01:05

Conference League

Sebastian Coltescu, din Conference League, la Malu Spart - Adunatii Copaceni. Motivul pentru care a fost pedepsit

Arbitrul a fost delegat la derby-ul judetului Giurgiu, in Liga a 4-a.

Razvan Lucescu viseaza cu ochii deschisi la semifinalele Conference League. Adversara din sferturile competitiei

Finala va avea loc la Atena.

Meci cu scantei istorice in sferturile Conference League

Sortii au adus fata in fata in sferturile de finala din Conference League doua echipe din doua natiuni cu rivalitati istorice. Tragerea la sorti a sferturilor de finala din Liga Campionilor. Real Madrid - Man. City si PSG - Barcelona, duelurile tari din aceasta faza a competitiei Derby italian in sferturile Europa League .

Conference League: Adversara pe care Razvan Lucescu si PAOK o vor intalni in sferturi

PAOK Salonic va lupta cu Club Brugge pentru un loc in semifinalele Conference League, conform tragerii la sorti care a avut loc in cursul zilei de vineri. in cazul unei calificari, pentru echipa antrenata de Razvan Lucescu va urma un duel cu invingatoarea dintre Viktoria Plzen si Fiorentina.

Se cunosc si sferturile Conference League. PAOK si Razvan Lucescu si-au aflat adversara

PAOK, echipa antrenata de Razvan Lucescu, o va intalni pe Club Brugge in sferturile Conference League, conform dublelor rezultate din tragerea la sorti de vineri. Tot astazi au fost trase la sorti si sferturile Champions League, si sferturile Europa League.

Razvan Lucescu, modest dupa minunea cu Dinamo Zagreb: Azi esti Dumnezeu, maine esti prostul lumii

PAOK e in sferturile Conference League dupa ce in tur pierduse cu 2-0.

Tragerea la sorti a sferturilor de finala din Liga Campionilor. Real Madrid - Man.City si PSG - Barcelona, duelurile tari din aceasta faza a competitiei

Urmariti live text in aceasta pagina, vineri, de la ora 13:00, tragerea la sorti a meciurilor din sferturile de finala in Liga Campionilor. Derby italian in sferturile Europa League Meci cu scantei istorice in sferturile Conference League .

PAOK Salonic, remontada de sezantie in Conference League. Elevii lui Razvan Lucescu au zdrobit-o pe Dinamo Zagreb

PAOK Salonic, formatia antrenorului roman Razvan Lucescu, s-a calificat in sferturile de finala ale Conference League, dupa o revenire de senzatie. Grecii au invins-o pe teren propriu pe Dinamo Zagreb cu scorul de 5-1, dupa ce in meciul tur pierdusera cu 2-0 in Croatia. Dupa ce in tur se inclinasera cu 2-0 in Croatia, PAOK .

Olympiakos Pireu a intors in mod incredibil rezultatul din tur si s-a calificat in fata Maccabi Tel Aviv. Tot dupa un meci castigat la scor s-a calificat si Aston Villa

Aston Villa si Olympiakos Pireu s-au calificat in sferturile de finala ale Europa Conference League la fotbal, dupa ce au obtinut victorii la scor, joi seara, in mansa secunda a optimilor.

Deznodamant nebun in dubla dintre Maccabi Tel-Aviv si Olympiacos Pires. Ne-am amintit de Dinamo si Miracolul de la Liberec

Echipa din Grecia a obtinut calificarea in sferturile de finala din Conference League, dupa ce pierduse mansa tur, pe teren propriu, cu scorul de 4-1 in fata celor de la Maccabi Tel-Aviv. Razvan Lucescu s-a calificat in sferturile Conference League .

Razvan Lucescu s-a calificat in sferturile Conference League

Echipa PAOK Salonic s-a calificat in sferturile de finala din Conference League dupa o victorie spectaculoasa obtinuta pe teren propriu in returul cu Dinamo Zagreb.

Cand 2 goluri nu sunt indeajuns. Calificare spectaculoasa pentru echipa antrenata de Razvan Lucescu, in sferturile Europa Conference League

PAOK Salonic s-a calificat spectaculos in sferturile de finala ale Europa Conference League la fotbal, dupa ce a surclasat-o pe Dinamo Zagreb cu scorul de 5-1, joi seara, pe teren propriu, in mansa secunda a optimilor.

Conference League: Razvan Lucescu, in sferturi - Victorie zdrobitoare cu Dinamo Zagreb, dupa 0-2 in tur

PAOK Salonic, echipa antrenata de Razvan Lucescu, s-a calificat in sferturile competitiei UEFA Conference League, dupa ce s-a impus cu 5-1 in fata formatiei Dinamo Zagreb.

Doua brigazi de arbitri romani, delegate de UEFA in optimile cupelor europene

Arbitrii romani Istvan Kovacs si Radu Petrescu au fost delegati de UEFA la doua meciuri din returul optimilor de finala din Europa League si Conference League, care vor avea loc joi, 14 martie. Istvan Kovacs va arbitra duelul dintre Villarreal Spania) si Marseille Franta), returul optimilor de finala Europa League. Centralul roman va fi ajutat .

Maccabi Tel Aviv, Lille si Fenerbahce se indreapta spre sferturile Europa Conference League

Maccabi Tel Aviv, Lille si Fenerbahce au inregistrat victorii clare in deplasare, joi seara, in prima mansa din optimile de finala ale Europa Conference League la fotbal.

Gigi Becali contesta amenda UEFA: Ma duc la TAS

Dupa ce UEFA l-a amendat cu 30. 000 de euro pentru ca a pariat pe meciul Nordsjelland FCSB, din Conference League, Gigi Becali a anuntat ca va contesta decizia la TAS. Gigi Becali a fost sanctionat de UEFA cu 30. 000 de euro pentru participarea la activitati de pariuri legate de un meci din competitiile UEFA, .

Gigi Becali, amenda usturatoare de la UEFA dupa ce a recunoscut ca a pariat pe un meci jucat de FCSB

UEFA l-a amendat pe Gigi Becali, patronul de la FCSB, cu suma de 30. 000 de euro, dupa ce acesta a recunoscut ca a pariat pe meciul Nordsjaelland FCSB, din turul 3 preliminar al Conference League.

Programul optimilor de finala in Conference League. Ajax - Aston Villa e capul de afis. Pe cine va intalni PAOK-ul lui Razvan Lucescu

Vedeti mai jos ce au decis sortii de la Nyon pentru faza optimilor de finala in Conference League, a treia competitie organizata de UEFA in fotbalul european.

Razvan Lucescu si PAOK, drum deschis spre sferturile Conference League. Cum arata optimile de finala

Finala competitiei are loc chiar in Grecia, la Atena.

UEFA Conference League: Dueluri de foc in optimi - Cu cine va juca Razvan Lucescu

Nyon, capitala europeana a fotbalului, a gazduit vineri tragerea la sorti a optimilor de finala UEFA Conference League.