01:05

Meci Mondiale

Simona Halep si impactul primului meci dupa pauza de un an si jumatate: Patru zile nu am putut sa ma misc

Simona Halep se pregateste pentru debutul in sezonul de zgura 2024, insa fosta lidera a ierarhiei mondiale a rememorat zilele de dupa meciul cu Paula Badosa de la WTA Miami.

Snooker: Ronnie OSullivan, in finala Tour Championship

Ronnie OSullivan este primul finalist al Tour Championship la snooker, liderul ierarhiei mondiale trecand, dupa un meci echilibrat in marea sa parte, de Gary Wilson, al 13-lea jucator al lumii.

Romania, esec umilitor in preliminariile Cupei Mondiale! Tricolorii lui Mihai Silvasan au fost invinsi de Luxemburg

Nationala de baschet masculin a Romaniei a fost invinsa pe teren propriu de selectionata similara a statului Luxemburg, dupa prelungiri, cu scorul de 76-72, in primul meci din faza precalificarilor europene pentru Cupa Mondiala din 2027. La debutul lui Mihai Silvasan pe banca tehnica, tricolorii au condus tot meciul, inclusiv la 23 de puncte, fiind .

Selectionata masculina a Romaniei, in saisprezecimile Mondialelor de tenis de masa

Selectionata masculina a Romaniei s-a calificat in saisprezecimile de finala ale Campionatelor Mondiale de tenis de masa pe echipe de la Busan, dupa ce a invins, marti, Iranul cu scorul de 3-1 si s-a clasat pe locul secund in Grupa a 8-a. Primul meci al duelul cu Iranul a fost pierdut de Eduard Ionescu, in .

Romania, calificata in optimile de finala ale Campionatului Mondial de tenis de masa

Selectionata feminina a Romaniei s-a calificat direct in optimile de finala ale Campionatelor Mondiale de tenis de masa pe echipe de la Busan Coreea de Sud), dupa ce a invins Serbia cu 3-1 in ultimul meci din Grupa a 7-a. Romania a castigat grupa cu victorii pe linie, 3-0 cu Suedia, 3-0 cu Canada, 3-1 .

Romania spulbera si Canada la Campionatele Mondiale de tenis de masa. Maine are cel mai tare meci

Tricolorele nu le-au dat nicio sansa asiaticelor naturalizate.

Echipa masculina de tenis de masa a Romaniei, invinsa de Portugalia la Mondialele din Coreea de Sud

Selectionata masculina a Romaniei a fost invinsa de Portugalia cu 3-0, vineri, in primul sau meci din Grupa B a Campionatelor Mondiale de tenis de masa pe echipe de la Busan Coreea de Sud).

Echipa feminina de tenis de masa a Romaniei, debut cu dreptul la Campionatele Mondiale

Echipa feminina de tenis de masa a Romaniei a debutat cu dreptul la Campionatele Mondiale de la Busan, dupa ce a invins Suedia cu scorul de 3-0, in primul meci din Grupa a 7-a. Primul punct al Romaniei a fost adus de Bernadette Szocs, dupa 3-0 11-8, 11-8, 11-7) cu Christina Kallberg. Apoi Elizabeta Samara .

CM Tenis de masa (f): Romania, fara set pierdut in confruntarea cu Suedia

Echipa feminina a Romaniei a invins reprezentativa Suediei, scor 3-0, in primul meci disputat in Grupa a saptea a Campionatelor Mondiale de tenis de masa pe echipe de la Busan Coreea de Sud).

CM Polo: infrangere in primul meci pentru Romania, in fata campioanei mondiale

Echipa nationala de polo a Romaniei a debutat cu o infrangere la Campionatul Mondial de la Doha. Tricolorii au fost invinsi de Ungaria, detinatoarea trofeului, cu scorul de 15-8.

Romania pierde cu Germania si rateaza calificarea in sferturi la Mondiale

Nationala feminina de handbal a Romaniei a fost invinsa de Germania, joi seara, in primul meci din Grupa III Principala la Campionatul Mondial.

Messi a reactionat dupa scandalul provocat la meciul cu Uruguay: Tinerii sa invete de la cei mai mari

Argentina a pierdut primul meci de cand a cucerit titlul mondial in decembrie 2022, dupa un meci tensionat cu rivala locala Uruguay, in preliminariile Cupei Mondiale din 2026.

81 de suturi la poarta intr-un meci de fotbal de la CM Under 17

Rezultatele globalizarii fotbalului se vad in statistici care arata diferente astronomice intre echipele consacrate si amatorii din alte zone ale lumii. Cel mai recent exemplu il reprezinta actuala editie a Cupei Mondiale Under 17 care se desfasoara in Indonezia si la care au luat startul 24 de echipe. Printre ele se numara si Noua Caledonie, care, dupa ce a pierdut cu 0-10 in fata Angliei, au fost umilita, nu prin scor, ci prin statistica, de Brazilia.

Neymar va fi operat in Brazilia. Si-a luat deja adio de la actualul sezon

Atacantul brazilian Neymar ajunge din nou la cutit, dupa ce si-a rupt ligamentele incrucisate intr-un meci al nationalei tarii sale in preliminariile Cupei Mondiale din 2026.

LiveBlog Noua Zeelanda - Africa de Sud, in finala CM Rugby 2023 Eseu pentru All Blacks - Meci strans pe Stade de France

Noua Zeelanda intalneste Africa de Sud in ultimul act al Campionatului Mondial de Rugby din Franta. Castigatoarea va deveni lidera solitara in clasamentul titlurilor mondiale. Meciul va fi transmis in direct pe Digi Sport 2, Orange Sport si Prima Sport 3, dar va fi si LiveBlog pe HotNews. ro.

CM Rugby 2023, finala: Noua Zeelanda vs Africa de Sud - Cele mai bune echipe din istorie se vor lupta pentru suprematie

Cupa Mondiala 2023 se afla in fata ultimului meci, marea finala aducandu-le fata in fata de la ora 22:00, pe Stade de France) pe cele mai galonate echipe din istorie: Noua Zeelanda si Africa de Sud. Cine se va impune va deveni lidera solitara in clasamentul titlurilor mondiale.

Rugby: Argentina este prima echipa calificata in semifinalele Cupei Mondiale

Selectionata Argentinei s-a calificat in semifinalele Cupei Mondiale de rugby, editia 2023, dupa ce a reusit sa invinga cu scorul de 29-17 nationala Tarii Galilor, in primul meci din sferturile de finala ale acestei competitii, disputat sambata la Marsilia, in fata a 67. 000 de spectatori.

VIDEO CM Rugby: Franta invinge clar Italia si merge in sferturi de pe primul loc

Franta a obtinut calificarea in sferturile Cupei Mondiale de rugby, dupa ce a surclasat Italia, scor 60-7, in ultimul meci din Grupa A.

VIDEO CM Rugby: All Blacks, in sferturi dupa ce au spulberat Uruguayul

Noua Zeelanda a obtinut calificarea in sferturile Cupei Mondiale de rugby din Franta, dupa ce a invins categoric echipa Uruguayului, scor 73-0, in ultimul sau meci din Grupa A.

VIDEO Prima echipa calificata in sferturile CM Rugby

Tara Galilor este prima echipa care a obtinut calificarea in sferturile Cupei Mondiale de Rugby 2023, editie gazduita de Franta, dupa ce a invins clar Australia, scor 40-6, intr-un meci din Grupa C.