17:30

Danemarca Finlanda 0-1. Un meci in care pana la urma a invins viata!

La primul meci disputat in cadrul unui turneu final echipa Finlandei a obtinut victoria in fata Danemarcei, chiar la Copenhaga. O partida marcata de stopul cardiorespirator suferit de danezul Christian Eriksen in finalul primei reprize. Meciul a fost initial suspendat si ulterior reluat din minutul 41 la solicitarea jucatorilor ambelor echipe, dupa cum a anuntat UEFA. O decizie luata doar dupa ce s-au primit asigurari ca starea lui Eriksen este una stabila. continuă pe Online Sport

UEFA a anuntat cand se va relua meciul Danemarca Finlanda, intrerupt din cauza prabusirii pe teren a danezului Christian Eriksen

UEFA a anuntat, sambata seara, ca meciul Danemarca Finlanda, suspendat dupa ce danezul Christian Eriksen s-a prabusit pe teren si a avut nevoie mai multe minute de manevre de resuscitare, se va relua la ora 21.

Fotbalistul danez Christian Eriksen, prabusit pe teren, din senin, in timpul meciului Danemarca - Finlanda de la Euro 2020. Anuntul UEFA |FOTO

Jucatorul danez Christian Eriksen s-a prabusit pe gazon si si-a pierdut constienta, in minutul 43 al meciului Danemarca - Finlanda, de la Euro 2020. Fotbalistul a fost dus la spital dupa mai multe minute de resuscitare, dar constient.

EURO 2020: Danemarca - Finlanda, Eriksen resuscitat pe gazon, meci suspendat

ACTUALIZARE: Anunt UEFA: Jucatorul a fost stabilizat la spital. Reluat dupa 100 de minute, meciul a fost castigat de Finlanda cu 1-0. --- EURO 2020 a avut parte, din nefericire, de un moment de un dramatism incredibil la partida dintre Danemarca si Finlanda. Spre finalul primei reprize minutul 43), una foarte intensa din punct de vedere fizic, mijlocasul Christian Eriksen s-a prabusit pe gazon in momentul in care a pasat mingea unui coechipier.

Asa am trait Danemarca - Finlanda 0-1

Meciul a fost reluat la ora 21:30 dupa evenimentul care l-a avut in prim plan pe Chistian Eriksen. Din fericire jucatorul danez a fost stabilizat la un spital din Copenhaga si chiar el le-a transmis colegilor sai ca ar vrea ca acestia sa continue meciul pentru el.

actualitate, 17:30