01:05

Out Ligii

Otelul U Cluj 1-0! Trupa lui Dorinel Munteanu, un nou succes in fata Sepcilor Rosii

Otelul Galati a invins-o pe Universitatea Cluj cu scorul de 1-0, pe teren propriu, intr-un meci din etapa a cincea a play-out-ului Ligii 1. La trei zile distanta de meciul direct din semifinalele Cuperi Romaniei, cand Otelul s-a impus cu 2-1, echipa lui Dorinel Munteanu a obtinut o noua victorie in fata Universitatii Cluj. Unicul .

Liga 2: Remiza intre Chindia Targoviste si CSA Steaua Corvinul Hunedoara, victorie in play-off

Chindia Targoviste si CSA Steaua Bucuresti au terminat la egalitate, scor 0-0, meciul disputat in etapa a patra din play-out-ul Ligii 2 la fotbal. Tot sambata, Corvinul Hunedoara s-a impus in fata echipei CS Mioveni, scor 2-0, intr-o partida din play-off.

Cristiano Bergodi, OUT de la Rapid! Cine preia interimatul in Giulesti

Rapid Bucuresti s-a despartit de comun acord de antrenorul italian Cristiano Bergodi, dupa o serie negativa de patru infrangeri consecutive, in primele patru etape din play-off-ul Ligii 1. in varsta de 59 de ani, Cristiano Bergodi o preluase pe Rapid la inceputul acestui sezon. in cele 37 de meciuri in care a stat pe banca .

Liga 2: Victorie la scor pentru Steaua Bucuresti - Rezultatele zilei

CSA Steaua Bucuresti a castigat, scor 4-1, meciul jucat in Ghencea cu Progresul Spartac. Partida a facut parte din etapa a treia din play-out-ul Ligii 2 la fotbal.

Continua cosmarul lui Dinamo! Cainii, invinsi la Galati cu un gol marcat la ultima faza

Otelul Galati a invins-o in extremis pe Dinamo, cu scorul de 1-0, pe teren propriu, intr-un meci din play-out-ul Ligii 1. Dupa ce etapa trecuta a fost egalata de Petrolul in minutul 90+13, Dinamo a trait un nou cosmar la Galati. Otelul lui Dorinel Munteanu s-a impus cu 1-0 gratie reusitei lui Razvan Tanasa, care .

Remiza alba la Iasi. Trica si Tony si-au impartit punctele

Politehnica Iasi si FCU 1948 Craiova au terminat la egalitate, scor 0-0, luni seara, la Iasi, in etapa a treia a play-out-ului Ligii 1. Meciul a fost un duel intre fosti coechipieri deveniti antrenori, portughezul Tony si Eugen Trica, la ora debutului pe bancile tehnice ale celor doua echipe in acest sezon. Prima repriza a .

U Cluj, punct in extremis scos pe terenul lui FC Hermannstadt

FC Hermannstadt si Universitatea Cluj au remizat, scor 1-1, la Sibiu, intr-un meci contand pentru etapa a treia a play-out-ului Ligii 1. FC Hermannstadt a deschis scorul in minutul 33 prin Ianis Stoica, fotbalist care in prima parte a campionatului a evoluat pentru Universitatea Cluj. Sepcile rosii au plecat de la Sibiu cu un punct, .

Liga 2: FC Arges, victorie la scor cu Ceahlaul - Rezultatele zilei

FC Arges a reusit scorul zilei contra celor de la Ceahlaul, pitestenii impunandu-se cu 4-1 intr-un meci contand pentru etapa a doua din play-out-ul Ligii 2 la fotbal.

Dinamo Petrolul 1-1. Lupii galbeni smulg un egal dramatic in prelungiri

Dinamo si Petrolul au incheiat la egalitate, scor 1-1, pe Stadionul Arcul de Triumf, in ultimul meci din etapa a doua a play-out-ului Ligii 1. Dinamo a deschis scorul in minutul 39, prin Gabriel De Moura, cu un sut de la 12 metri, din pasa lui Gheorghi Milanov. A fost primul gol inscris de fundasul .

FCU Craiova Otelul 1-2! Oltenii lui Mititelu, invinsi dupa un gol de chinograma

Otelul Galati a invins-o in deplasare pe FCU Craiova cu scorul de 2-1, in etapa a doua a play-out-ului Ligii 1. Oaspetii au deschis scorul prin italianul Juri Cisotti 17), cu o lovitura de cap, la centrarea lui Stefan Bodisteanu. in minutul 31, acelasi Cisotti a fost faultat in careu de Albu, dar italianul a .

Dinamo a primit sanctiune maxima din partea LPF: Fara fani pe terenul propriu pana la finalul play-out-ului

Dinamo si UTA au fost sanctionate de Comisia de Disciplina a Ligii Profesioniste de Fotbal cu pedeapsa maxima dupa incidentele care au avut loc intre fani la meciul direct. Acestea vor juca patru etape fara spectactori si vor plati amenda de cate 100. 000 de lei.

Dinamo, sanctionata de LPF - Fara fani pe terenul propriu pana la finalul play-out-ului

Comisia de Disciplina a Ligii Profesioniste de Fotbal a decis ca Dinamo si UTA sa primeasca pedeapsa maxima dupa incidentele care au avut loc intre fani la meciul direct. Vorbim despre cate patru etape fara spectactori si o amenda de cate 100. 000 de lei.

A fost stabilit tintarul in Liga a 2-a! Concurenta de doi pe loc la promovare

Astazi, la sediul Federatiei Romane de Fotbal FRF), a fost stabilit, prin tragere la sorti, programul meciurilor din play-off-ul si play-out-ul Ligii a 2-a. Ultima etapa a sezonului regular din Liga a 2-a, desfasurata weekendul trecut, a stabilit numele celei de-a sasea echipe care va juca pentru promovarea in primul esalon fotbalistic. S-au luptat Chindia .

Recital de goluri la Arad! UTA si FC Voluntari au facut spectacol in prima etapa a play-out-ului

UTA Arad a invins-o pe FC Voluntari cu scorul de 4-3, pe teren propriu, luni seara, in prima etapa a play-out-ului Ligii 1. UTA si FC Voluntari au facut spectacol la Arad, in prima etapa a play-out-ului, intr-un meci incheiat cu sapte goluri si multe alte ocazii de gol. La debutul lui Florin Parvu pe .

FC Hermannstadt, victorie la scor de forfait contra celor de la Dinamo

FC Hermannstadt a invins-o pe Dinamo la scor de neprezentare, 3-0, pe teren propriu, in prima etapa a play-out-ului Ligii 1. Toate cele trei goluri ale sibienilor au fost marcate pe finalul primei reprize de Ianis Stoica 38), Raul Oprut 41) si Cristian Negut 45). Meciul a insemnat si revenirea pe teren a mijlocasului Dragos .

Liga 2: Rezultatele din ultima etapa a sezonului regulat - Cum arata play-off-ul si grupele din play-out

Sambata au avut loc ultimele meciuri din sezonul regulat al Ligii 2, astfel ca s-a stabilit componenta play-off-ului, dar si a celor doua grupe din play-out.

Avancronica primei etape din play-off. Maine incepe un nou campionat

In acest weekend debuteaza play-off-ul si play-out-ul Ligii 1, la finalul carora vom afla campioana, echipele care ne vor reprezenta in Europa si retrogradatele. Play-off-ul este deschis de confruntarea dintre Rapid si campioana en titre Farul. Dupa un sezon regular peste asteptari, in care a terminat pe pozitia secunda, la patru lungimi de liderul FCSB, .

Farul, OUT din Champions League! Campioana Romaniei, invinsa la scor de forfait de Sheriff Tiraspol

Farul Constanta a fost eliminata din preliminariile Ligii Campionilor de Sheriff Tiraspol, care a castigat cu scorul de 3-0, dupa prelungiri, returul disputat in Moldova. Campioana Romaniei a pierdut fara drept de apel duelul cu Sheriff, care a dominat partida, facand diferenta in prelungiri. Amine Talal 45+1), Jerome Ngom Mbekeli 99) si Peter Ademo 105+1) .

Pariuri sportive online pentru ultimele meciuri din Liga 1 (P)

Play-out-ul Ligii 1 s-a terminat. CS Mioveni si Chindia Targoviste vor evolua din sezonul urmator in a doua liga valorica. UTA Arad si FC Arges au castigat dreptul de a juca barajul pentru ramanerea in prima liga.

Ancelotti, nemultumit de arbitraj. Golul lui Manchester City marcat dupa un out nesemnalizat

Exista probleme legate de arbitraj si la cel mai inalt nivel, iar Carlo Ancelotti a avut ceva de spus in aceasta directie dupa meciul Real Madrid Manchester City, programat in semifinalele Ligii Campionilor.