12:30

JOCURILE OLIMPICE Nationala de fotbal a Romaniei a ratat calificarea din grupa

Ziarul Bursa Ziarul Bursa,

Selectionata Romaniei a ratat calificarea in sferturile de finala ale turneului masculin de fotbal din cadrul Jocurilor Olimpice de la Tokyo, dupa ce a terminat la egalitate cu Noua Zeelanda, 0-0, astazi, la Sapporo, in ultimul sau meci din Grupa B, potrivit Digi24. continuă pe Ziarul Bursa

La ce ora incepe Romania Noua Zeelanda, ultimul meci din fazele grupelor de la Jocurile Olimpice 2020

Romania Noua Zeelanda, ultimul meci din fazele grupelor de la Jocurile Olimpice 2020, este decisiv pentru calificarea in sferturile de finala. Elevii antrenati de Mirel Radoi au neaparat nevoie de victorie pentru a atinge faza eliminatorie a turneului olimpic de fotbal. Tricolorii au invins Honduras, 1-0, dar au pierdut categoric in fata Coreei de .

Cine transmite la TV meciul Romania Noua Zeelanda, de la Jocurile Olimpice din Tokyo

Cine transmite la TV meciul Romania Noua Zeelanda, de la Jocurile Olimpice din Tokyo. Nationala U23 se afla inaintea ultimului meci din grupele turneului de fotbal de la Olimpiada 2020. Pentru calificarea in sferturile de finala, tricolorii au neaparata nevoie de victorie. Partida va putea fi urmarita miercuri, de la ora 11. 30, pe TVR, .

JO 2020: Mirel Radoi, multumit de jucatorii sai dupa ce Romania a ratat calificarea in sferturi la Tokyo

Nationala de fotbal U23 a Romaniei a terminat la egalitate 0-0) in ultimul meci din grupe contra Noii Zeelande si a ratat calificarea in sferturile turneului de fotbal de la Tokyo 2020. Dupa partida, selectionerul Mirel Radoi s-a aratat multumit de proprii jucatori, invocand lipsa de noroc in ceea ce priveste ratarea accederii in fazele eliminatorii.

Un nou arbitru sud-american pentru Romania la Jocurile Olimpice

Dupa Uruguay si Venezuela, FIFA a delegat un arbitru din Peru sa conduca la centru meciul Romania - Noua Zeelanda din ultima etapa a fazei grupelor la turneul olimpic de fotbal.

Reactia lui Mirel Radoi dupa ratarea calificarii in sferturi la Jocurile Olimpice. Eternul gram de noroc a fost si acum de vina

Romania n-a reusit sa invinga Noua Zeelanda in meciul decisiv pentru calificarea in sferturile de finala si astfel parcursul tricolorilor la Jocurile Olimpice se incheie dupa faza grupelor.

Jocurile Olimpice, baschet 3x3: Romania a obtinut prima victorie in competitie, 22-14, cu Mongolia

Nationala feminina de baschet 3x3 a Romaniei, participanta in premiera la Jocurile Olimpice de la Tokyo, a obtinut, luni, prima victorie din competitie, scor 22-14, cu Mongolia, in a cincea partida.

Jocurile Olimpice 2020. Reusita senzationala pentru doi inotatori romani. Unul dintre ei are doar 16 ani

La Jocurile Olimpice 2020 doi inotatori romani sunt una dintre marile sperante ale Romaniei la medalii. Amandoi au reusit sa se califice in finalele probelor la care participa. Remarcabil este faptul ca unul dintre ei are doar 16 ani, dar detine deja mai multe recorduri mondiale la juniori. Jocurile Olimpice 2020. Reusita senzationala pentru doi .

Final de drum pentru Mihaela Buzarnescu la Jocurile Olimpice

Singura reprezentanta a Romaniei in competitia de simplu a parasit intrecerea olimpica in turul al doilea.

JOCURILE OLIMPICE Mountain bike, un loc 7 cat o medalie

Exista povesti de succes la Jocurile Olimpice si in afara podiumului de premiere. Una dintre ele il are in centru pe un sportiv tricolor. Vlad Dascalu a terminat pe locul 7, proba de mountain bike din cadrul Jocurilor Olimpice de la Tokyo. Performanta este extraordinara, obtinuta intr-o cursa foarte grea, cu o concurenta accerba, si da sperante pentru viitoare succese la aceasta disciplina.

Romania, primul aur la Jocurile Olimpice 2020. Cine a urcat pe cea mai inalta treapta a podiumului

Romania a obtinut prima medalie de aur la Jocurile Olimpice 2020. Ancuta Bodnar si Simona Radis s-au impus intr-o maniera senzationala in finala probei de dublu vasle stabilind si un nou record olimpic. Canotoarele de 22 de ani au adus cea de-a 90-a medalie de aur din istoria participarii tarii noastre la Olimpiade. Romania, primul .