14:45

Manchester United

VIDEO Manchester United, calificare dramatica in finala Cupei Angliei Egalati dupa ce au condus la trei goluri diferenta

Cupa Angliei a provocat intotdeauna surprize mari, iar semifinala de duminica dintre Manchester United si Coventry City a fost una de poveste. Condusa cu 3-0, formatia de liga secunda a egalat si a avut un gol anulat in ultimul minut.

FA Cup: Coventry vs Manchester United - Diavolii rosii, mari favoriti pentru finala

Coventry - Manchester United, meci contand pentru semifinalele din Cupa Angliei, este programat, duminica, 21 aprilie, de la ora 17:30, pe Wembley Stadium din Londra, si va fi transmis in direct de Pro Arena.

Premier League: A patra etapa fara succes pentru Manchester United - Rezultatele zilei

Manchester United a ajuns la patru partide consecutive fara victorie in Premier League. Baietii lui Erik ten Hag au remizat pe terenul celor de la Bournemouth, scor 2-2, in etapa cu numarul 33.

Un fost golgheter al Manchester United a comparat nivelul de trai din Rusia si Europa: Novosibirsk nu este inferior Londrei

Fostul fotbalist rus Andrei Kanchelskis, un golgheter al Manchester United in anii 1990, a comparat nivelul de trai din Rusia si Europa, ajungand la o concluzie surprinzatoare, relateaza Sports24.

Premier League: Remiza spectaculoasa intre Manchester United si Liverpool

Derbiul etapei cu numarul 32 din Premier League intre Manchester United si Liverpool s-a terminat cu scorul de 2-2, dupa un meci cu multe faze de poarta. Formatia Jurgen Klopp rateaza revenirea pe primul loc al clasamentului.

Remiza pe Teatrul Viselor in Derby-ul Angliei

Echipele Manchester United si Liverpool au remizat, scor 2-2, duminica, intr-un meci din etapa a 32-a in Premier League.

Premier League: Manchester United vs Liverpool - Spectacol de gala pe Teatrul Viselor

Manchester United - Liverpool, meci contand pentru etapa a 32-a din campionatul Angliei, este programat, duminica, 7 aprilie, de la ora 17:30, pe Old Trafford, si va fi transmis in direct de Digi Sport 1, Orange Sport 1 si Prima Sport 1.

Liderul din Premier League merge pe Teatrul Viselor pentru a continua cursa spre titlu. Produce United surpriza?

Marile rivale din fotbalul englez Manchester United si FC Liverpool se infrunta, duminica, 7 aprilie, pe Old Trafford, intr-un meci din etapa a 32-a in Premier League.

VIDEO Dramatism total in Chelsea - Manchester United Au intors rezultatul dupa minutul 90+9

Chelsea si Manchester United au produs spectacol joi seara intr-un meci din cadrul etapei cu numarul 31 din Premier League. Elevii lui Mauricio Pochettino au castigat jocul, scor 4-3, asta desi in minutul 90+9 erau condusi.

Premier League: Chelsea vs Manchester United - Derby-ul marilor dezamagiri

Chelsea - Manchester United, meci contand pentru etapa a 31-a din Premier League, este programat, joi, 4 aprilie, de la ora 22:15, pe Stamford Bridge din Londra, si va fi transmis in direct de Digi Sport 1, Orange Sport 1 si Prima Sport 1.

Erling Haaland, criticat de o legenda a lui Manchester United dupa meciul cu Arsenal: De nivelul ligii a treia

Manchester City si Arsenal au remizat pe Etihad Stadium in cel mai asteptat meci al etapei cu numarul 30 din Premier League 0-0), iar Erling Haaland a facut o partida sub nivelul cu care ii obisnuise pe fanii cetatenilor.

VIDEO Manchester United a deschis scorul in minutul 90+6, dar nu a castigat meciul din Premier League

Manchester United a fost foarte aproape de o victorie pe terenul lui Brentford, dar meciul din etapa a 30-a de Premier League s-a terminat la egalitate, scor 1-1.

Dupa 30 de ani, Eric Cantona explica ce a vrut sa spuna cu una dintre cele mai lipsite de sens declaratii din toate timpurile

Fostul star de la Manchester United spune ca tacerea sa de aproape 30 de ani pe aceasta tema a fost razbunarea sa impotriva presei. Pe 25 ianuarie 1995, dupa ce a fost eliminat intr-un meciu din campionat cu Crystal Palace, Cantona a uimit lumea fotbalului aplicandu-i un picior unui suporter care il injura, in timp ce parasea terenul. A fost una dintre cele mai derutante afirmatii facute vreodata de un fotbalist .

VIDEO Fost atacant la PSG si Manchester United, reusita spectaculoasa la 37 de ani

Desi a parasit fotbalul european, Edinson Cavani continua sa faca spectacol si in tricoul celor de la Boca Juniors, acolo unde a ajuns la 6 goluri in ultimele 5 meciuri disputate.

Chelsea si Manchester United, calificare dramatica in semifinalele Cupei Angliei

Cea mai veche competitie fotbalistica din lume si-a aflat duminica semifinalistele din acest sezon. Liverpool a pierdut dramatic, dupa un meci nebun cu Manchester United.

Thriller cu sapte goluri intre Manchester United si Liverpool in Cupa Angliei

Condusa de doua ori pe teren propriu, Manchester United a trimis meciul cu Liverpool in prelungiri si a castigat in extremis, cu 4-3.

FA Cup: Manchester United vs Liverpool - Cormoranii, de neoprit!

Manchester United - Liverpool, meci contand pentru sferturile de finala din Cupa Angliei, este programat, duminica, 17 martie, de la ora 17:30, pe Old Trafford, si va fi transmis in direct de Pro Arena.

FA Cup: Manchester City vs Newcastle United - Cetatenii, spre o noua tripla

Manchester City - Newcastle United, meci contand pentru sferturile de finala din Cupa Angliei, este programat, sambata, 16 martie, de la ora 19:30, pe Etihad Stadium, si va fi transmis in direct de Pro Arena.

Manchester United, victorie cu Everton din doua penalty-uri

Echipa Manchester United a pus capat unei serii de doua infrangeri la rand in campionatul Angliei.

Premier League: Manchester United rupe seria infrangerilor Salvata de doua penaltiuri

Manchester United a trecut repede peste socul infrangerii din derbiul orasului cu City si s-a impus in fata celor de la Everton, scor 2-0, in runda a 28-a din Premier League.

actualitate, 14:45