09:30

Daniil Medvedev

Carlos Alcaraz, campion la Indian Wells. Spaniolul l-a invins in finala pe Daniil Medvedev

Carlos Alcaraz si-a pastrat titlul la Indian Wells dupa ce l-a invins in finala pe rusul Daniil Medvedev, in doua seturi, scor 7-6, 6-1, in reeditarea ultimului act de anul trecut. Jucatorul iberic a cucerit cu aceasta ocazie primul sau trofeu de la debutul sezonului 2024. Numarul doi mondial si-a trecut in palmares titlul cu .

Carlos Alcaraz l-a invins pe Daniil Medvedev si a castigat turneul de la Indian Wells

Spaniolul Carlos Alcaraz s-a impus duminica in finala turneului Masters 1000 de la Indian Wells California, SUA) in fata rusului Daniil Medvedev, scor 7-6 5), 6-1, la fel ca in 2023, .

VIDEO Carlos Alcaraz, campion la Indian Wells 2024

Carlos Alcaraz si-a aparat titlul cucerit anul trecut la Indian Wells, ibericul reusind sa ridice trofeul Mastersului din desertul californian si in 2024. in finala, Alcaraz a trecut de Daniil Medvedev 7-6, 6-1), la capatul unui meci care a fost echilibrat doar in primul sau set.

VIDEO Daniil Medvedev, calificare cu emotii in finala Indian Wells 2024 - Set pierdut cu 6-1

Daniil Medvedev a avut parte de un meci foarte dificil cu Tommy Paul, dar rusul a reusit sa treaca de american si s-a calificat in finala turneului ATP Masters 1000 de la Indian Wells.

Daniil Medvedev, calificat in semifinale la Indian Wells. Adversarul din penultimul act

Daniil Medvedev s-a calificat in semifinalele turneului ATP Masters 1. 000 de la Indian Wells, dupa ce l-a invins in doua seturi pe danezul Holger Rune, cu 7-5, 6-4. Medvedev 4 ATP) va juca in penultimul act contra americanului Tommy Paul, victorios in duelul cu norvegianul Casper Ruud, scor 6-2, 1-6, 6-3. Rusul s-a impus in .

VIDEO Faza tensionata la Indian Wells - Daniil Medvedev catre adversar: Nu te-am auzit cerandu-ti scuze

Meciul dintre Daniil Medvedev si Holger Rune din sferturile Indian Wells 2024 a avut parte si de un moment tensionat, rusul luandu-se de adversar dupa ce elevul lui Patrick Mouratoglou l-a atacat cu o minge din apropierea fileului.

VIDEO Surpriza mare in semifinale la ATP Dubai - Campionul en-titre a fost eliminat

Daniil Medvedev a fost eliminat in semifinalele turneului ATP de la Dubai, dupa ce a fost invins in doua seturi de Ugo Humbert, scor 7-5, 6-3.

Sinner, direct in istorie: cifrele redau dimensiunea victoriei sale la Australian Open ANALIZA

Italianul Jannik Sinner 22 de ani, 4 ATP) a castigat Australian Open dupa o finala de poveste, cu accente istorice, cu rusul Daniil Medvedev 27 de ani, 3 ATP).

Jannik Sinner si mesajul special adresat parintilor sai dupa ce a castigat Australian Open 2024

La 22 de ani, Jannik Sinner a devenit campion de Grand Slam. Italianul a trecut dupa o finala electrizanta de Daniil Medvedev a fost condus cu 2-0 la seturi, dar a avut puterea sa revina), iar la festivitatea de premiere a tinut sa le multumeasca in special parintilor sai, cei care i-au dat libertate si incredere in propriile forte.

Mesajul lui Rafael Nadal dupa ce Jannik Sinner a devenit campion la Australian Open 2024

Jannik Sinner a castigat Australian Open 2024 revenind de la 0-2 la seturi impotriva lui Daniil Medvedev, italianul triumfand la capatul unei finale care s-a intins pe durata a trei ore si 44 de minute. La scurt timp dupa incheierea partidei de pe Rod Laver Arena, Rafael Nadal i-a transmis lui Jannik un mesaj prin intermediul retelelor sociale.

LiveBLOG Jannik Sinner vs Daniil Medvedev - Dramatism, set decisiv in finala de la Australian Open 2024

Pentru prima oara in ultimii 19 ani, in finala de la Australian Open nu vom da peste nemuritorii Federer, Nadal si mai ales) Novak Djokovic. Pe Rod Laver Arena, Jannik Sinner 22 de ani) si Daniil Medvedev 27 de ani) se dueleaza pentru trofeul turneului major de la Melbourne.

Daniil Medvedev si momentul care a decis semifinala cu Zverev: M-am simtit obosit fizic

Daniil Medvedev 3 ATP) a castigat cu mari emotii semifinala cu Alexander Zverev si va juca in ultimul act de la Australian Open cu Jannik Sinner. Rusul a dezvaluit momentul care a schimbat soarta meciului.

Australian Open: Medvedev a revenit de la 0-2 la seturi in fata lui Zverev

Daniil Medvedev a revenit pentru a patra oara in cariera sa de la 0-2 la seturi si a trecut vineri de Alexander Zverev cu 5-7, 3-6, 7-64), 7-65), 6-3, ajungand astfel in a treia sa finala la Australian Open.

Daniil Medvedev, in finala Australian Open 2024 - Revenire incredibila in meciul cu Alexander Zverev

Daniil Medvedev a fost condus cu 2-0 la seturi si s-a aflat la doar doua puncte distanta de eliminarea de la Australian Open 2024, dar rusul a revenit spectaculos in meciul cu Alexander Zverev si va juca pentru a treia oara in ultimul act al turneului de la Melbourne.

FOTO Imagini de colectie cu semifinalistii de la Australian Open 2024

Doar patru jucatori au ramas in cursa pentru trofeul de la Australian Open 2024, competitia de la Melbourne ajungand in faza semifinalelor. Jannik Sinner va incerca sa puna capat seriei incredibile de victorii a lui Novak Djokovic, in timp ce Daniil Medvedev se va duela cu Alexander Zverev.

Daniil Medvedev, in semifinale la Australian Open. A dezvaluit secretul succesului: frica de nevasta

Rusul se alatura lui Djokovici si Sinner in careul de asi.

VIDEO Daniil Medvedev, calificare spectaculoasa in semifinalele Australian Open 2024 - Meci maraton de patru ore

Daniil Medvedev s-a calificat in semifinalele Australian Open 2024, rusul trecand dupa un meci spectaculos de Hubert Hurkacz favorit 9), in cinci seturi. Meciul de pe Rod Laver Arena a durat trei ore si 59 de minute, scor 7-64), 2-6, 6-3, 5-7, 6-4.

Daniil Medvedev si Hubert Hurkacz, calificati in sferturi la Australian Open

Rusul Daniil Medvedev, favorit numarul 3, si polonezul Hubert Hurkacz, cap de serie numarul 9, s-au calificat, luni dimineata, in sferturi la Australian Open, primul grand slam al anului.

Al treilea favorit, in sferturile de la Australian Open 2024

Daniil Medvedev a facut luni pasul spre sferturile de la Australian Open 2024, dublul finalist de la Melbourne trecand in patru seturi de surprinzatorul Nuno Borges Portugalia - locul 69 ATP).

Australian Open: Daniil Medvedev a trecut in turul trei

Tenismanul rus Daniil Medvedev s-a calificat joi in turul al treilea al turneului de Gran Slam Australian Open, dupa ce a intors rezultatul si l-a invins in patru ore si 20 de minute pe finlandezul Emil Ruusuvuori.

actualitate, 09:30