01:05

Inter Miami

VIDEO Lionel Messi o duce pe Inter Miami pe primul loc - Doua goluri si o pasa decisiva

Inter Miami a urcat pe primul loc in Conferinta de Est din MLS, dupa ce Lionel Messi a inscris doua goluri in victoria obtinuta in fata echipei Nashville SC, scor 3-1, pe stadionul din Fort Lauderdale.

VIDEO Lionel Messi, eliminat in sferturi din Liga Campionilor CONCACAF

Inter Miami a fost eliminata in sferturile Ligii Campionilor CONCACAF, dupa ce a fost invinsa si in mansa retur de Monterrey, scor 3-1 5-2 la general).

Messi, esec cu Inter Miami: rezultat dezamagitor egal cu ratarea unui trofeu

Starul argentinian a fost pe teren intr-o infrangere care a lasat urme.

Messi rateaza primul trofeu al anului cu Inter Miami

Echipa americana a fost eliminata in sferturile de finala din CONCACAF Champions Cup.

Messi, supergol la revenirea dupa accidentare. Americanii au dat cu artificii dupa reusita argentinianului VIDEO

Campionul mondial are 4 goluri in 4 meciuri pentru Inter Miami.

VIDEO Lionel Messi, gol la revenire - Inter Miami, remiza in MLS

Lionel Messi a ratat ultimele partide ale celor de la Inter Miami, iar la revenire a reusit sa inscrie un gol in remiza, scor 2-2, de pe teren propriu cu Colorado Rapids.

Media: Messi nu va juca in meciurile amicale ale Argentinei cu El Salvador si Costa Rica

Jucatorul echipei Inter Miami, Lionel Messi, s-a accidentat in meciul cu Nashville, din mansa secunda a optimilor Ligii Campionilor Concacaf, nu se va putea alatura lotului Argentinei pentru cele doua meciuri amicale cu El Salvador si Costa Rica, pe 23 si 27 martie.

Inter Miami, in sferturile Cupei Campionilor CONCACAF! Messi si Suarez au fost decisivi

Lionel Messi si Luis Suarez au contribuit decisiv la calificarea formatiei Inter Miami in sferturile de finala ale Cupei Campionilor CONCACAF, dupa ce au marcat cate un gol in partida castigata pe teren propriu contra celor de la Nashville SC cu scorul de 3-1. Suarez a deschis scorul in minutul 8, din pasa lui Messi, .

VIDEO Lionel Messi si Luis Suarez, goluri importante in Liga Campionilor CONCACAF

Condusa cu 2-0 pe terenul lui Nashville SC, Inter Miami a reusit sa revina si sa obtina o remiza 2-2) in mansa tur a optimilor din Liga Campionilor CONCACAF, gratie golurilor marcate de Lionel Messi si Luis Suarez.

GSP: Messi a lovit cu mingea o fetita, din greseala. Reactia tatalui copilei a starnit un val de critici pe internet. I-am cerut scuze ca l-am deranjat

Lionel Messi 36 de ani), jucatorul celor de la Inter Miami, a fost protagonistul unui moment delicat in ultima etapa din Major League Soccer. Campionul mondial a lovit, neintentionat, cu mingea o fetita din peluza, dar tatal acesteia nu a fost suparat, dimpotriva, el a vazut incidentul intr-o nota pozitiva.

VIDEO Lionel Messi si Luis Suarez, spectacol ca pe vremuri - Au marcat cate doua goluri

Inter Miami s-a impus cu 5-0 in fata echipei Orlando City, iar Lionel Messi si Luis Suarez au stralucit ca in perioada petrecuta la FC Barcelona si au inscris cate doua goluri in al treilea meci disputat in acest sezon de MLS.

Lionel Messi a marcat primul gol pentru Inter Miami in noul sezon din MLS (Video)

Atacantul argentinian n-a stralucit, dar a iesit la rampa prin marcarea golului de 1-1 in minutul 90+2.

Geniul lui Messi incanta America: Inter Miami a evitat infrangerea cu golul superb al lui Leo din prelungiri VIDEO

La 36 de ani, starul argentinian face show in Major League Soccer.

VIDEO Lionel Messi, gol important in MLS - Faza care aminteste de Barcelona lui Guardiola

Inter Miami a smuls in extremis remiza pe terenul lui Los Angeles Galaxy, scor 1-1, dupa ce Lionel Messi a inscris primul sau gol in noul sezon de MLS.

Inter Miami a debutat cu victorie in noul sezon din MLS. Messi a dat o pasa de gol

Echipa Inter Miami a invins pe Real Salt Lake, miercuri noapte, in primul meci al sezonului din Major League Socces MLS).

Messi, debut furtunos cu Inter Miami in noul sezon din Major League Soccer VIDEO

Dupa o vacanta de aproape doua luni, Leo a revenit pe teren intr-o partida oficiala.

VIDEO Lionel Messi, faza zilei in MLS - Inter Miami a castigat primul meci din noul sezon

Inter Miami si Real Salt Lake s-au intalnit in primul meci din noul sezon de MLS, scor 2-0, iar Lionel Messi a oferit un adevarat spectacol pe stadionul din Fort Lauderdale.

Gest controversat facut de Lionel Messi cu putine zile inaintea noului sezon din MLS

Atacantul argentinian Lionel Messi va debuta in primul lui sezon complet din MLS alaturi de echipa Inter Miami.

Lionel Messi explica absenta de la meciul amical din Hong Kong

Acuzat ca a incercat sa umileasca China prin faptul ca nu a jucat intr-un meci amical la Hong Kong pe 4 februarie, jucatorul echipei Inter Miami, Lionel Messi, a explicat situatia.

VIDEO Lionel Messi si explicatiile absentei de la amicalul din Hong Kong

China a decis sa anuleze doua partide ale nationalei Argentinei, dupa ce Lionel Messi a ramas pe banca de rezerve in timpul amicalului dintre Inter Miami si Hong Kong All-Stars din 4 februarie. Leo a venit insa cu explicatii.