06:30

Finala Ligii

CSM Bucuresti e aproape de sferturile de finala ale Ligii Campionilor la handbal feminin dupa ce a invins in deplasare echipa slovena Krim Mercator Ljubljana, cu scorul de 30-24 (18-12)

CSM Bucuresti a facut un pas mare spre sferturile de finala ale Ligii Campionilor la handbal feminin, dupa ce a invins in deplasare echipa slovena Krim Mercator Ljubljana, cu scorul de 30-24 18-12), sambata seara, in prima mansa a play-off-ului, potrivit agerpres. ro. Tigroaicele au dominat jocul de la un capat la altul si au obtinut .

CSM Bucuresti, spre sferturile de finala ale Ligii Campionilor la handbal feminin. A invins in deplasare echipa slovena Krim Mercator Ljubljana

CSM Bucuresti a facut un pas mare spre sferturile de finala ale Ligii Campionilor la handbal feminin, dupa ce a invins in deplasare echipa slovena Krim Mercator Ljubljana, cu scorul de 30-24 18-12), sambata seara, in prima mansa a play-off-ului.

Real Madrid Manchester City, marele soc din sferturile de finala ale Ligii Campionilor. Programul complet pana in finala

Horatiu Moldovan, in sferturile Ligii Campionilor. Calificare dramatica pentru Atletico

Atletico Madrid, cu portarul roman Horatiu Moldovan pe banca de rezerve, s-a calificat in sferturile de finala ale Champions League dupa ce a eliminat-o pe Inter Milano, la loviturile de departajare. Dupa ce in prima mansa formatia lui Simone Inzaghi se impusese cu 1-0, Atletico a castigat returul de pe Wanda Metropolitano cu 2-1. Dimarco .

Nebunie de meci intr-o restanta din Premier League. Echipa care a condus cu 3-0 a iesit cu capul plecat

Duelul dintre Bournemouth si Luton Town nu a fost unul cu un afis foarte ofertant dupa numele formatiilor implicate, mai ales intr-o seara in care atentia microbistilor a fost captata de ultimele partide din returul optimilor de finala in Liga Campionilor. Atletico Madrid elimina Inter Milano la 11 metri si lasa Italia fara echipa in sferturile Ligii Campionilor .

Atletico Madrid calificata dupa ce a invins Inter Milano la loviturile de departajare

Atetico Madrid a reusit calificarea in sferturile de finala ale Ligii Campionilor la fotbal dupa ce a invins-o pe Inter Milano, finalista din sezonul trecut, cu 3-2 la loviturile de departajare, miercuri seara, pe stadionul Metropolitano din Madrid, in mansa secunda a optimilor, in care Atletico s-a.

Atletico Madrid si Borussia Dortmund merg in sferturile Ligii Campionilor

Atletico Madrid si Borussia Dortmund sunt ultimele calificate in sferturile Ligii Campionilor, potrivit realitateasportiva. net. Tragerea la sorti are loc maine Echipa spaniola Atletico Madrid si cea germana Borussia Dortmund vor juca in sferturile de finala ale Ligii Campionilor. Atletico Madrid si Borussia Dortmund isi afla maine adversarele din sferturile Ligii CampionilorGruparea din capitala Spaniei a .

Borussia Dortmund calificata dupa ce a invins PSV Eindhoven (2-0), in sferturile Ligii Campionilor

Borussia Dortmund s-a calificat in sferturile de finala ale Ligii Campionilor la fotbal, dupa ce a invins-o pe PSV Eindhoven cu scor de 2-0 1-0), miercuri seara, pe teren propriu, in mansa secunda a optimilor.

Presa: Juventus Torino s-a calificat la noua Cupa Mondiala a Cluburilor din 2025

Echipa italiana de fotbal Juventus Torino s-a calificat la noua Cupa Mondiala a Cluburilor din 2025, gratie calificarii formatiei FC Barcelona in sferturile de finala ale Ligii Campionilor, in urma victoriei obtinute pe teren propriu in partida cu SSC Napoli scor 3-1), informeaza EFE.

Arsenal, in sferturile Ligii Campionilor, dupa ce a trecut de FC Porto la loviturile de departajare

Formatia Arsenal Londra s-a calificat in sferturile de finala ale Ligii Campionilor, dupa ce a trecut de FC Porto, scor 4-2, la loviturile de departajare.

Arsenal a invins-o pe Porto la loviturile de departajare si a ajuns in sferturile de finala ale Ligii Campionilor

Echipa engleza Arsenal s-a calificat in sferturile de finala ale Ligii Campionilor la fotbal dupa ce a invins-o pe FC Porto cu 4-2 la loviturile de departajare, marti seara, pe Emirates Stadium din Londra, intr-un meci in care scorul a fost de 1-0 1-0, 1-0).

Arsenal si Barcelona s-au calificat in sferturile de finala ale Ligii Campionilor

Echipa engleza Arsenal s-a calificat in sferturile de finala ale Ligii Campionilor la fotbal dupa ce a invins-o pe FC Porto cu 4-2 la loviturile de departajare, marti seara, pe Emirates Stadium din Londra, intr-un meci in care scorul a fost de 1-0 1-0, 1-0), atat dupa cele 90 de minute regulamentare, cat si dupa .

Arsenal, calificare la 11 metri cu Porto

Returul dintre Arsenal Londra si FC Porto a avut nevoie de prelungiri si lovituri de departajare pentru stabilirea echipei calificate in sferturile de finala in Liga Campionilor. Barcelona revine dupa patru ani in sferturile Ligii Campionilor .

Barca s-a impus acasa (3-1) si merge in sferturile Ligii Campionilor

FC Barcelona s-a calificat in sferturile de finala ale Ligii Campionilor la fotbal, dupa ce a invins-o pe SSC Napoli cu scorul de 3-1 2-1), marti seara, pe Estadi Olimpic Lluis Companys, in mansa secunda a optimilor.

Barcelona revine dupa patru ani in sferturile Ligii Campionilor

Echipa FC Barcelona a castigat returul optimilor de finala cu Napoli, pe teren propriu, cu 3-1, si s-a calificat intre primele opt formatii ale Europei cu scorul general de 4-2.

Continua lupta pentru calificarea in sferturile Ligii Campionilor

Alte doua partide din returul optimilor de finala din Liga Campionilor la fotbal sunt programate, marti, 12 martie. Arsenal Londra, noul lider din Premier League, primeste vizita dragonilor de la FC Porto cu misiunea declarata de a intoarce rezultatul negativ din tur. FC Barcelona infrunta pe propriul teren campioana Italiei din sezonul trecut, Napoli, iar echipa condusa de Xavi nu are alt obiectiv decat calificarea in sferturile competitiei.

Liga Campionilor: Manchester City si Real Madrid s-au calificat in sferturi

Echipa engleza Manchester City a invins miercuri seara, pe teren propriu, scor 3-1, gruparea daneza FC Copenhaga, calificandu-se in sferturile de finala ale Ligii Campionilor.

Real Madrid si Manchester City merg in sferturile de finala ale Ligii Campionilor la fotbal

Real Madrid s-a calificat in sferturile de finala ale Ligii Campionilor la fotbal, desi a fost tinuta in sah de RB Leipzig, scor 1-1 0-0), miercuri seara, pe Stadionul Santiago Bernabeu, in mansa secunda a optimilor de finala. Tot in aceeasi seara, Manchester City, detinatoarea trofeului, s-a calificat fara emotii in sferturile de finala ale .

Manchester City calificata dupa o victorie clara in sferturile Ligii Campionilor

Manchester City, detinatoarea trofeului, s-a calificat dupa o victorie categorica in sferturile de finala ale Ligii Campionilor la fotbal, dupa ce a trecut de FC Copenhaga cu scorul de 3-1, pe teren propriu, in mansa secunda a optimilor de finala.

Real Madrid s-a calificat in sferturile Ligii Campionilor dupa remiza cu RB Leipzig (1-1)

Real Madrid a reusit sa se califice in sferturile de finala ale Ligii Campionilor la fotbal, desi a fost tinuta in sah de RB Leipzig, scor 1-1 0-0) pe Stadionul Santiago Bernabeu, in mansa secunda a optimilor de finala.

actualitate, 06:30