01:05

Euro 2020, grupa A: Elvetia si Tara Galilor s-au anihilat reciproc! FOTO

Sambata dupa amiaza, in al doiLea meci al Grupei A de la EURO 2020, Elvetia si Tara Galilor au terminat la egalitate, scor 1-1 0-0), pe Baku Olympic Stadium din Azerbaidjan. continuă pe Adevărul

Euro 2020, Grupa B: Danemarca pierde cu Finlanda, dupa un meci cu o statistica incredibila

Reprezentativa Danemarcei a fost invinsa, sambata, la Copenhaga, cu scorul de 1-0, de selectionata Finlandei, intr-un meci din grupa B a Campionatului European de fotbal.

La Baku in primul meci al zilei de la EURO 2020 a fost egal intre Elvetia si Tara Galilor

Tara Galilor si Elvetia au terminat la egalitate, 1-1 0-0), sambata, pe Stadionul Olimpic din Baku,.

PACE IN BAKU EURO 2020: Tara Galilor - Elvetia 1-1

EURO 2020 a inregistrat si primul meci terminat la egalitate, Tara Galilor - Elvetia , scor 1-1. Semifinalista la editia precedenta a europenelor, Tara Galilor a interpretat in startul meciului o frumoasa partitura din evul mediu fotbalistic.

Euro 2020: Tara Galilor - Elvetia 1-1 Meci cu multe ocazii si un gol anulat

Primul meci al zilei si al doilea meci al Euro 2020 a adus fata in fata Tara Galilor si Elvetia. Meciul desfasurat la Baku s-a terminat 1-1, elvetienii avand mai multe ocazii si un gol anulat pentru offsaid.

Euro 2020: Belgia - Rusia, duelul zilei (programul complet)

Euro 2020 a inceput in forta, cu Italia zdrobind Turcia la scor de neprezentare. A doua zi a turneului final aduce trei meciuri tari, Belgia - Rusia, Danemarca - Finlanda si Tara Galilor - Elvetia.

Ministrul Sportului, pe B1 TV, despre EURO 2020. Cate persoane pot intra pe stadion, ce facilitati au si alte detalii: Pe fiecare bilet va fi recomandata ora la care trebuie sa fie prezent spectatorul (VIDEO)

EURO 2020 se va desfasura in premiera in 11 orase, iar unul dintre ele este Bucuresti, unde vor fi organizate patru partide. La primele trei meciuri, cele din Grupa C, Arena Nationala va fi deschisa pentru.

Gica Popescu: Ma voi mandri mereu ca am contribuit ca tara noastra si Bucurestiul sa fie la un nivel inalt, in randul tarilor si oraselor care vor gazdui EURO 2020

Gheorghe Popescu, capitanul Generatiei de Aur, a precizat ca miercuri a avut loc ultima intalnire a Comitetului Interministerial pentru organizarea EURO 2020, competitia care debuteaza vineri, 11 iunie, cu.

INTERACTIV - Stadioanele de la EURO 2020. Arenele pe care se vor juca meciurile de fotbal de la turneul final

Campionatul European de Fotbal EURO 2020, disputat acum cu un an intarziere, va avea loc in premiera nu doar intr-o tara sau doua, ci in 11 orase diferite, un turneu final rasfirat de-a lungul intreg continentului. Din Scotia pana in Azerbaijan, din Spania pana in Danemarca, din Rusia si pana la Bucuresti. HotNews. ro va prezinta intr-un format interactiv cele 11 arene pe care se va disputa EURO 2020.

Euro 2020. La ce ora incepe evenimentul sportiv chiar azi, care va avea loc si in Bucuresti

Euro 2020, o editie aniversare ce sarbatoreste 60 de ani de la primul Campionat European, o sa se desfasoare in perioada 11 iunie-11 iulie 2021. Euro 2020. La ce ora incepe evenimentul sportiv Desi a fost programata initial in 2020, competitia s-a amanat pentru 2021, ca urmare a pandemiei de coronavirus. Competitia incepe azi, la .

Drama la Euro 2020! Christian Eriksen s-a prabusit pe gazon. A fost resuscitat 18 minute. Cum se simte acum UPDATE VIDEO

Momente dramatice in a doua zi de la Euro 2020. Christian Eriksen, cel mai bun jucator al Danemarcei, si-a pierdut cunostinta in finalul primei reprize al meciului cu Finlanda. Medicii au intervenit de urgenta pe gazon, iar fotbalistul a fost resuscitat mai mult de 15 minute. Eriksen a cazut inconstient pe gazon in minutul 43 .