10:45

Mondial Natatie

CM Natatie: La doar 16 ani, Robert Badea este in TOP 10 mondial la 400 m mixt

Sportivul Robert Badea va fi prima rezerva in finala probei de 400 m mixt din cadrul Campionatelor Mondiale de Natatie de la Doha, dupa ce a stabilit un record national in serii.

CM de Natatie Doha: Medalie de bronz obtinuta de Catalin Preda

Catalin Preda a obtinut medalia de bronz in concursul de sarituri in apa de la mare inaltime, la Campionatul Mondial de natatie de la Doha.

A cazut recordul mondial detinut de David Popovici! Cine este cel mai rapid inotator in proba de 100 de metri liber

Inotatorul chinez Pan Zhanle a doborat recordul mondial la 100 m liber, detinut de David Popovici, duminica, in cadrul Campionatelor Mondiale de natatie de la Doha. in varsta de 19 ani, Pan Zhanle a fost primul membru al stafetei chineze de 4100 m, fiind cronometrat in 46 sec 80100, dupa o cursa extrem de rapida, .

Recordul mondial la 100 m liber, care era detinut de Popovici, a fost doborat de Pan Zhanle

Chinezul Pan Zhanle a scris istorie in prima zi de bazin la Campionatele Mondiale de Natatie de la Doha, duminica seara, el doborand recordul lui David Popovici la 100 m liber.

Recordul mondial detinut de David Popovici a fost doborat de un chinez

Pan Zhanle a stabilit un nou record mondial la 100 metri liber in chiar prima zi a Campionatelor Mondiale de natatie de la Doha, Qatar, competitie la care David Popovici nu participa din ratiuni tactice.

Rezultat fantastic: Constantin Popovici a castigat circuitul mondial Red Bull Cliff Diving (sarituri in apa)

Constantin Popovici a castigat, duminica dimineata, etapa finala din sezonul 2023 a circuitului mondial Red Bull Cliff Diving sarituri in apa de la 27 metri), din Noua Zeelanda, si, totodata, a ocupat locul intai in clasamentul general, anunta Federatia Romana de Natatie si Pentatlon Modern.

in cadrul programului MedLife de testare genetica, David Popovici a oferit primele 20 de fundite aurii din medalia de la Mondiale copiilor care au supravietuit cancerului

MedLife, cea mai mare retea de servicii medicale private din Romania, marcheaza un an de la lansarea primului si singurului program gratuit de testare genetica pentru copiii cu cancer, cu acoperire nationala, din Romania printr-un eveniment deosebit care a avut loc astazi la Institutul Clinic Fundeni. in cadrul acestuia, multiplul campion european si mondial la natatie, David Popovici, a oferit primele 20 de fundite aurii, simbol al luptei impotriva cancerului pediatric, copiilor care au invins aceasta boala crunta, devenind astfel Campioni ai Sperantei. Funditele daruite astazi sunt doar o parte dintre cele 100 de bucati realizate din medalia pe care David Popovici a obtinut-o anul trecut la Mondialele de la Budapesta in proba de 200 m liber masculin si pe care a donat-o in cadrul programului MedLife cunoscut sub numele SperantaNuMoareDeCancer. Alte 80 de fundite, expuse astazi intr-un panou la Institutul Clinic Fundeni, isi asteapta campionii.

Vlad Stancu, in finala de la 400 m liber la Campionatul Mondial de inot pentru juniori

Sportivul Vlad Stancu s-a calificat, luni dimineata, in finala probei de 400 metri liber, de la Campionatele Mondiale de natatie pentru juniori.

Am vazut unde era David Popovici. Campionul mondial din proba de 200 de metri liber de la Fukuoka a dezvaluit cum l-a invins pe sportivul roman

David Popovici a avut o prestatie foarte slaba la Campionatele Mondiale de Natatie de la Fukuoka, ratand podiumul in cele doua finale in care a concurat. Cursa de la 200 de metri liber a fost uluitoare. Sportivul roman a condus trei bazine, dar a fost depasit de trei rivali pe ultimii metri. Campionul mondial, britanicul .

Leon Marchand a fost ales cel mai bun sportiv al CM de natatie

Francezul Leon Marchand a fost desemnat cel mai bun inotator din concursul masculin la editia 2023 a Campionatului Mondial de Natatie de la Fukuoka.

David Popovici, mesaj de mare campion: E cea mai buna ocazie pentru mine acum sa le transmit tinerilor si copiilor ca nu exista magie, exista doar antrenament si efort constant pentru a-ti atinge telul

David Popovici a transmis un mesaj-manifest, duminica seara, pe Facebook, dupa Campionatul Mondial de Natatie de la Fukoka, si le-a spus tinerilor si copiilor care il urmaresc ca nu exista magie, ci exista doar antrenament si efort constant pentru a-ti atinge telul. Fenomenalul inotator roman a avut un Campionat Mondial sub asteptari, in care s-a clasat pe 4 in proba de 200 m liber, respectiv pe 6 in cea de 100 de m liber. Popovici dominase ambele probe in 2022, cand cucerea atat aurul european, cat si pe cel mondial.

De ce nu a transmis TVR Campionatul Mondial de inot la care a participat David Popovici

TVR face publice detaliile negocierilor pentru transmiterea Campionatului Mondial de Natatie de la Fukuoka, unde a concurat David Popovici.

Este tot numai un zambet. Cum s-a fotografiat David Popovici dupa Campionatul Mondial de Natatie din Japonia (FOTO)

Dupa participarea la Campionatul Mondial de Natatie din Japonia, David Popovici a decis sa se bucure de o binemeritata vacanta. Cu doar cateva ore in urma, tanarul sportiv roman a concurat in finala de 100 de metri liber, demonstrand un talent de exceptie. insa, acum, a venit momentul sa se relaxeze si sa impartaseasca bucuria succesului alaturi de cea care i-a fost alaturi in permanenta: iubita lui, Taisia. Popovici s-a fotografiat alaturi de iubita lui .

Explicatia pentru esecul lui David Popovici din Japonia. Doi fosti inotatori vorbesc despre suferinta romanului: Parca ma impuscase cineva in apa!

David Popovici a uimit o lume intreaga in anul 2022, cand a cucerit medaliile de aur la probele de 100 de metri liber si 200 de metri liber, cu un record mondial. El a mers la Campionatele Mondiale de Natatie din Japonia din postura de mare favorit, insa nu a reusit sa-si apare niciun dintre .

Digisport: Explicatiile unui expert in natatie dupa rezultatele lui David Popovici la CM din Japonia

David Popovici 18 ani) a avut evolutii sub asteptari la Campionatul Mondial de natatie de la Fukuoka, Japonia, in conditiile in care era marele favorit al probelor de 100 si 200 de metri liber.

David Popovici, dupa evolutia sub asteptari de la Fukuoka: Trebuie sa ma antrenez mai mult

Chiar daca nu a prins podiumul in probele de 100 si 200 metri liber de la Campionatele Mondiale de natatie de la Fukuoka, inotatorul roman David Popovici nu se declara ingrijorat si spune ca se va antrena mai mult. Cu un an inaintea Jocurilor Olimpice de la Paris, Popovici, campion mondial en titre,a ocupat doar .

David Popovici, discurs bizar, dupa ce a terminat pe locul sase finala probei unde detine recordul mondial. Parca e o gura de aer proaspat

David Popovici a incercat sa braveze dupa esecul usturator de la Campionatele Mondiale de Natatie. Sportivul roman a terminat pe locul sase finala de 100 de metri liber, proba in care detine recordul mondial, iar la final a vorbit despre cat de multe lucruri a invatat la aceasta competitie. inotatorul a spus ca se simte .

TVR a fost incorect acuzata ca n-a vrut sa transmita Campionatul Mondial de Natatie. TVR a vrut sa cumpere drepturile de difuzare dar oferta i-a fost respinsa

Societatea Romana de Televiziune SRTv) face o serie de precizari in care respinge acuzatia ca n-a fost interesata sa transmita Campionatul Mondial de Natatie, care se desfasoara in Japonia. SRTv a difuzat un comunicat de presa intitulat Adevarul despre negocierile pentru achizitia drepturilor de difuzare a CM de Natatie 2023: Inception Media a respins oferta .

David Popovici, prima reactie dupa ce a pierdut finala probei de 100 de metri liber, la Campionatele Mondiale de la Fukuoka: Nu este sfarsitul lumii

David Popovici a facut primele declaratii dupa ce s-a clasat pe locul sase in proba de 100 de metri liber, de la Campionatul Mondial de Natatie de la Fukuoka.

Promisiunea lui David Popovici dupa un CM de inot fara medalie castigata

David Popovici a terminat pe locul 6 in finala probei de 100 m liber de la Campionatul Mondial de Natatie, iar sportivul nostru a oferit o prima reactie dupa ultima sa cursa de la Fukuoka Japonia).

actualitate, 10:45