06:45

A doua medalie pentru Romania la Jocurile Paralimpice 2021: Alex Bologa a luat bronzul la judo

Inca o medalie a fost castigata de un roman, vineri, la Jocurile Paralimpice de la Tokyo, dupa successul pe care l-a avut ministrul Eduard Novak. continuă pe Antena3

inca o medalie pentru Romania, la Jocurile Paralimpice. Alex Bologa a dat lovitura, la judo

Alex Bologa a reusit sa castige medalia de bronz la judo, categoria 60 kg, la Jocurile Paralimpice de la Tokyo, 2020, dupa ce a trecut de uzbecul Serzod Namozov. Bologa clasa B1) a castigat prin .

Bologa Florin Alexandru a adus a doua medalie pentru delegatia Romaniei la Jocurile Paralimpice Tokyo 2020

La scurt timp dupa ce Eduard Novak a castigatargintul in proba de urmarire individuala 4000,Bologa Florin Alexandru s-a impus in finala mica a probei de judo, la categoria 60 kg.

Mesajul postat de Ana Maria Popescu dupa ce ministrul Eduard Novak a cucerit argintul la Jocurile Paralimpice

Eduard Novak a adus Romaniei prima medalie la Jocurile Paralimpice de la Tokyo, actualul ministru al Tineretului si Sportului cucerind argintul in proba de urmarire individuala 4000 m din cadrul concursului de ciclism. La putin timp dupa aceasta performanta, Ana Maria Popescu a postat un mesaj pe contul personal de Facebook.

Ministrul Eduard Novak a castigat medalia de argint in cea de-a doua proba de la Jocurile Paralimpice

Vineri, 27 august, ministrul Eduard Novak a participat in finala de ciclism, proba de umarire 4 km, in cadrul Jocurilor Paralimpice. Oficialul Guvernului a cucerit medalia de argint pe velodromul de la Tokyo. Sportivul .

Un ministru din Romania a ajuns medaliat cu argint la Tokyo la Jocurile Paralimpice

Ciclistul Eduard Novak, actualul ministru al Tineretului si Sportului din Guvernul Citu, a castigat medalia de argint la Jocurile Paralimpice de la Tokyo. Eduard Novak a obtinut medalia de argint in proba de urmarire individuala pe 4. 000 metri. Competitia s-a desfasurat vineri, in cadrul Jocurilor Paralimpice de la Tokyo. Novak a fost intrecut in finala .

Judo: Alex Bologa, medalie de bronz la Jocurile Paralimpice de la Tokyo

Alex Bologa a cucerit vineri medalia de bronz la categoria -60 kg din cadrul competitiei de judo de la Jocurile Paralimpice de la Tokyo.

Tenis de masa: Bobi Simion, locul 5 la Jocurile Paralimpice de la Tokyo

Bobi Simion s-a clasat pe locul 5 la tenis de masa individual masculin, categoria 6, vineri, la Jocurile Paralimpice de la Tokyo, dupa ce a fost invins de thailandezul Rungroj Thainiyom cu scorul de 3-2 10-12, 11-6, 11-6, 9-11, 11-7), in sferturile de finala.

Medalie de argint pentru Eduard Novak la Jocurile Paralimpice

Actualul ministru al Tineretului si Sportului in Guvernul Citu a obtinut arginut in proba de urmarire 4000 metri in competitia de ciclism pe pista la Jocurile Paralimpice de la Tokyo.

Ministrul Eduard Novak, medalie de argint la Jocurile Paralimpice

Eduard Novak, ministrul Tineretului si Sportului, a obtinut medalia de argint in proba de urmarire individuala 4000 m din cadrul concursului de ciclism de la Jocurile Paralimpice de la Tokyo. Mesajul postat de Ana Maria Popescu dupa ce ministrul Eduard Novak a cucerit argintul la Jocurile Paralimpice.

Eduard Novak ii multumeste prim-ministrului Florin Citu dupa medalia de argint de la Jocurile Paralimpice

Eduard Novak a cucerit medalia de argint la Jocurile Paralimpice de la Tokyo ciclism, proba de urmarire individuala 4000 m), iar dupa festivitatea de premiere a tinut sa-i multumesca intr-o postare pe Facebook premierului Florin Citu pentru sustinere.

actualitate, 06:45