01:05

Meci Ligii

Real Madrid s-a calificat in semifinalele Ligii Campionilor, dupa 4-3 cu Manchester City

Real Madrid s-a calificat in semifinalele Ligii Campionilor la fotbal, dupa ce a castigat cu Manchester City la scorul de 4-3, in urma loviturile de departajare, in deplasare, intr-un meci din mansa secunda a sferturilor de finala in care scorul a fost egal, 1-1.

Real Madrid isi continua drumul catre titlul cu numarul 15 in Liga Campionilor. Va intalni pe Bayern Munchen in semifinale

Real Madrid s-a calificat in semifinalele Ligii Campionilor la fotbal, dupa ce a invins-o pe Manchester City cu scorul de 4-3, la loviturile de departajare, miercuri seara, in deplasare, intr-un meci din mansa secunda a sferturilor de finala in care scorul a fost egal, 1-1, atat la capatul celor 90 de minute regulamentare, cat si .

CFR Cluj FCSB 0-1! Golul lui Coman inchide lupta la titlu

FCSB a invins-o pe CFR Cluj cu 1-0, in Gruia, dupa golul din lovitura libera reusit de Florinel Coman, si s-a distantat la 13 puncte in fruntea Ligii 1, cu doar sase etape inainte de finalul campionatului. Ros-albastrii au dominat inceputul de meci din Gruia si puteau deschide scorul in minutul 11, cand balonul trimis .

Real Madrid - Manchester City: Remiza cu 6 goluri intre, in sferturile Ligii Campionilor

Real Madrid a terminat la egalitate cu Manchester City, 3-3 2-1), marti seara, pe stadionul Santiago Bernabeu, intr-un meci spectaculos disputat in prima mansa a sferturilor de finala ale Ligii Campionilor la fotbal.

Seara remizelor in Liga Campionilor: Real Madrid-Manchester City 3-3 si Arsenal Londra-Bayern Munchen 2-2

Real Madrid a terminat la egalitate cu Manchester City, 3-3 2-1), marti seara, pe stadionul Santiago Bernabeu, intr-un meci spectaculos disputat in prima mansa a sferturilor de finala ale Ligii Campionilor la fotbal, potrivit agerpres. ro. Pentru campioana en titre au inscris Bernardo Silva 2), Phil Foden 66) si Josko Gvardiol 71), in timp ce pentru .

Spectacol total pe Bernabeu cu sase goluri intre Real Madrid si Manchester City

In poate cel mai asteptat duel din sferturile de finala ale Ligii Campionilor, Real Madrid si Manchester City au remizat scor 3-3 la capatul unui meci extrem de spectaculos.

Continua cosmarul lui Dinamo! Cainii, invinsi la Galati cu un gol marcat la ultima faza

Otelul Galati a invins-o in extremis pe Dinamo, cu scorul de 1-0, pe teren propriu, intr-un meci din play-out-ul Ligii 1. Dupa ce etapa trecuta a fost egalata de Petrolul in minutul 90+13, Dinamo a trait un nou cosmar la Galati. Otelul lui Dorinel Munteanu s-a impus cu 1-0 gratie reusitei lui Razvan Tanasa, care .

U Cluj, punct in extremis scos pe terenul lui FC Hermannstadt

FC Hermannstadt si Universitatea Cluj au remizat, scor 1-1, la Sibiu, intr-un meci contand pentru etapa a treia a play-out-ului Ligii 1. FC Hermannstadt a deschis scorul in minutul 33 prin Ianis Stoica, fotbalist care in prima parte a campionatului a evoluat pentru Universitatea Cluj. Sepcile rosii au plecat de la Sibiu cu un punct, .

Liga 2: FC Arges, victorie la scor cu Ceahlaul - Rezultatele zilei

FC Arges a reusit scorul zilei contra celor de la Ceahlaul, pitestenii impunandu-se cu 4-1 intr-un meci contand pentru etapa a doua din play-out-ul Ligii 2 la fotbal.

Dinamo Petrolul 1-1. Lupii galbeni smulg un egal dramatic in prelungiri

Dinamo si Petrolul au incheiat la egalitate, scor 1-1, pe Stadionul Arcul de Triumf, in ultimul meci din etapa a doua a play-out-ului Ligii 1. Dinamo a deschis scorul in minutul 39, prin Gabriel De Moura, cu un sut de la 12 metri, din pasa lui Gheorghi Milanov. A fost primul gol inscris de fundasul .

Erling Haaland, criticat de o legenda a lui Manchester United dupa meciul cu Arsenal: De nivelul ligii a treia

Manchester City si Arsenal au remizat pe Etihad Stadium in cel mai asteptat meci al etapei cu numarul 30 din Premier League 0-0), iar Erling Haaland a facut o partida sub nivelul cu care ii obisnuise pe fanii cetatenilor.

Remiza in primul meci din playoff-ul Ligii 2 cu doua goluri demne de prima liga

Echipele Corvinul Hunedoara si Gloria Buzau au terminat la egalitate, scor 1-1 0-0), in prima etapa a fazei playoff din Liga 2.

Liga 2: Remiza intre Corvinul Hunedoara si Gloria Buzau, in primul meci din play-off

Corvinul Hunedoara si Gloria Buzau au terminat la egalitate, scor 1-1, in prima partida a rundei inaugurale din play-off-ul ligii secunde.

Play-off Euro 2024: Ucraina vs Islanda - Se decide adversara Romaniei

Ucraina - Islanda, meci contand pentru finala Ligii B din Nations League a barajului de calificare la Campionatul European mansa unica), este programat, marti, 26 martie, de la ora 21:45, pe Stadion Miejski din Wroclaw Polonia), si va fi transmis in direct de Digi Sport 1 si Prima Sport 2.

Play-off Euro 2024: Bosnia-Hertegovina vs Ucraina - Oaspetii au prima sansa la finala

Bosnia-Hertegovina - Ucraina, meci contand pentru semifinalele Ligii B din Nations League ale barajului de calificare la Euro 2024 mansa unica), este programat, joi, 21 martie, de la ora 21:45, pe Stadionul Bilino Polje din Zenica, si va fi transmis in direct de Digi Sport 1 si Prima Sport 1.

Play-off Euro 2024: Israel vs Islanda - Echilibru la Budapesta

Israel - Islanda, meci contand pentru semifinalele Ligii B din Nations League ale barajului de calificare la Euro 2024 mansa unica), este programat, joi, 21 martie, de la ora 21:45, pe Stadionul Ferenc Szusza din Budapesta, si va fi transmis in direct de Digi Sport 2 si Prima Sport 3.

Recital de goluri la Arad! UTA si FC Voluntari au facut spectacol in prima etapa a play-out-ului

UTA Arad a invins-o pe FC Voluntari cu scorul de 4-3, pe teren propriu, luni seara, in prima etapa a play-out-ului Ligii 1. UTA si FC Voluntari au facut spectacol la Arad, in prima etapa a play-out-ului, intr-un meci incheiat cu sapte goluri si multe alte ocazii de gol. La debutul lui Florin Parvu pe .

FCSB, pas mare spre titlul mult visat! Ros-albastrii au invins Sepsi si au sapte puncte avans in clasament

FCSB a trecut cu 2-1 de OSK Sfantu Gheorghe in ultimul meci al primei etape de play-off si s-a distantat la sapte puncte in ierarhia Ligii 1, profitand de esecurile urmaritoarelor. FCSB a inceput in forta meciul de pe Arena Nationala si a deschis scorul in minutul 11 prin Florinel Coman, care a ajuns astfel .

Nebunie de meci intr-o restanta din Premier League. Echipa care a condus cu 3-0 a iesit cu capul plecat

Duelul dintre Bournemouth si Luton Town nu a fost unul cu un afis foarte ofertant dupa numele formatiilor implicate, mai ales intr-o seara in care atentia microbistilor a fost captata de ultimele partide din returul optimilor de finala in Liga Campionilor. Atletico Madrid elimina Inter Milano la 11 metri si lasa Italia fara echipa in sferturile Ligii Campionilor .

Arsenal a invins-o pe Porto la loviturile de departajare si a ajuns in sferturile de finala ale Ligii Campionilor

Echipa engleza Arsenal s-a calificat in sferturile de finala ale Ligii Campionilor la fotbal dupa ce a invins-o pe FC Porto cu 4-2 la loviturile de departajare, marti seara, pe Emirates Stadium din Londra, intr-un meci in care scorul a fost de 1-0 1-0, 1-0).