01:05

Mansa Turul

Conference League: Razvan Lucescu si PAOK Salonic, infangere la limita in turul sferturilor

PAOK Salonic a pierdut prima mansa a sferturilor de finala ale Conference League pe terenul belgienilor de la Club Brugge, scor 1-0.

PAOK a pierdut mansa tur din sferturile Conference League. Echipa lui Razvan Lucescu va putea schimba totul in retur

Primele meciuri din faza sferturilor de finala din UEFA Europa Conference League s-au disputat joi seara, 11 aprilie. PAOK, misiune grea in Belgia Pentru prima mansa, PAOK, echipa antrenata de Razvan Lucescu, s-a deplasat la Brugge, dupa turul precedent in care a revenit la retur, 5-1, cu Dinamo Zagreb, care obtinuse in tur scor 0-2.

Handbal (m): Dinamo, victorie mare in turul optimilor EHF European League

Dinamo Bucuresti, campioana Romaniei la handbal masculin, s-a impus in fata echipei Bjerringbro-Silkeborg Danemarca), scor 37-34 18-16), in mansa tur din optimile EHF European League.

Arbitri din Italia si Franta la meciurile de miercuri, din turul optimilor Ligii Campionilor

Partidele PSG - Real Sociedad si Lazio - Bayern Munchen, programate, miercuri, in mansa tur a optimilor Ligii Campionilor, vor fi conduse de arbitri din Italia, respectiv Franta.

Handbal: CSA Steaua Bucuresti s-a calificat in optimi la EHF European Cup

CSA Steaua Bucuresti calificata in optimile de finala ale competitiei masculine de handbal EHF European Cup, dupa ce a castigat meciul cu echipa austriaca HC Linz AG la scorul de 31-30 17-12), in deplasare, in mansa secunda din turul al treilea.

Dunarea Braila, calificare fara emotii in grupele EHF European League

Formatia de handbal feminin Dunarea Braila s-a calificat in grupele EHF European League, dupa ce a invins echipa germana BV Borussia 09 Dortmund, cu scorul de 27-22, duminica, pe teren propriu, in mansa secunda din turul al treilea preliminar. Primul sfert de ora a fost unul echilibrat, dupa care Dunarea a preluat controlul, iar la .

Handbal: Minaur Baia Mare - Odesa, scor 52-26, in turul 2 al European Cup

Echipa de handbal masculin Minaur Baia Mare a invins joi, pe teren propriu, formatia ucraineana Odesa, scor 52-26 23-11), in prima mansa din turul 2 al European Cup.

Volei feminin, Challenge Cup: AEK Atena - CSO Voluntari, scor 2-3

Echipa de volei feminin CSO Voluntari a invins miercuri, in deplasare, formatia elena AEK Atena, scor 3-2, in prima mansa din turul I al Challenge Cup.

Baschet: Sepsi Sf. Gheorghe s-a calificat in premiera in grupele Euroligii

Campioana Sepsi Sfantu Gheorghe s-a calificat miercuri, in deplasare, in grupele Euroligii, dupa ce a invins formatia letona TTT Riga, scor 63-62 30-27), si in mansa retur din turul preliminar. Sepsi va juca in premiera in grupele celei mai puternice competitii europene.

Handbal feminin, Dunarea Braila a castigat in Islanda

Echipa de handbal feminin Dunarea Braila a invins in deplasare, formatia islandeza Valur, in prima mansa din turul 2 al European League.

Baschet: Sepsi Sf. Gheorghe, victorie cu TTT Riga

Campioana Sepsi Sfantu Gheorghe a invins miercuri, pe teren propriu, formatia letona TTT Riga, scor 59-54 34-33), in prima mansa din turul preliminar al Ligii Campionilor.

Victorie pentru Farul in prima mansa din play-off-ul Conference League! Sepsi, rezultat bun cu BodoGlimt, o forta a campionatului norvegian

Farul Constanta a invins-o cu 2-1 pe HJK Helsinki, joi seara, la Ovidiu, in prima mansa a dublei din play-off-ul Conference League. Totodata, Sepsi a remizat cu BodoGlimt, scor 2-2, la Sfantu Gheorghe, si pastreaza si ea sanse la calificare. Farul, victorie cu HJK Helsinki in turul play-off-ului din Conference .

UEFA, sesizata de FRF cu privire la pariul de zeci de mii de lei pe care sustine Gigi Becali ca l-a pus la meciul lui FCSB din Conference League

Federatia Romana de Fotbal a sesizat UEFA cu privire la declaratiile prin care Gigi Becali a recunoscut ca a pariat 20. 000 de lei pe partida dintre Nordsjaelland si FCSB din turul 3 preliminar de Conference League, transmite ProSport. FCSB a fost eliminata de Nordsjaelland din a treia competitie continentala, dupa o remiza la Bucuresti 0-0) si o infrangere in Danemarca 2-0). Dupa a doua mansa a dublei, patronul lui FCSB a afirmat la ProSport Live ca pariase, printr-un intermediar, 20. 000 de lei pe calificarea echipei sale.

Lovitura de teatru! O fosta campioana a Europei eliminata la penalty-uri in turul 3 preliminar

Panathinaikos Atena a furnizat surpriza serii de marti, in mansa secunda a turului 3 preliminar din Liga Campionilor. Pe acelasi subiect:Sorescu, Racovitan si Ianis Hagi la un pas de grupele Ligii Campionilor .

Farul, pregatit pentru meciul cu Flora: Am venit sa castigam!

Intr-o conferinta de presa la Tallinn, Gica Hagi a vorbit despre mansa secunda pe care o va disputa impotriva Flora, din turul 3 preliminar al Conference League. Pentru mine acesta este un meci care incepe de la 0-0. Trebuie sa facem un joc bun pentru ca intalnim o echipa puternica. Flora Tallinn este o echipa .

Charalambous optimist inaintea returului cu Nordsjaelland: Mergem acolo pentru a ne califica

FCSB n-a facut deloc un meci stralucit in prima mansa a confruntarii cu FC Nordsjaelland din turul 3 al Conference League, dar chiar si asa antrenorul Elias Charalambous ramane optimist in perspectiva returului din 17 august.

Farul e cu un pas in playoff-ul Conference League dupa 3-0 cu Flora Tallinn

Victorie categorica obtinuta de Farul Constanta in prima mansa a dublei cu Flora Tallinn din turul 3 preliminar al Conference League.

Sepsi Aktobe, rusine evitata in Conference League: Si kazahii au ajuns sa ne dea emotii la fotbal

Castigatoarea Cupei Romaniei a dezamagit in prima mansa din turul III preliminar al Conference League.

Sepsi scoate in extremis remiza cu Aktobe. Calificarea se decide in Kazahstan

Echipa Sepsi Sf. Gheorghe a remizat pe teren propriu cu Aktobe, scor 1-1, in prima mansa din turul 3 preliminar al Conference League.

FCSB Nordsjaelland 0-0, gazdele au cerut doua lovituri de la 11 metri, LIVE TEXT VIDEO. Ce s-a intamplat in partidele in care au jucat Farul si Sepsi

FCSB, Farul si Sepsi vor juca astazi, 10. 2023, in prima mansa din turul trei preliminar al UEFA Conference League, intr-o noua seara europeana de foc pentru echipele din Romania. Echipa lui Gigi Becali are cel mai greu adversar, iar partida va fi gazduita de stadionul din Ghencea. Toate cele trei partide vor putea fi urmarite .