22:15

Fcu 1948

FC Voluntari FCU 1948, scor 0-0, in etapa a 6-a din playout. Gazdele in zece din minutul 24!

Echipele FC Voluntari si FCU 1948 au remizat fara goluri pe terenul ilfovenilor.

FCU 1948 Dinamo 1-1. Oltenii au egalat in minutul 90

Echipele FCU 1948 si Dinamo Bucuresti au remizat, scor 1-1, in etapa a 5-a din playout.

Dinamo, egalata in extremis de FCU Craiova, in faza play-out a Superligii

FCU 1948 Craiova si Dinamo Bucuresti au terminat la egalitate, 1-1 0-1), sambata seara, in Banie, intr-un meci din etapa a cincea a fazei play-out a Superligii de fotbal.

Tony da Silva, spumos in declaratii: Ma omor pentru a salva Poli Iasi

Portughezul Tony da Silva a debutat pe banca tehnica a echipei Poli Iasi intr-o remiza alba cu FCU 1948, o contracandidata in lupta pentru salvarea de la retrogradare.

Remiza alba la Iasi. Trica si Tony si-au impartit punctele

Politehnica Iasi si FCU 1948 Craiova au terminat la egalitate, scor 0-0, luni seara, la Iasi, in etapa a treia a play-out-ului Ligii 1. Meciul a fost un duel intre fosti coechipieri deveniti antrenori, portughezul Tony si Eugen Trica, la ora debutului pe bancile tehnice ale celor doua echipe in acest sezon. Prima repriza a .

Remiza intre Politehnica Iasi si FCU Craiova (0-0), in faza de play-out a Superligii

Politehnica Iasi a terminat la egalitate cu FCU 1948 Craiova, 0-0, luni seara, pe teren propriu, intr-un meci din etapa a treia a fazei play-out a Superligii de fotbal.

Un nou antrenor la FCU 1948. Ar putea sa nu fie ultimul din actualul sezon

Adrian Mititelu a schimbat din nou antrenorul la echipa de Liga 1 pe care o patroneaza cu mana de fier.

FC Voluntari s-a calificat in semifinalele Cupei Romaniei Betano la 11 metri cu FCU 1948

Echipa FC Voluntari este a doua echipa ajunsa in careul de asi din Cupa Romaniei Betano.

U Cluj obtine calificarea in semifinalele Cupei Romaniei Betano cu gol in minutul 90+3

Partida de pe Cluj Arena dintre U Cluj si Hermannstadt se indrepta spre prelungiri, dar Anselmo a avut planuri sa incheie meciul in timpul regulamentar si sa califice Sepcile Rosii in semifinalele Cupei Romaniei Betano. Corvinul Hunedoara este prima semifinalista dupa victoria la scor cu CFR Cluj .

FCU 1948 Otelul 1-2. Oaspetii au ratat un penalty

Otelul Galati a plecat cu toate punctele de pe terenul celor de la FCU 1948, duminica, intr-un meci din etapa a doua in playout-ul de Liga 1.

Petrolul Ploiesti a castigat cu FCU Craiova 1-0, in faza play-out a Superligii

Petrolul Ploiesti a invins FCU 1948 Craiova cu scorul de 1-0 0-0), luni seara, acasa, intr-un meci din prima etapa a fazei play-out a Superligii de fotbal.

SuperLiga: Petrolul vs FCU 1948 Craiova - Duel de criza la Ploiesti

Petrolul - FCU 1948 Craiova, meci contand pentru etapa 1 a play-out-ului din campionatul Romaniei, este programat, luni, 18 martie, de la ora 20:30, pe Stadionul Ilie Oana din Ploiesti, si va fi transmis in direct de Digi Sport 1, Orange Sport 1 si Prima Sport 1.

Golurile lui Mitrita si Baiaram au transat derby-ul Baniei. Universitatea a invins-o pe FCU Craiova

Universitatea Craiova a castigat derby-ul Baniei cu FCU 1948 Craiova cu scorul de 2-1, in ultima etapa a sezonului regular. FCU Craiova, cu Nicolo Napoli din nou pe banca tehnica, a deschis scorul in prelungirile primei reprize prin Aurelian Chitu, dupa o minge respinsa gresit de Mihai Capatina. Universitatea a restabilit egalitatea in minutul 70 .

Universitatea Craiova a castigat in derby-ul cu FCU Craiova (2-1), in Superliga

Universitatea Craiova a invins FCU 1948 Craiova cu scorul de 2-1 0-1), duminica seara, in derby-ul Baniei, desfasurat in a 30-a etapa a Superligii de fotbal.

Universitatea Craiova intoarce scorul si se impune in fata rivalilor din oras

Echipa Universitatea Craiova a incheiat sezonul regular cu victorie, scor 2-1, in duelul cu FCU 1948. Asa am trait FCU 1948 - Universitatea Craiova .

Asa am trait FCU 1948 - Universitatea Craiova

Am transmis live text in aceasta pagina derby-ul din Banie dintre FCU 1948 si Universitatea Craiova. Partida a fostlive text in aceasta pagina.

SuperLiga: FCU 1948 Craiova vs Universitatea Craiova - Derby-ul orgoliilor in Banie

FCU 1948 Craiova - Universitatea Craiova, meci contand pentru etapa a 30-a din campionatul Romaniei, este programat, duminica, 10 martie, de la ora 20:45, pe Stadionul Ion Oblemenco, si va fi transmis in direct de Digi Sport 1, Orange Sport 1 si Prima Sport 1.

P Weekend-ul derby-urilor in prima liga din Romania

Finalul de saptamana aduce in Liga 1 doua dueluri care vor umple, fara doar si poate, stadioanele pe care se disputa. Arena Nationala gazduieste sambata 9 martie ora 20:00) duelul bucurestean dintre Rapid si FCSB, un meci anuntat cu casa inchisa, pentru ca o zi mai tarziu, de la 20:45, arena din Banie sa fie gazda duelului local dintre FCU Craiova 1948 si Universitatea Craiova. Pe Betano, cu Bet Builder activat, toate pariurile preferate pot fi plasate pe acelasi bilet, dintr-un meci sau din mai multe meciuri, pentru o singura cota, dupa cum vom vedea in continuare.

Weekend-ul derby-urilor in prima liga din Romania

Finalul de saptamana aduce in Liga 1 doua dueluri care vor umple, fara doar si poate, stadioanele pe care se disputa. Arena Nationala gazduieste sambata 9 martie ora 20:00) duelul bucurestean dintre Rapid si FCSB, un meci anuntat cu casa inchis, pentru ca o zi mai tarziu, de la 20:45, arena din Banie sa fie gazda duelului local dintre FCU Craiova 1948 si Universitatea Craiova.

Un nou episod din comedia Nicolo Napoli la FCU. Al zecelea!

Adrian Mititelu ramane un personaj demn de un serial de comedie, fara doar si poate. in fiecare an demite pe Nicolo Napoli doar pentru a-l readuce cateva luni mai tarziu si tot asa.

actualitate, 22:15