23:30

Karolina Muchova

Karolina Muchova rateaza Australian Open

Jucatoarea ceha Karolina Muchova s-a accidentat si va rata participarea la Australian Open, primul turneu de Mare Slem din 2024.

Finalista de la Roland Garros, forfait inainte de Australian Open

Una dintre jucatoarele revelatie ale anului 2023, Karolina Muchova 8 WTA), a anuntat joi ca nu va participa la Australian Open, din cauza accidentarii suferite la incheietura mainii drepte.

Retragere de la Turneul Campioanelor

Karolina Muchova, locul 8 WTA, nu va putea evolua la competitia de la Cancun, Mexic, din cauza unei accidentari.

Abandon de ultima ora de la Turneul Campioanelor 2023

Karolina Muchova finalista la Roland Garros in acest sezon) a anuntat marti ca este nevoita sa se retraga de la Turneul Campioanelor 2023. Sportiva din Cehia ocupanta a locului 8 in lume) spune ca nu este refacuta dupa o accidentare la incheietura.

Sorana Cirstea a vorbit despre iubitul ei in fata americanilor. Ce le-a spus despre Ion Tiriac jr.

Sorana Cirstea a incheiat aventura la US Open 2023 in sferturile de finala, dupa ce a fost eliiminata de Karolina Muchova, din Cehia. Sportiva le-a vorbit americcanilor despre iubitul ei, fiul lui Ion Tiriac, si le-a spus ce s-a intampat intre ei dupa meciurile de la New York. Ce a spus Sorana Cirstea despre iubitul .

Un fotograf Reuters a surprins momentul in care protestatarii pentru clima au intrerupt timp de aproape o ora semifinala feminina de la US Open dintre americanca Coco Gauff si cehoaica Karolina Muchova, joi 7 septembrie). in timp ce Gauff conducea cu un set, a izbucnit o incaierare in partea superioara a stadionului Arthur Ashe, ce .

Finala feminina de la US Open, o afacere intre Coco Gauff si Arina Sabalenka

Coco Gauff s-a calificat in premiera in finala turneului de Grand Slam de la US Open, dupa o victorie in doua seturi, 6-4, 7-5, obtinuta in fata cehoaicei Karolina Muchova. in marea finala, americanca de 19 ani se va duela cu Arina Sabalenka, care a trecut in trei seturi de Madison Keys. Gauff, numarul 6 .

Rezultate US Open 2023: adolescenta Coco Gauff a invins-o pe Karolina Muchova si se va confrunta cu Aryna Sabalenka in finala

Adolescenta americana Coco Gauff a ajuns la prima ei finala de simplu la US Open invingand-o pe Karolina Muchova intr-o semifinala perturbata de protestatarii impotriva schimbarilor climatice. Gauff, care a implinit 19 ani in martie, este cea mai tanara americanca care a ajuns in finala de Grand Slam, dupa Serena Williams 1999) .

Finala US Open: Gauff - Sabalenka

Sportivele Coco Gauff SUA), locul 6 WTA, si Arina Sabalenka Belarus), numarul 2 mondial, isi vor disputa trofeul la turneul de grand slam US Open, ele trecand in semifinale de Karolina Muchova, respectiv Madison Keys.

Semifinala tenismenei care a eliminat-o pe Sorana Cirstea de la US Open, intrerupta zeci de minute de activistii de clima. Un protestatar si-a lipit picioarele de podea (FOTO, VIDEO)

Semifinala de la US Open dintre Coco Gauff si Karolina Muchova a fost intrerupta de protestatarii de clima in debutul celui de-al doilea set, iar unul dintre ei si-a lipit picioarele de podea in tribunele Stadionului Arthur Ashe, relateaza The Guardian. Semifinala de la US Open, intrerupta zeci de minute de activistii de mediu .

GSP: Sorana Cirstea a stat numai 86 de secunde. Ce s-a intamplat la conferinta de presa dupa eliminarea in fata Karolinei Muchova

Sorana Cirstea 33 de ani, numarul 30 WTA) a oferit o prima reactie, dupa ce a fost eliminata in faza sferturilor de finala ale turneului de la US Open de cehoaica Karolina Muchova 27 de ani, numarul 10 WTA), scor 0-6, 3-6, la capatul unei partide care a durat o ora si 39 de minute.

Ce urmeaza pentru Sorana Cirstea dupa eliminarea de la US Open 2023: Nu s-a incheiat

Sorana Cirstea s-a aflat in fata celei mai mari performante din cariera, calificarea in semifinalele US Open 2023. Dar nu a putut trece de numarul zece mondial, Karolina Muchova. Tenismena din Romania a vorbit despre ce urmeaza pentru ea dupa ultimul Grand Slam al anului. Programul Soranei Cirstea dupa US Open 2023 Sorana Cirstea a .

Cum a reactionat Sorana Cirstea dupa eliminarea de la US Open

Sorana Cirstea a parasit US Open in sferturile de finala dupa intalnirea cu a zecea favorita, Karolina Muchova din Cehia. Final de US Open pentru Sorana Cirstea .

Cati bani a castigat Sorana Cirstea pentru sfertul de finala de la US Open 2023. Pe ce loc va urca in clasamentul WTA

Sorana Cirstea a pierdut duelul din sferturile de finala de la US Open 2023, fiind invinsa de Karolina Muchova, din Cehia. Chiar daca a pierdut, tenismena din Romania isi rotunjeste venturile dupa ultimul Grand Slam al anului. Iata cati bani a castigat pentru sfertul de finala jucat. Suma incasata de Sorana Cirstea dupa US Open .

Sorana Cirstea, prima reactie dupa eliminarea de la US Open: Cred ca scorul este destul de dur

Visul Soranei Cirstea de a ajunge in semifinalele unui turneu de Grand Slam s-a oprit in aceasta noapte. Romanca a fost invinsa clar de cehoaica Karolina Muchova, scor 0-6, 3-6, intr-un meci care durat putin peste o ora si jumatate. Muchova a surclasat-o pe romanca in majoritatea punctelor cheie .

Sorana Cirstea explica unde s-a facut diferenta - Sportiva noastra s-a oprit in sferturi la US Open 2023

Visul american s-a incheiat din pacate pentru Sorana Cirstea, sportiva noastra fiind eliminata in sferturile de la US Open 2023 de catre Karolina Muchova a zecea favorita), scor 0-6, 3-6. La finalul partidei de pe Arthur Ashe, Cirstea a explicat unde s-a facut pana la urma diferenta in meciul de miercuri noaptea.

DigiSport: Nu trebuie s-o umileasca. Sorana Cirstea a primit cel mai prost sfat de la antrenor, in meciul din sferturile US Open

Sorana Cirstea 33 de ani, 30 WTA) a fost eliminata de Karolina Muchova 27 de ani, 10 WTA) in sferturile US Open, scor 0-6, 3-6.

Sorana Cirstea, eliminata in sferturi la US Open de Muchova

Sorana Cirstea a fost eliminata in sfeturi la US Open de tenismena ceha Karolina Muchova.

Sorana Cirstea, eliminata de Karolina Muchova in sferturi la US Open

Sorana Cirstea, favorita 30, a fost eliminata in sferturile de finala ale US Open, ultimul grand slam al anului.

US Open. Sorana Cirstea, eliminata de Karolina Muchova in sferturi

Sorana Cirstea Romania, 30 WTA) si Karolina Muchova Cehia, 10 WTA) confruntare in sferturi la US Open 2023, partida de pe arena Arthur Ashe fiind una dintre cele mai importante din cariera sportivei romance.

actualitate, 23:30