08:00

Garros Seturi

Carlos Alcaraz, campion in premiera la Roland Garros

Jucatorul spaniol Carlos Alcaraz a castigat, duminica, editia din 2024 a turneului de Mare Slem de la Roland Garros, dupa o finala de cinci seturi contra germanului Alexander Zverev.

Spectacol la Roland Garros. Carlos Alcaraz a castigat pentru prima data turneul VIDEO

Spaniolul Carlos Alcaraz a castigat in premiera turneul de Mare Slem de la Roland Garros, dupa o victorie in cinci seturi in finala de duminica impotriva germanului Alexander Zverev, 6-3, 2-6, 5-7, 6-1, 6-2, relateaza presa internationala.

Carlos Alcaraz a castigat in premiera Roland Garros. Este abia al cincilea tenismen care se impune la Paris in aproape doua decenii

Carlos Alcaraz l-a invins pe Alexander Zverev, duminica, in cinci seturi, si a castigat in premiera turneul de la Roland Garros. Carlos Alcaraz, campion la Roland Garros dupa o finala cu Zverev .

Performanta uluitoare pentru Carlos Alcaraz! Tenismanul spaniol a castigat in premiera turneul de la Roland Garros

Tenismanul spaniol Carlos Alcaraz a obtinut o victorie istorica in finala turneului de Mare Slem de la Roland Garros, dupa un meci maraton si tensionat impotriva germanului Alexander Zverev. Alcaraz a castigat in cinci seturi, scorul final fiind 6-3, 2-6, 5-7, 6-1, 6-2, conform informatiilor transmise de presa internationala. Meciul a fost o confruntare epuizanta, .

Adversarul lui Carlos Alcaraz din finala Roland Garros 2024

Alexander Zverev s-a calificat in finala turneului Roland Garros, dupa ce l-a invins in patru seturi pe Casper Ruud, scor 2-6, 6-2, 6-4, 6-2.

Se cunoaste al doilea finalist de la Roland Garros. Alexander Zverev va juca in marea finala impotriva lui Carlos Alcaraz

Neamtul Alexander Zverev, al patrulea favorit, s-a calificat vineri, 7 iunie 2024, in marea finala de la Roland Garros programata duminica, 9 iunie, la Paris. Germanul l-a invins pe dublul finalist, Casper Ruud, in patru seturi, cu scorul de 2-6, 6-2, 6-4, 6-2.

Primul finalist de la Roland Garros - Duel de peste patru ore

Carlos Alcaraz a obtinut calificarea in finala turneului Roland Garros, dupa ce l-a invins in cinci seturi pe Jannik Sinner, scor 2-6, 6-3, 3-6, 6-4, 6-3.

Alcaraz este primul finalist de la Roland Garros. A trecut de Sinner intr-un meci de poveste VIDEO

Carlos Alcaraz a devenit primul finalist de la Roland Garros, dupa o semifinala tensionata, in cinci seturi, impotriva lui Jannik Sinner. Scorul final a fost 2-6, 6-3, 3-6, 6-4, 6-3 in favoarea ibericului.

Gabriela Ruse rateaza finala de dublu la Roland Garros

Perechea formata din jucatoarele Gabriela Ruse si Marta Kostyuk Ucraina) a ratat calificarea in finala de dublu de la Roland Garros la capatul unui meci de trei seturi.

Iga Swiatek si Jasmine Paolini se vor lupta pentru marele trofeu de la Roland Garros

Tenismena poloneza Iga Swiatek s-a calificat in finala turneului de Grand Slam de la Roland Garros, dupa ce a invins-o in doua seturi pe americanca Coco Gauff, cu scorul de 6-2, 6-4. in finala, liderul clasamentului WTA se va duela cu italianca Jamsine Paolini, care a surclasat-o in penultimul act pe rusoaica Mirra Andreeva, in .

Finalista surprinzatoare la Roland Garros 2024 - A reusit turneul carierei

Jasmine Paolini s-a calificat joi in finala turneului Roland Garros, dupa ce a invins-o in doua seturi pe Mirra Andreeva, scor 6-3, 6-1.

Iga Swiatek, prima jucatoare calificata in finala Roland Garros 2024 - Poloneza, de neoprit

Iga Swiatek a obtinut joi calificarea in finala turneului Roland Garros, dupa ce a invins-o in doua seturi pe Coco Gauff, scor 6-2, 6-4.

VIDEO Jucatorul care a completat careul de asi la Roland Garros 2024

Alexander Zverev a ajuns pentru al patrulea an consecutiv in semifinalele Roland Garros, sportivul din Germania invingandu-l in trei seturi pe Alex De Minaur.

Roland Garros 2024: A patra favorita, eliminata in sferturi - Adversara a reusit performanta carierei

Elena Rybakina a fost eliminata in sferturile turneului Roland Garros, dupa ce a fost invinsa in trei seturi de Jasmine Paolini, scor 2-6, 6-4, 4-6.

Carlos Alcaraz, in semifinale la Roland Garros 2024 - A eliminat unul dintre cei mai buni jucatori pe zgura

Carlos Alcaraz a obtinut calificarea in semifinalele turneului Roland Garros, dupa ce l-a invins in trei seturi pe Stefanos Tsitsipas, scor 6-3, 7-63), 6-4.

Perechea Gabriela RuseMarta Kostiuk, calificata in sferturi la Roland Garros

Cuplul Gabriela Ruse Romania)Marta Kostiuk Ucraina) s-a calificat in sferturile de finala ale probei feminine de dublu de la Roland Garros, dupa ce a trecutin doua seturi de Leylah Fernandez Canada)Erin Routliffe Noua Zeelanda), scor 6-1, 6-4. Gabriela Ruse si Marta Kostiuk, care si-au asigurat un cec de 80. 000 de euro, vor juca in sferturi .

Jannik Sinner, calificare la pas in semifinalele Roland Garros 2024

Jannik Sinner s-a calificat in semifinalele turneului Roland Garros, dupa ce l-a invins in trei seturi pe Grigor Dimitrov, scor 6-2, 6-4, 7-63).

Gabriela Ruse, in sferturile Roland Garros 2024 la dublu

Perechea formata din Marta Kostyuk si Gabriela Ruse s-a calificat in sferturile Roland Garros, dupa ce a trecut in doua seturi de Leylah Fernandez si Erin Routliffe, scor 6-1, 6-4.

Novak Djokovic s-a accidentat la genunchi si e incert pentru meciul din sferturile Roland Garros

Liderul mondial Novak Djokovic a trecut in optimi de argentinianul Francisco Cerundolo dupa un meci de 4 ore si 29 de minute, cu revenire de la 2-4 in setul al patrulea. Novak Djokovic supravietuieste unui nou thriller de cinci seturi la Roland Garros .

Roland Garros 2024: Casper Ruud, calificare la pas in sferturi

Casper Ruud s-a calificat in sferturile turneului Roland Garros, dupa ce l-a invins in patru seturi pe Taylor Fritz, scor 7-66), 3-6, 6-4, 6-2.

actualitate, 08:00