13:00

Inter Milano

Horatiu Moldovan, in sferturile Ligii Campionilor. Calificare dramatica pentru Atletico

Atletico Madrid, cu portarul roman Horatiu Moldovan pe banca de rezerve, s-a calificat in sferturile de finala ale Champions League dupa ce a eliminat-o pe Inter Milano, la loviturile de departajare. Dupa ce in prima mansa formatia lui Simone Inzaghi se impusese cu 1-0, Atletico a castigat returul de pe Wanda Metropolitano cu 2-1. Dimarco .

Gluma virala dupa eliminarea lui Inter din Liga Campionilor. Lautaro Martinez a fost ironizat cu o melodie celebra (VIDEO)

Inter Milano a fost eliminata de Atletico Madrid din Liga Campionilor, iar principalul atacant al formatiei italiene, Lautaro Martinez, a fost ironizat pentru modul in care a executat penalty-ul. Inter, eliminata de Atletico din Liga Campionilor .

VIDEO Gluma zilei dupa ce Lautaro Martinez a trimis in tribuna din penalti, iar Inter a fost eliminata din Champions League

Inter Milano a parasit Champions League in optimi, formatia antrenata de Simone Inzaghi fiind eliminata la loviturile de departajare de Atletico Madrid.

Nebunie de meci intr-o restanta din Premier League. Echipa care a condus cu 3-0 a iesit cu capul plecat

Duelul dintre Bournemouth si Luton Town nu a fost unul cu un afis foarte ofertant dupa numele formatiilor implicate, mai ales intr-o seara in care atentia microbistilor a fost captata de ultimele partide din returul optimilor de finala in Liga Campionilor. Atletico Madrid elimina Inter Milano la 11 metri si lasa Italia fara echipa in sferturile Ligii Campionilor .

Atletico Madrid calificata dupa ce a invins Inter Milano la loviturile de departajare

Atetico Madrid a reusit calificarea in sferturile de finala ale Ligii Campionilor la fotbal dupa ce a invins-o pe Inter Milano, finalista din sezonul trecut, cu 3-2 la loviturile de departajare, miercuri seara, pe stadionul Metropolitano din Madrid, in mansa secunda a optimilor, in care Atletico s-a.

Atletico Madrid elimina Inter Milano la 11 metri si lasa Italia fara echipa in sferturile Ligii Campionilor

Echipa Atletico Madrid a revenit de la 0-1 pe teren propriu in returul cu Inter Milano si s-a impus, cu 2-1 la finalul celor 90 de minute. Cum la general scorul a fost 2-2, meciul a intrat in prelungiri si in cele din urma s-a ajuns la loviturile de departajare, unde portarul care il tine rezerva pe Horatiu Moldovan a inclinat decisiv balanta. Borussia Dortmund invinge PSV si ajunge intre primele opt din Liga Campionilor .

Serie A: Victorii zdrobitoare pentru Inter si Napoli Avans considerabil fata de locul secund

Inter Milano si Napoli au castigat miercuri categoric partidele restante ale etapei cu numarul 21 din Serie A. Nerazzurri sunt lideri solitari in Italie, cu 12 puncte peste Juventus.

Istvan Kovacs i-a enervat pe italieni: Inter Milano Atletico a avut o faza controversata pentru arbitrul roman

Centralul din Carei a condus al 5-lea meci din acest sezon al Ligii Campionilor.

Liga Campionilor: Inter Milano a invins pe Atletico Madrid

Formatia Internazionale Milano a invins, marti, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, echipa Atletico Madrid, in prima mansa a optimilor Ligii Campionilor, intr-un meci arbitrat de Istvan Kovacs.

Inter Milano a castigat cu Atletico Madrid (1-0), in optimile Ligii Campionilor

Inter Milano a invins Atletico Madrid cu scorul de 1-0 0-0), pe stadionul San Siro, in prima mansa a optimilor de finala ale Ligii Campionilor la fotbal.

Inter Milano, victorie la limita cu Atletico Madrid

Echipa Inter Milano s-a impus cu 1-0 in disputa de pe teren propriu cu Atletico Madrid, marti seara, in mansa tur din optimile Ligii Campionilor.

Dennis Man ar putea da lovitura carierei! Ce anunta presa italiana cu privire la transferul de senzatie al internationalului roman

Dennis Man, atacantul lui Parma, este considerat unul dintre internationalii romani doriti de Inter Milano. Nu de mult, presa italiana a anuntat transferul mult asteptat, dupa ce la finalul lunii ianuarie, Parma a blocat transferul sportivului la AC Milan sau AS Roma. Cat ar urma sa plateasca Inter Milano pentru internationalul Dennis Man .

Istvan Kovacs arbitreaza derbiul zilei din Champions League - Programul televizarilor de marti

Istvan Kovacs va arbitra meciul dintre Inter Milano si Atletico Madrid, mansa tur din optimile Champions League la fotbal. in cealalta partida a serii, PSV va primi vizita celor de la Borussia Dortmund.

Champions League: Inter vs Atletico Madrid - Emotii mari pentru Simeone

Inter - Atletico Madrid, meci contand pentru prima mansa a optimilor de finala din Liga Campionilor, este programat, marti, 20 februarie, de la ora 22:00, pe San Siro din Milano, si va fi transmis in direct de Digi Sport 1, Orange Sport 1 si Prima Sport 1.

Inter Milano Atletico Madrid tine capul de afis, marti, in optimile Ligii Campionilor

Optimile de finala din Liga Campionilor continua, marti, 20 februarie, cu alte doua partide extrem de interesante. Inter Milano, liderul la zi din Serie A, primeste replica celor de la Atletico Madrid, in timp ce PSV Eindhoven si Borussia Dortmund completeaza tabloul zilei intr-un duel deschis oricarui rezultat.

Istvan Kovacs, delegat in optimile Ligii Campionilor. Ce meci va arbitra

Arbitrul roman Istvan Kovacs va fluiera meciul dintre Inter Milano si Atletico Madrid, care va avea loc marti, de la ora 22:00, pe Stadionul San Siro din Milano, in prima mansa a optimilor de finala ale Ligii Campionilor. Istvan Kovacs va fi ajutat de asistentii Vasile Marinescu si Ovidiu Artene, al patrulea oficial va fi .

Istvan Kovacs va arbitra cel mai interesant meci din optimile Champions League

UEFA a anuntat ca Istvan Kovacs va arbitra partida dintre Inter Milano si Atletico Madrid, care va avea loc marti, de la ora 22:00, in mansa tur a optimilor Champions League.

VIDEO Inter, victorii pe linie in 2024 - Liderul din Serie A, spectacol cu ultima clasata

Inter a facut un nou pas spre titlul de campioana a Italiei, dupa ce echipa din Milano s-a impus categoric in fata formatiei Salernitana, scor 4-0, in etapa a 25-a din Serie A.

Victorie mare pentru Inter in Derby-ul Italiei cu Juventus

Echipa Inter Milano s-a impus, cu 1-0, in duelul de pe teren propriu cu Juventus Torino, in etapa a 23-a din Serie A.

Duminica derby-urilor pe Betano. Mizeaza pe cote mai mari de 1.50 pentru a profita de Modul Multiplu

Derby-ul Italiei dintre Inter Milano si Juventus, respectiv marele duel madrilen dintre Real si Atletico tin capul de afis, duminica, 4 februarie, in oferta Betano din fotbal. Acum, pe Betano, beneficiezi de un castig suplimentar de 15% pentru un bilet multiplu cu cinci selectii din fotbal, asa cum vom vedea in exemplul de mai jos.

actualitate, 13:00