10:00

Ligii Handbal

Handbal (f): Pas gresit pentru CSM Bucuresti Prima remiza a sezonului in Liga Florilor

CSM Bucuresti a terminat la egalitate partida disputata joi in fata Dunarii Braila, scor 35-35 19-15), prima remiza pentru tigroaice din acest sezon al Ligii Nationale de handbal feminin.

CSM Bucuresti a facut un nou transfer! Alina Grijseels, tigroaica pentru doi ani

Formatia de handbal feminin CSM Bucuresti a anuntat transferul jucatoarei Alina Grijseels, componenta echipei Metz, pe care tigroaicele urmeaza sa o intalneasca in sferturile Ligii Campionilor. Alina Grijseels, jucatoarea de 27 de ani care din vara va face parte din lotul CSM Bucuresti, evolueaza la Metz pe postul de centru, dar poate prelua si rolul .

CSM Bucuresti a transferat capitanul nationalei Germaniei

Echipa CSM Bucuresti muta in perspectiva sezonului viitor si aduce una dintre cele mai valoroase jucatoare ale momentului. CSM Bucuresti s-a calificat in sferturile Ligii Campionilor .

CSM Constanta si Potaissa Turda au castigat in deplasare la handbal masculin

CSM Constanta si AHC Potaissa Turda au obtinut victorii in deplasare, duminica, in etapa a 20-a a Ligii Nationale de handbal masculin. Vicecampioana CSM Constanta a castigat clar in fata echipei CSM Focsani 2007, cu 29-21, dupa ce la pauza a fost 18-8.

CSM Bucuresti s-a calificat in sferturile Ligii Campionilor

Echipa CSM Bucuresti s-a impus de o maniera categorica in returul cu Krim Ljubljana din optimile Ligii Campionilor, scor 30-24. Cu acelasi scor castigase CSM si meciul tur din Slovenia.

CSM Bucuresti, in sferturile Ligii Campionilor, dupa o victorie trasa la indigo cu Krim Ljubljana

Formatia de handbal feminin CSM Bucuresti s-a calificat in sferturile de finala ale Ligii Campionilor, dupa ce a a invins-o in dubla mansa, cu scor identic, 30-24, pe Krim Mercator Ljubljana, in play-off. Campioana Romaniei s-a impus cu 30-24 in returul disputat in Sala Polivalenta din Capitala. Tigroaicele au condus cu 5-3 si 8-5, dar Krim .

CSM Bucuresti s-a calificat in sferturile Ligii Campionilor la handbal feminin

CSM Bucuresti s-a calificat in sferturile de finala ale Ligii Campionilor la handbal feminin.

Handbal (f): CSM Bucuresti s-a calificat in sferturile de finala ale Ligii Campionilor

Campioana Romaniei la handbal feminin, CSM Bucuresti, s-a calificat duminica in sferturile de finala ale Ligii Campionilor, dupa ce a trecut in dubla mansa de slovenele de la Krim Ljubljana.

CSM Bucuresti e aproape de sferturile de finala ale Ligii Campionilor la handbal feminin dupa ce a invins in deplasare echipa slovena Krim Mercator Ljubljana, cu scorul de 30-24 (18-12)

CSM Bucuresti a facut un pas mare spre sferturile de finala ale Ligii Campionilor la handbal feminin, dupa ce a invins in deplasare echipa slovena Krim Mercator Ljubljana, cu scorul de 30-24 18-12), sambata seara, in prima mansa a play-off-ului, potrivit agerpres. ro. Tigroaicele au dominat jocul de la un capat la altul si au obtinut .

CSM Bucuresti, spre sferturile de finala ale Ligii Campionilor la handbal feminin. A invins in deplasare echipa slovena Krim Mercator Ljubljana

CSM Bucuresti a facut un pas mare spre sferturile de finala ale Ligii Campionilor la handbal feminin, dupa ce a invins in deplasare echipa slovena Krim Mercator Ljubljana, cu scorul de 30-24 18-12), sambata seara, in prima mansa a play-off-ului.

CSM Bucuresti, pas important pentru calificarea in sferturile Ligii Campionilor

Echipa CSM Bucuresti a obtinut o victorie importanta in deplasare cu Krim Ljubljana, in mansa tur a barajului din Liga Campionilor.

Handbal (f): CSM Bucuresti, cu un pas in sferturile Ligii Campionilor - Victorie convingatoare cu Krim Ljubljana

CSM Bucuresti a obtinut un succes important in prima mansa a optimilor Ligii Campionilor la handbal feminin, reusind sa se impuna cu scorul 30-24.

CSM Bucuresti a castigat la Krim Ljubljana in optimile Ligii Campionilor la handbal feminin. Tigroaicele sunt cu un pas in sferturi

CSM Bucuresti a invins-o pe Krim Ljulbjana in optimile Ligii Campionilor la handbal feminin, sambata, in Slovenia, si a facut un pas mare spre sferturile competitiei. CSM Bucuresti a castigat la Krim Ljubljana, scor 30-24 .

Rapid spune adio Ligii Campionilor. Formatia giulesteana, invinsa fara drept de apel de Team Esbjerg

Echipa de handbal feminin Rapid Bucuresti a fost invinsa pe teren propriu de formatia daneza Team Esbjerg, cu scorul de 33-24, in ultimul meci din faza grupelor Ligii Campionilor, si a ratat calificarea in play-off. Vicecampioana Romaniei avea nevoie de o victorie pentru a prinde play-off-ul, dar a pierdut fara drept de apel. Jocul disputat .

Handbal feminin: CSM Bucuresti, infrangere cu Odense

Campioana CSM Bucuresti a fost invinsa duminica, in deplasare, de formatia Odense, scor 29-25 16-11), in ultima etapa din grupa A a Ligii Campionilor.

CSM Bucuresti, invinsa de Odense, in ultimul meci din grupele Ligii Campionilor. Tigroaicele au ratat calificarea directa in sferturi

Formatia de handbal feminin CSM Bucuresti a ratat calificarea directa in sferturile Ligii Campionilor dupa ce a fost invinsa in ultimul meci din grupe de formatia daneza Odense Handbold, cu scorul de 29-25, duminica, in deplasare. Meciul a fost echilibrat in primele sale zece minute, CSMB chiar a condus cu 3-1 si 4-2, dar apoi .

CSM Bucuresti rateaza calificarea directa in sferturile Ligii Campionilor

In ultimul meci din Grupa A echipa bucuresteana avea nevoie de victorie in deplasare cu Odense.

CSM Bucuresti a pierdut la Odense si va evolua in play-off-ul Ligii Campionilor

CSM Bucuresti a fost invinsa in deplasare de formatia daneza Odense Handbold, cu scorul de 29-25 16-11), duminica, in ultimul sau meci din Grupa A a Ligii Campionilor la handbal feminin.

Handbal (f): CSM Bucuresti a ratat calificarea directa in sferturile Ligii Campionilor - Esec in ultimul meci din grupa

CSM Bucuresti a suferit un esec in ultimul meci a grupelor Ligii Campionilor la handbal feminin, fiind invinsa de Odense, scor 29-25.

Handbal (f): CSM Bucuresti, a treia victorie consecutiva in grupele Ligii Campionilor

CSM Bucuresti a reusit o noua victorie in grupele Ligii Campionilor la handbal feminin, scor 31-28 pe teren propriu cu Bietigheim, iar calificarea directa in sferturi se va juca in ultima runda.

actualitate, 10:00