07:45

Euro 2020, Grupa B: Danemarca pierde cu Finlanda, dupa un meci cu o statistica incredibila

Reprezentativa Danemarcei a fost invinsa, sambata, la Copenhaga, cu scorul de 1-0, de selectionata Finlandei, intr-un meci din grupa B a Campionatului European de fotbal. continuă pe Adevărul

Euro 2020, grupa A: Elvetia si Tara Galilor s-au anihilat reciproc! FOTO

Sambata dupa amiaza, in al doiLea meci al Grupei A de la EURO 2020, Elvetia si Tara Galilor au terminat la egalitate, scor 1-1 0-0), pe Baku Olympic Stadium din Azerbaidjan.

Euro 2020: Tara Galilor - Elvetia 1-1 Meci cu multe ocazii si un gol anulat

Primul meci al zilei si al doilea meci al Euro 2020 a adus fata in fata Tara Galilor si Elvetia. Meciul desfasurat la Baku s-a terminat 1-1, elvetienii avand mai multe ocazii si un gol anulat pentru offsaid.

EURO 2020. Inundatie pe Arena Nationala dupa ploaia torentiala din Capitala

EURO 2020 Inundatie pe Arena Nationala dupa ploaia torentiala din Capitala. in loc de antrenament, un fotbalist austriac a facut plonjoane in balti.

Cati bani aduce EURO 2020 in Romania. Cine pierde si cine castiga

Angajatii HoReCa spera sa se echilibreze financiar dupa pandemie, iar campionatul European e o gura de aer pentru unii dintre ei si implicit pentru intreaga economie romaneasca. Timp de mai bine de 1 an, pandemia a inchis multe afaceri din industria ospitalitatii si a lasat pe drumuri mii de angajati. Cu doar trei zile inainte de primul fluier, comerciantii spera ca vor avea venituri generoase cu ocazia meciurilor de la EURO 2020.

Dezastru pe Arena Nationala dupa ultima ploaie din Bucuresti

Cu 24 de ore inaintea primului meci gazduit de Arena Nationala in cadrul EURO 2020, terenul celui mai mare stadion din Romania a fost complet inundat. Daca se stia de aceasta vreme instabila, si se stia de zile bune, de ce nu a fost tras acoperisul Arenei Nationale? O intrebare la care probabil nu va raspunde nimeni.

EURO 2020: Danemarca - Finlanda, Eriksen resuscitat pe gazon, meci suspendat

ACTUALIZARE: Anunt UEFA: Jucatorul a fost stabilizat la spital. Reluat dupa 100 de minute, meciul a fost castigat de Finlanda cu 1-0. --- EURO 2020 a avut parte, din nefericire, de un moment de un dramatism incredibil la partida dintre Danemarca si Finlanda. Spre finalul primei reprize minutul 43), una foarte intensa din punct de vedere fizic, mijlocasul Christian Eriksen s-a prabusit pe gazon in momentul in care a pasat mingea unui coechipier.

Fotbalistul danez Christian Eriksen, prabusit pe teren, din senin, in timpul meciului Danemarca - Finlanda de la Euro 2020. Anuntul UEFA |FOTO

Jucatorul danez Christian Eriksen s-a prabusit pe gazon si si-a pierdut constienta, in minutul 43 al meciului Danemarca - Finlanda, de la Euro 2020. Fotbalistul a fost dus la spital dupa mai multe minute de resuscitare, dar constient.

EURO 2020: Danemarca, invinsa de Finlanda in meciul reluat dupa ce fotbalistul Christian Eriksen s-a prabusit inconstient pe teren

UPDATE, 12 iunie, ora 22. 40 - Meciul dintre Finlanda si Danemarca de la EURO 2020 s-a incheiat cu victoria finlandezilor, scor 1-0. Singurul ol al partidei a fost marcat dePohjanpalo, in minutul.

FOTO VIDEO Momente socante la Euro 2020: Christian Eriksen s-a prabusit pe teren Anuntul UEFA: Starea sa a fost stabilizata la spital

Meciul dintre Danemarca si Finlanda de la Campionatul European 2020 a fost oprit in minutul 43, cand mijlocasul danez Christian Eriksen s-a prabusit la marginea terenului. Dupa minute bune de panica generala, UEFA a anuntat ca starea fotbalistului a fost stabilizata la spital.

actualitate, 07:45