15:45

Eliminata Tur

Cati bani va incasa Simona Halep pentru ca a acceptat sa joace la Miami

Simona Halep este pe cale sa ia startul la primul turneu WTA dupa un an si jumatate. Halep nu a mai jucat din august 2022, cand a fost eliminata in primul tur la US Open, insa competitia de la Miami ar putea sa o propulseze din nou in clasamentul WTA. Halep este pe cale sa ia startul la primul turneu WTA .

Dan Petrescu, eliminat din Liga Campionilor Asiei

Formatia antrenorului roman Dan Petrescu, Jeonbuk FC, a fost eliminata din Liga Campionilor Asiei, dupa ce a pierdut cu 1-0 pe teren propriu in fata conationalilor de la Ulsan HD, in returul sferturilor de finala. Unicul gol al partidei a fost inscris in prelungirile primei reprize de Young-woo Seol. in meciul tur, desfasurat la Jeju .

Formatia lui Horatiu Moldovan, eliminata din Cupa Spaniei! Athletic Bilbao va juca finala

Athletic Bilbao s-a calificat in finala Cupei Spaniei, dupa ce a invins-o cu 3-0 pe Atletico Madrid, in returul de pe San Mames. in ultimul act, bascii se vor duela cu Mallorca. invingatori in meciul tur cu 1-0, bascii s-au impus si in returul de pe teren propriu prin golurile marcate de Inaki Williams 13), .

WTA Dubai: Favorita eliminata in primul tur de o jucatoare invinsa in calificari Rezultatele zilei

Ajunsa pe tabloul principal dupa retragerea Martei Kostyuk, italianca Lucia Bronzetti a produs surpriza si a eliminat-o pe Daria Kasatkina, dupa 7-65), 4-6, 7-5.

WTA Dubai: Monica Niculescu, infrangere in primul tur la dublu

Perechea formata din Monica Niculescu si Magda Linette a fost eliminata, luni, in primul tur al probei de dublu din cadrul turneului de categorie WTA 1000 de la Dubai.

WTA Dubai: Favorita eliminata in primul tur - A pierdut cu 6-0 in decisiv

Beatriz Haddad Maia a fost eliminata in runda inaugurala la WTA Dubai, dupa ce a fost invinsa in trei seturi, scor 6-4, 4-6, 0-6.

Tenis: Emma Raducanu, eliminata in primul tur la Doha

Fosta campioana de la US Open continua sa aiba rezultate foarte slabe.

WTA Doha: Emma Raducanu, eliminata in primul tur - Set pierdut cu 6-0

Emma Raducanu nu se regaseste nici in 2024. Dupa ce a pierdut in turul secund la primele trei turnee disputate in acest sezon, britanica a parasit competitia WTA 1000 de la Doha inca din runda inaugurala.

Andreea Mitu, eliminata in primul tur la Transylvania Open

Andreea Mitu 216 WTA) a ratat prezenta in turul al doilea la Transylvania Open, dupa ce a pierdut categoric in fata letonei Anastasija Sevastova, scor 6-2, 6-3.

WTA Abu Dhabi: Monica Niculescu, eliminata in primul tur la dublu

Perechea Monica Niculescu Romania) Cristina Bucsa Spania) a parasit turneul WTA 500 de la Abu Dhabi, dupa ce a fost invinsa in primul tur al probei de dublu.

Transylvania Open 2024: Semifinalista de Grand Slam, infrangere drastica in runda inaugurala

Nadia Podoroska a bifat cea mai importanta performanta a carierei la Roland Garros 2020 a ajuns in semifinale), dar sportiva din Argentina nu a reusit sa confirme in urmatoarele sezoane, iar de la Transylvania Open 2024 a fost eliminata inca din primul tur.

Mumbai Open: Irina Bara, eliminata inca din runda inaugurala

Irina Bara a fost eliminata in primul tur al turneului WTA 125 de la Mumbai, dupa ce a fost invinsa in doua seturi de Arianne Hartono, scor 6-4, 6-4.

WTA Abu Dhabi: Campioana de Grand Slam, eliminata in primul tur al calificarilor

Sofia Kenin una dintre cele mai bune jucatoare din 2020) a parasit turneul WTA 500 de la Abu Dhabi inca din primul tur al calificarilor, sportiva din SUA fiind invinsa in trei seturi de britanica Heather Watson.

Australian Open 2024: Sorana Cirstea, eliminata in primul tur si la dublu

Eliminata dramatic de pe tabloul de simplu dupa ce a condus cu 6-0, 3-0), Sorana Cirstea s-a oprit in primul tur si in proba de dublu de la Australian Open, primul Grand Slam din 2024.

Monica Niculescu, eliminata in primul tur la dublu, la Australian Open

Perechea Monica NiculescuIngrid Martins RomaniaBrazilia), favorita 15, a fost eliminata, miercuri, in primul tur al probei de dublu de la Australian Open.

Sorana Cirstea, eliminata si ea din primul tur de la Australian Open. Romanca se impusese cu 6-0 in primul set

Sorana Cirstea 27 WTA) a fost invinsa de Yafan Wang 94 WTA), in trei seturi, marti dimineata, si a parasit Australian Open din runda inaugurala pentru al doilea an la rand. Sorana Cirstea castigase primul set al partidei cu Yafan Wang cu 6-0 .

Romania a mai pierdut inca o jucatoare la Australian Open. Jaqueline Cristian, eliminata in primul tur

Jaqueline Cristian paraseste turneul de Grand Slam Australian Open inca din primul tur, dupa ce a pierdut in fata cehoaicei Katerina Siniakova cu 6-2, 7-5, luni, la Melbourne. Jaqueline Cristian s-a inclinat dupa o ora si 27 de minute in fata unei Siniakova care a comis 8 duble greseli, dar a fost net superioara la .

Jaqueline Cristian a fost eliminata in primul tur la Australian Open

Jaqueline Cristian, locul 84 WTA, a fost eliminata, luni, in runda inaugurala la Australian Open, primul turneu de grand slam al anului.

VIDEO Australian Open 2024: Jaqueline Cristian, eliminata in primul tur de o jucatoare importanta din WTA

Jaqueline Cristian nu a reusit sa bifeze prima victorie in noul sezon, sportiva noastra fiind eliminata inca din runda inaugurala si la Australian Open 2024.

actualitate, 15:45