21:45

Emma Raducanu si romana: Cat de bine stie britanica limba tatalui ei

Chiar daca a fost invinsa categoric, in primul ei meci de dupa finala de la US Open, Emma Raducanu 18 ani, 22 WTA) ramane, deocamdata, o jucatoare de interes pentru publicul din Romania. continuă pe Adevărul

Emma Raducanu continua cautarea - Cine este favorit sa o antreneze pe britanica dupa eliminarea de la Indian Wells

Eliminata inca din turul secund la Indian Wells, Emma Raducanu se afla aproape de o colaborare cu un tehnician care a antrenat nume importante din circuitul WTA.

VIDEO Emma Raducanu, infrangere surprinzatoare - A ratat duelul cu Simona Halep din turul trei de la Indian Wells

Mult asteptata intalnire dintre Simona Halep si Emma Raducanu se amana, dupa ce sportiva britanica a fost invinsa categoric de jucatoarea clasata pe locul 100 in ierarhia mondiala in turul al doilea de la Indian Wells.

Indian Wells: Elena Rybakina, Elise Mertens si Emma Raducanu, eliminate Leylah Fernandez merge mai departe (Rezultatele zilei)

Elena Rybakina favorita 13), Elise Mertens 14) si Emma Raducanu 17) sunt cele mai bine clasate jucatoare care au parasit, vineri, turneul de categorie WTA 1000 de la Indian Wells. in turul al treilea s-au calificat Iga Swiatek 2), Elina Svitolina 4), Petra Kvitova 7), dar si Leylah Fernandez 23, finalista la US Open).

Emma Raducanu, explicatii dupa eliminarea de la Indian Wells: Probabil ea a fost condusa cu 4-2 de sute de ori

Invinsa categoric de Aliaksandra Sasnovich 2-6, 4-6) in turul secund al turneului WTA 1000 de la Indian Wells, Emma Raducanu a declarat ca diferenta a fost facuta de experienta adversarei, care a reusit sa isi puna mai bine in aplicare planul de joc.

Emma Raducanu, invinsa la Indian Wells. Unde considera ea ca a gresit

Emma Raducanu a pierdut primul meci de tenis dupa ce a castigat US Open 2021. Jucatoarea de tenis care ocupa locul 22 in WTA s-a bucurat de un succes enorm, dar a fost eliminata in turul 2 de la Indian Wells de catre Aliaksandra Sasnovich. Emma Raducanu, infranta de Aliaksandra Sasnovich Emma Raducanu este o .

Simona Halep, avertisment pentru Emma Raducanu: Sa aiba foarte mare grija

Fostul lider mondial Simona Halep o avertizeaza pe Emma Raducanu, jucatoarea de tenis cu origini romanesti. Declaratia sportivei noastre trebuie luata in serios de tenismena cu tata roman si mama chinezoaica, deoarece ii va folosi in cariera sa. De ce o atentioneaza Halep pe Raducanu? Simona Halep o atentioneaza pe Emma Raducanu Simona Halep locul .

Ratare istorica pentru Emma Raducanu. Cu ce mare nume s-ar fi duelat daca nu era infranta la Indian Wells

Zilele acestea se desfasoara turneul de Grand Slam de la Indian Wells. Revelatia de la US Open, Emma Raducanu a fost prezenta pe tabloul de start al competitiei. Raducanu a revenit pentru prima data de la uimitorul ei triumf de la US Open. in acest timp s-a despartit de Andrew Richardson, care a ajutat-o la .

Simona Halep nu o va mai intilni pe Emma Raducanu la Indian Wells

Simona Halep a debutat cu o victorie la cea de-a zecea prezenta la turneului de tenis de la Indian Wells, invingand cu 7-62), 6-1 pe ucraineanca Marta Kostyuk. Dupa un prim set strans Halep a terminat in pas de mars setul secund, favorita numarul 11 asteptand-o in turul 3 pe Emma Raducanu. Halep 30 ani, .

Emma Raducanu, invinsa in turul 2 la Indian Wells. A fost doar un balon de sapun?

Mult asteptatul duel dintre Simona Halep si Emma Raducanu se amana pentru un alt turneu.

Cosmar in California: Emma Raducanu, spulberata la Indian Wells! Duelul cu Halep se amana VIDEO

Multi specialisti, in frunte cu Patrick Mouratoglou si Nick Bollettieri, au spus ca Indian Wells va fi o proba de maturitate sportiva pentru pustoaica de 18 ani. Din pacate, britanica a picat acest prim examen.

actualitate, 21:45