01:05

Fcu 1948

Oltenii lui Mititelu facura spectacol fara suporteri: 5-0 cu Universitatea Cluj!

FCU 1948 s-a impus de o maniera categorica in meciul cu Universitatea Cluj disputat pe teren propriu, fara spectatori, in etapa a 24-a din Liga 1.

Asa am trait FCU 1948 U Cluj

Meciul FCU 1948 U Cluj a fost live text in aceasta pagina, vineri seara, de la ora 20:00.

Cum a reactionat Nicolo Napoli la decizia patronului de a inchide portile pentru suporteri

Antrenorul italian Nicolo Napoli a avut o reactie cel putin curioasa pe subiectul interzicerii suporterilor la meciurile de acasa a celor de la FCU 1948.

Comisia de Disciplina a amanat judecarea incidentelor de la Sepsi FCU 1948

Toti ochii au fost atintiti, miercuri, asupra FRF, unde Comisia de Disciplina ar fi trebuit sa judece incidentele petrecute in ultima etapa din Liga 1.

Adrian Mititelu si-a suspendat singur suporterii. Decizie fara precedent in fotbal romanesc

Patronul echipei FCU 1948 din Craiova a anuntat o masura care nu s-a mai vazut pana acum in fotbalul romanesc, dupa ce meciul de la Sf. Gheorghe cu Sepsi a fost suspendat din cauza scandarilor xenofobe ale suporterilor din Banie.

Adrian Mititelu se dezice de huliganii craioveni: Ungurii sunt fratii nostri

Patronul FCU Craiova 1948 e in razboi cu fanii echipei sale. Cu siguranta, ultimele sale declaratii vor pune gaz pe foc, in acest conflict.

Iancu si-a reziliat contractul cu FCU 1948

Atacantul Gabriel Iancu s-a despartit oficial, luni, de echipa FCU 1948 printr-o reziliere amiabila a contractului.

Patronul echipei Sepsi anunta primele masuri dupa incidentele de la meciul cu FCU. Interzis pentru galeriile echipelor vizitatoare la Sf.Gheorghe

Laszlo Dioszegi, patronul echipei Sepsi, s-a aratat deranjat de reactia oficialilor de la FCU 1948 care nu-si asuma prezenta propriilor suporteri pe stadionul covasnenilor.

Reactia FRF dupa suspendarea meciului Sepsi - FCU 1948

Razvan Burleanu, presedintele FRF, a oferit un punct de vedere la o zi dupa ce partida de Liga 1 dintre Sepsi Sf. Gheorghe si FCU 1948 a fost suspendata de arbitru din cauza scandarilor xenofobeale fanilor veniti de la Craiova.

CNCD saluta decizia arbitrului de a opri meciul la Sfantu Gheorghe. Prima reactie a clubului craiovean

CNCD saluta decizia arbitrului de a opri meciul la Sfantu Gheorghe, dintre echipa locala SEPSI si FCU 1948 Craiova. Meciul care fusese programat duminica, 29 ianuarie 2023, a fost oprit de arbitrul Andrei Chivulete in minutul 25. Imediat dupa aceea, la cererea arbitrului, prin statia de amplificare s-a facut un apel pentru respectarea ordinii in .

Oprirea meciului Sepsi - FCU 1948 din cauza scandarilor rasiste, o premiera in fotbalul romanesc. Ce spune presedintele Consiliului pentru Combaterea Discriminarii

Oprirea definitiva a meciului dintre OSK Sepsi Sfantu Gheorghe si U Craiova 1948 dupa doar 26 de minute, in urma scandarilor xenofobe ale suporterilor din tribune, este o premiera in fotbalul din Romania, spune presedintele Consiliului National pentru Combaterea Discriminarii CNCD), Asztalos Csaba, care a salutat decizia arbitrului.

Meci intrerupt din cauza scandarilor rasiste

Meciul Sepsi - FCU 1948 a fost intrerupt, dupa aproximativ 25 de minute de la start, din cauza scandarilor rasiste si xenofobe ale suporterilor.

Meci de Liga 1 suspendat din cauza scandarilor xenofobe. Reactia de milioane a portarului de la Sepsi si care e pozitia LPF

Partida dintre Sepsi Sf. Gheorghe si FCU 1948 a fost suspendat de arbitru din cauza scandarilor xenofobe din partea suporterilor veniti de la Craiova.

UTA smulge un punct in Banie cu FCU

Echipele FCU 1948 si UTA au incheiat la egalitate, scor 1-1, un meci disputat, duminica, in etapa a 22-a din Liga 1.

Asa am trait: FCU 1948 - UTA 1-1

Am transmis live text in aceasta pagina meciul FCU 1948 - UTA, partida programata duminica, de la ora 15:30, in etapa a 22-a din Liga 1.

FCU 1948 a anuntat despartirea de grecul Papadopoulos

Adus in vara liber de contract si prezentat cu ceva zgomot, grecul Kyriakos Papadopoulos a plecat de la Craiova lui Adrian Mititelu fara sa lase in urma vreo amintire notabila.

FCU 1948 obtine victoria in duelul cu FC Arges

O eroare defensiva a facut diferenta intre FCU 1948 si FC Arges, echipe care s-au intalnit, luni, intr-un meci din etapa a 20-a in Liga 1.

Doua meciuri din Liga 1 astazi: FCU 1948 - FC Arges si Mioveni - Universitatea Craiova

Etapa a 20-a din Liga 1 programeaza, luni, alte doua partide. Ziua incepe la 17:30 cu meciul din Banie, FCU 1948 - FC Arges, pentru ca de la 20:30 sa se dispute CS Mioveni - Universitatea Craiova.

Nebunie in Banie, la derby-ul dintre CS Universitatea Craiova FCU Craiova 1948. Meciul a fost intrerupt de trei ori in primele 15 minute GALERIE FOTO spectaculoasa

CS Universitatea Craiova FCU Craiova 1948 este derby-ul care conteaza cel mai mult in Banie. Fanii celor doua echipe au oferit un adevarat spectacol pe stadion, dar si in afara lui, pe strazile din oras. in primele 15 minute, arbitrul de centru a oprit partida de trei ori, dupa ce suporterii au aruncat pe .