18:00

Ons Jabeur

VIDEO De nerecunoscut: Multipla finalista de Grand Slam, invinsa la Indian Wells de ocupanta locului 131 WTA

Ons Jabeur este de nerecunoscut de ceva timp, multipla finalista de Grand Slam fiind eliminata in turul al doilea de la Indian Wells de Katie Volynets, jucatoare aflata pe locul 131 in ierarhia WTA.

WTA Doha: inca doua favorite parasesc turneul inca din turul al doilea

Ziua de marti a adus surprize mari la turneul WTA 1000 de la Doha. Dupa Coco Gauff a venit randul Mariei Sakkari sa fie eliminata din competitie, urmata de Ons Jabeur.

WTA Abu Dhabi: Favorita numarul doi, eliminata in sferturi

Ons Jabeur a fost eliminata in sferturile turneului WTA de la Abu Dhabi, dupa ce a fost invinsa in doua seturi de Beatriz Haddad Maia, scor 6-3, 6-4.

Emma Raducanu, eliminata in turul doi la WTA Abu Dhabi de una dintre favorite

Emma Raducanu a fost eliminata in turul al doilea la turneul WTA Abu Dhabi, dupa ce a fost invinsa in doua seturi de Ons Jabeur, scor 6-4, 6-1.

Australian Open: Ons Jabeur a fost eliminata de Mirra Andreeva

Sportiva din Tunisia Ons Jabeur, cap de serie numarul 6, a fost eliminata cu 6-0 6-2 in turul 2 al Australian Open, de adolescenta rusa Mirra Andreeva, in varsta de 16 ani.

VIDEO Si-a invins idolul in doar 54 de minute - Surpriza zilei la Australian Open 2024

Mira Andreeva 16 ani) a facut miercuri pasul in turul al treilea de la Australian Open dupa ce a invins-o fara drept de apel pe Ons Jabeur. Sportiva din Tunisia este multipla finalista de Grand Slam si fosta ocupanta a locului 2 in ierarhia WTA.

VIDEO Turneul Campioanelor: Iga Swiatek, inca o victorie categorica - Duel de foc in semifinale

Iga Swiatek a bifat o noua prestatie aproape perfecta la Cancun Mexic), a trecut fara emotii de Ons Jabeur si s-a calificat in semifinalele Turneului Campioanelor 2023.

Ons Jabeur doneaza copiilor palestinieni o parte din castigurile de la Turneul Campioanelor 2023

Ons Jabeur tripla finalista de Grand Slam) a anuntat ca va dona o parte din castigurile sale de la Turneul Campioanelor 2023 copiilor palestinieni.

Swiatek si Jabeur au castigat la Turneul Campioanelor

Ziua de miercuri a adus victorii pentru jucatoarele Iga Swiatek si Ons Jabeur la Turneul Campioanelor de la Cancun, Mexic.

Ons Jabeur sustine cauza copiilor palestinieni. Decizia luata chiar la Turneul Campioanelor

Jucatoarea de tenis, prima victorie la WTA Finals.

Turneul Campioanelor: Victorii pentru Iga Swiatek si Ons Jabeur

Poloneza Iga Swiatek si sportiva tunisiana Ons Jabeur le-au invins pe Coco Gauff, respectiv Marketa Vondrousova, joi, in grupa B de la Turneul Campioanelor.

Prima jucatoare araba de tenis care a ajuns in finala Grand Slam, Ons Jabeur va dona palestinienilor o parte din premiul WTA: Este vorba de umanitate

Jucatoarea tunisiana de tenis Ons Jabeur s-a angajat sa doneze o parte din premiul castigat la finala WTA pentru a-i ajuta pe palestinieni. Gestul sau nu este un mesaj politic Promisiunea lui Jabeur, prima jucatoare araba care a ajuns in finala unui turneu de simplu de Grand Slam, a venit dupa prima sa victorie la turneul de la Cancun. Sunt foarte fericita cu victoria mea, dar, in general, nu am fost prea fericita in ultima vreme. Situatia din lume nu ma face deloc fericita, a declarat Jabeur.

VIDEO Campioana de la Wimbledon, la un pas de eliminarea de la Turneul Campioanelor

Marketa Vondrousova si Ons Jabeur s-au intalnit la Turneul Campioanelor, meciul fiind o reeditare a finalei din acest sezon de la Wimbledon. Diferenta a fost ca de aceasta data s-a impus sportiva din Tunisia.

Ons Jabeur reactioneaza dupa ce a fost acuzata ca sustine o organizatie terorista

Federatia de Tenis din Israel ITA) a acuzat-o pe Ons Jabeur ca sustine o organizatie terorista, iar multipla finalista de Grand Slam s-a aparat dupa ce a transmis un mesaj prin care si-a aratat sprijinul pentru palestinieni.

Gauff a facut spectacol la primul meci din Turneul Campioanelor

Tanara jucatoare americana Cori Gauff a invins-o in mai putin de o ora pe Ons Jabeur din Tunisia, luni noapte, intr-un meci din cadrul Grupei Chetumal, la Turneul Campioanelor de la Cancun.

Turneul Campioanelor: infrangere incredibila pentru o multipla finalista de Grand Slam

Ons Jabeur a suferit una dintre cele mai drastice infrangeri din cariera, sportiva din Tunisia castigand un singur game in partida cu Coco Gauff de la Turneul Campioanelor de la Cancun meci cedat cu 0-6, 1-6).

WTA Zhengzhou: Una dintre marile favorite, nevoita sa se retraga

Ons Jabeur trebuia sa joace cu Daria Kasatkina in sferturile turneului de la Zhengzhou, dar tunisianca a fost nevoita sa se retraga din competitia de categorie WTA 500.

Ziua favoritelor la WTA Beijing Duelurile din optimile de finala

Cu exceptia lui Ons Jabeur, toate favoritele au trecut marti de turul al doilea al competitiei de categorie WTA 1000 de la Beijing, iar duelurile din optimi sunt unele foarte interesante.

Revoltata de noile reguli WTA, o multipla finalista de Grand Slam pierde in turul doi la China Open

Ons Jabeur a fost eliminata de Marta Kostyuk in turul secund al competitiei de categorie WTA 1000 de la Beijing. inaintea partidei de marti, tripla finalista de Grand Slam vorbise despre noile reguli din circuitul feminin.

Principala favorita a castigat turneul WTA de la Ningbo

Ons Jabeur locul 7 WTA si principala favorita) a castigat turneul Ningbo Open, competitie de categorie 250.

actualitate, 18:00