08:30

Manchester City

FA Cup: Manchester City vs Newcastle United - Cetatenii, spre o noua tripla

Manchester City - Newcastle United, meci contand pentru sferturile de finala din Cupa Angliei, este programat, sambata, 16 martie, de la ora 19:30, pe Etihad Stadium, si va fi transmis in direct de Pro Arena.

S-au tras la sorti meciurile din sferturile Champions League. Tabloul complet si posibilele semifinale

Astazi a avut loc, la Nyon, tragerea la sorti a duelurilor din sferturile de finala ale UEFA Champions League. Astfel, sortii au decis ca Real Madrid sa intalneasca detinatoarea trofeului, Manchester City, in meciul care va fi capul de afis al sferturilor Champions League. Atletico Madrid, tripla finalista a competitiei, echipa la care s-a transferat .

Real Madrid - Manchester City, socul sferturilor Ligii Campionilor. Programul meciurilor si incrucisarea din semifinale

Cele doua formatii sunt ultimele doua castigatoare ale competitiei.

Real Madrid Manchester City, marele soc din sferturile de finala ale Ligii Campionilor. Programul complet pana in finala

Au fost stabilite sferturile Champions League. Real Madrid are sansa revansei cu Manchester City

Tragerea la sorti a sferturilor de finala din UEFA Champions League a avut loc vineri, iar cele opt echipe ramase in competitie si-au aflat traseul spre ultimul act. Real Madrid o infrunta iar pe City .

Champions League: Real Madrid vs Manchester City, capul de afis din sferturi

Vineri a avut loc tragerea la sorti a sferturilor din sezonul 2023-2024 al Champions League. Capul de afis este duelul dintre Real Madrid si Manchester City.

Champions League: FC Barcelona si Arsenal, in sferturile de finala Englezii s-au calificat dupa penaltiuri

FC Barcelona si Arsenal Londra au reusit marti calificarea in sferturile de finala ale Champions League, alaturi de Bayern Munchen, PSG, Manchester City si Real Madrid.

Remiza dintre Liverpool si Manchester City schimba liderul in Premier League

Despartite de un singur punct inaintea meciului direct din aceasta etapa, Liverpool si Manchester City au terminat la egalitate, scor 1-1. A aparut sansa mult asteptata pentru Radu Dragusin la Tottenham .

Remiza in ultimul duel dintre Klopp si Guardiola! Arbitrul le-a refuzat celor de la FC Liverpool un penalty clar in minutul 90+8

FC Liverpool si Manchester City au incheiat la egalitate, scor 1-1, duminica seara, pe Anfield Road, in derby-ul etapei cu numarul 28 din Premier League. La ultimul duel dintre Jurgen Klopp si Pep Guardiola, Manchester City a inceput mai bine si a deschis scorul in minutul 23, prin John Stones, din centrarea lui Kevin De .

Premier League: Remiza in derbiul dintre Liverpool si Manchester City Lupta in trei pentru titlu

Duelul cel mai interesant al rundei cu numarul 28 din Premier League, intre Liverpool si Manchester City, s-a incheiat nedecis, scor 1-1, rezultatul de care profita noul lider, Arsenal Londra.

Premier League: Liverpool vs. Manchester City - Spectacol de gala pe Anfield

Liverpool - Manchester City, meci contand pentru etapa a 28-a din campionatul Angliei, este programat, duminica, 10 martie, de la ora 17:45, pe Anfield, si va fi transmis in direct de Digi Sport 1, Orange Sport 1 si Prima Sport 1.

Premier League: Manchester United rupe seria infrangerilor Salvata de doua penaltiuri

Manchester United a trecut repede peste socul infrangerii din derbiul orasului cu City si s-a impus in fata celor de la Everton, scor 2-0, in runda a 28-a din Premier League.

Liverpool Manchester City, meciul pentru primul loc in Premier League

Primele doua clasate din Premier League, FC Liverpool si Manchester City, se infrunta duminica, 10 martie, de la ora 17:45, in meciul care poate decide titlul de campioana, desi mai raman zece etape de disputat pana la finalul sezonului.

Jurgen Klopp, laude pentru Manchester City si Pep Guardiola inaintea meciului direct: Cel mai bun antrenor din lume

Liverpool si Manchester City se vor infrunta duminica in meciul care poate schimba liderul din Premier League, cu zece etape inaintea finalului de sezon.

Liga Campionilor: Manchester City si Real Madrid s-au calificat in sferturi

Echipa engleza Manchester City a invins miercuri seara, pe teren propriu, scor 3-1, gruparea daneza FC Copenhaga, calificandu-se in sferturile de finala ale Ligii Campionilor.

Real Madrid si Manchester City merg in sferturile de finala ale Ligii Campionilor la fotbal

Real Madrid s-a calificat in sferturile de finala ale Ligii Campionilor la fotbal, desi a fost tinuta in sah de RB Leipzig, scor 1-1 0-0), miercuri seara, pe Stadionul Santiago Bernabeu, in mansa secunda a optimilor de finala. Tot in aceeasi seara, Manchester City, detinatoarea trofeului, s-a calificat fara emotii in sferturile de finala ale .

Manchester City calificata dupa o victorie clara in sferturile Ligii Campionilor

Manchester City, detinatoarea trofeului, s-a calificat dupa o victorie categorica in sferturile de finala ale Ligii Campionilor la fotbal, dupa ce a trecut de FC Copenhaga cu scorul de 3-1, pe teren propriu, in mansa secunda a optimilor de finala.

Manchester City si Real Madrid ocupa urmatoarele doua locuri din sferturile UEFA Champions League

Manchester City si Real Madrid au obtinut calificarea in sferturile UEFA Champions League miercuri seara, 6 martie, dupa ce au trecut in dubla mansa de FC Copenhaga 6-2 la general), respectiv RB Leipzig 2-1 la general). Manchester City si-a asigurat locul in sferturile UCL, in urma meciului cu FC Copenhaga .

Champions League: Manchester City vs Copenhaga - O simpla formalitate

Manchester City - Copenhaga, meci contand pentru mansa a doua a optimilor de finala din Liga Campionilor, este programat, miercuri, 6 martie, de la ora 22:00, pe Etihad Stadium, si va fi transmis in direct de Digi Sport 2, Orange Sport 3 si Prima Sport 2.

Marti si miercuri se joaca primele meciuri din returul optimilor in Liga Campionilor. Care sunt favoritele la calificare

Cea mai importanta competitie din fotbalul european, Liga Campionilor, revine in actualitate cu returul optimilor de finala, marti si miercuri. Bayern, PSG, Real Madrid si Manchester City sunt echipele pentru care o eliminare in aceasta faza a intrecerii ar echivala cu un adevarat cataclism.

actualitate, 08:30