararea titlului cucerit anul trecut de la Australian Open. Sportiva din Belarus s-a calificat in finala editiei din 2024, joi, dupa ce a invins-o in doua seturi pe Coco Gauff.

Coco Gauff s-a calificat in premiera in semifinale la Australian Open

Jucatoarea americana de tenis Coco Gauff, locul 4 mondial, s-a calificat pentru prima oara in semifinale la Australian Open, dupa ce a invins-o pe sportiva ucraineana Marta Kostiuk, locul 37 mondial.

VIDEO Prima semifinalista de la Australian Open 2024 - Meci cu reveniri spectaculoase

Coco Gauff a facut pasul spre semifinalele de la Australian Open 2024, sportiva din SUA avand parte de un meci complicat trei ore si sapte minute) cu Marta Kostyuk, ocupanta locului 37 mondial.

VIDEO Campioana de la US Open, victorie blitz si calificare in sferturi la Australian Open 2024

Coco Gauff a avut nevoie de doar 65 de minute pentru a se califica in sferturile Australian Open 2024, sportiva din SUA trecand fara emotii de poloneza Magdalena Frech.

actualitate, 23:15