15:32

Mansa Play

Diego Simeone explica de ce Atletico Madrid a fost eliminata de Borussia Dortmund din Champions League

Atletico Madrid castigase mansa tur a dublei cu Borussia Dortmund, dar a incasat patru goluri in Germania si a ratat calificarea in semifinalele Champions League. Dupa meciul de marti seara, Diego Simeone a avut un discurs fair-play si a recunoscut superioritatea adversarului.

Handbal: CS Dinamo Bucuresti s-a calificat in sferturile de finala ale EHF European League

CS Dinamo Bucuresti s-a calificat in sferturile de finala ale competitiei masculine de handbal EHF European League, dupa ce a invins in deplasare echipa daneza Bjerringbro-Silkeborg, cu scorul de 27-24 16-8), marti seara, in mansa secunda a play-off-ului.

CS Dinamo s-a calificat in sferturile EHF European League la handbal masculin

CS Dinamo Bucuresti a reusit calificarea in sferturile de finala ale competitiei masculine de handbal EHF European League, dupa ce a castigat in deplasare cu echipa daneza Bjerringbro-Silkeborg, cu scorul de 27-24 16-8), marti seara, in mansa secunda a play-off-ului.

Dinamo, in sferturile de finala ale EHF European League

Dinamo s-a calificat in sferturile ale EHF European League, dupa ce a invins in deplasare echipa daneza Bjerringbro-Silkeborg, cu scorul de 27-24, in mansa secunda a play-off-ului. Dupa ce in meciul tur campioana Romaniei castigase pe teren propriu cu scorul de 37-34, elevii lui Xavi Pascual au facut o prima repriza de exceptie la Silkeborg, .

Play-off Euro 2024: Ucraina vs Islanda - Se decide adversara Romaniei

Ucraina - Islanda, meci contand pentru finala Ligii B din Nations League a barajului de calificare la Campionatul European mansa unica), este programat, marti, 26 martie, de la ora 21:45, pe Stadion Miejski din Wroclaw Polonia), si va fi transmis in direct de Digi Sport 1 si Prima Sport 2.

CSM Bucuresti, in sferturile Ligii Campionilor, dupa o victorie trasa la indigo cu Krim Ljubljana

Formatia de handbal feminin CSM Bucuresti s-a calificat in sferturile de finala ale Ligii Campionilor, dupa ce a a invins-o in dubla mansa, cu scor identic, 30-24, pe Krim Mercator Ljubljana, in play-off. Campioana Romaniei s-a impus cu 30-24 in returul disputat in Sala Polivalenta din Capitala. Tigroaicele au condus cu 5-3 si 8-5, dar Krim .

EHF Champions League: CSM Bucuresti vs Krim Ljubljana - O simpla formalitate

CSM Bucuresti - Krim Ljubljana, meci contand pentru mansa a doua a play-off-ului pentru sferturile de finala din Liga Campionilor, este programat, duminica, 24 martie, de la ora 17:00, la Sala Polivalenta, si va fi transmis in direct de Digi Sport 1, Orange Sport 1 si Prima Sport 1.

Play-off Euro 2024: Bosnia-Hertegovina vs Ucraina - Oaspetii au prima sansa la finala

Bosnia-Hertegovina - Ucraina, meci contand pentru semifinalele Ligii B din Nations League ale barajului de calificare la Euro 2024 mansa unica), este programat, joi, 21 martie, de la ora 21:45, pe Stadionul Bilino Polje din Zenica, si va fi transmis in direct de Digi Sport 1 si Prima Sport 1.

Play-off Euro 2024: Israel vs Islanda - Echilibru la Budapesta

Israel - Islanda, meci contand pentru semifinalele Ligii B din Nations League ale barajului de calificare la Euro 2024 mansa unica), este programat, joi, 21 martie, de la ora 21:45, pe Stadionul Ferenc Szusza din Budapesta, si va fi transmis in direct de Digi Sport 2 si Prima Sport 3.

CSM Bucuresti e aproape de sferturile de finala ale Ligii Campionilor la handbal feminin dupa ce a invins in deplasare echipa slovena Krim Mercator Ljubljana, cu scorul de 30-24 (18-12)

CSM Bucuresti a facut un pas mare spre sferturile de finala ale Ligii Campionilor la handbal feminin, dupa ce a invins in deplasare echipa slovena Krim Mercator Ljubljana, cu scorul de 30-24 18-12), sambata seara, in prima mansa a play-off-ului, potrivit agerpres. ro. Tigroaicele au dominat jocul de la un capat la altul si au obtinut .

CSM Bucuresti, spre sferturile de finala ale Ligii Campionilor la handbal feminin. A invins in deplasare echipa slovena Krim Mercator Ljubljana

CSM Bucuresti a facut un pas mare spre sferturile de finala ale Ligii Campionilor la handbal feminin, dupa ce a invins in deplasare echipa slovena Krim Mercator Ljubljana, cu scorul de 30-24 18-12), sambata seara, in prima mansa a play-off-ului.

Poza serii in Conference League - UEFA le-a inchis peluza, insa ultrasii au avut o idee grozava

Legia Varsovia a primit joi vizita norvegienilor de la Molde, in mansa retur a play-off-ului UEFA Conference League, iar oaspetii s-au impus fara mari probleme, cu scorul de 3-0 6-2 la general). Momentul serii s-a petrecut in schimb in tribune.

Campioana Romaniei a fost eliminata in play-off-ul Conference League HJK Helsinki Farul 2-0

Farul, campioana Romaniei, a fost eliminata in play-off-ul Conference Leauge, dupa ce a pierdut deplasarea cu HJK Helsinki, scor 0-2. Campioana Romaniei s-a deplasat in Finlanda, pentru meciul cu Helsinki de joi seara, 31 august, in mansa retur din play-off-ul Conference League.

Conference League: BodoGlimt vs Sepsi - Sansa a doua pentru trupa lui Ciobotariu

BodoGlimt - Sepsi, meci contand pentru mansa a doua a play-off-ului din Conference League, este programat, joi, 31 august, de la ora 19:00, pe Aspmyra Stadion, si va fi transmis in direct de Digi Sport 1 si Prima Sport 1.

Conference League: HJK Helsinki vs Farul Constanta - Hagi, in fata unei premiere istorice

HJK Helsinki - Farul Constanta, meci contand pentru mansa a doua a play-off-ului din Conference League, este programat, joi, 31 august, de la ora 19:00, pe Bolt Arena, si va fi transmis in direct de Pro Arena.

LPF a amanat meciul lui Sepsi din SuperLiga Campioana Farul, obligata sa dispute partida din etapa a saptea

Farul Constanta si Sepsi Sfantu Gheorghe au disputat joi prima mansa a play-off-ului Conference League, iar saptamana viitoare urmeaza partidele decisive. intre timp, doar campioana va evolua in SuperLiga.

Ciobotariu sacrifica urmatorul meci din campionat: Poate nu e fair-play

Sepsi a terminat la egalitate cu Bodo Glimt in mansa tur din playoff-ul Conference League, un rezultate care ii determina pe covasneni sa spere in continuare la calificarea in grupe.

Concluziile lui Gica Hagi dupa victoria Farului din play-off-ul Conference League

Dupa ce Farul s-a impus cu 2-1 in meciul cu HJK Helsinki din prima mansa a play-off-ului Conference League, Gheorghe Hagi a declarat ca este multumit pentru victorie, dar le-a reprosat jucatorilor sai faptul ca trebuiau sa fie mai responsabili. in prima repriza am jucat destul de lent si previzibil, fara sa fim deloc periculosi.

Meci dramatic in Giulesti! Dinamo Kiev, invinsa in prelungiri de Besiktas

Dinamo Kiev a fost invinsa cu scorul de 3-2 de Besiktas Istanbul, pe Stadionul Giulesti, in prima mansa a play-off-ului Europa Conference League. Formatia turca a condus cu 1-0 si 2-1, dar Dinamo Kiev, antrenata de Mircea Lucescu, a revenit pe tabela de fiecare data. Mikola Saparenko 60) si Nazar Volosin 66) au inscris golurile .

Europa League: Ludogorets, invinsa la scor pe teren propriu Trei echipe, ca si calificate in grupe Rezultatele zilei

Ajax Amsterdam a transat in mare masura calificarea in grupele Europa League, dupa ce a invins in deplasare campioana Bulgariei, Ludogorets Razgrad, scor 4-1, in prima mansa a play-off-ului.

actualitate, 15:32