01:05

Pontul zilei Liga 1. Academica Clinceni - CFR Cluj: Un meci generos in goluri

CFR Cluj s-a intors din Gibraltar cu o victorie chinuita in preliminariile Ligii Campionilor, 2-1 cu Lincoln Red Imps, apoi l-a prezentat pe nou-venitul Denis Alibec, o intarire semnificativa in linia ofensiva. Ardelenii incheie saptamana in campionatul intern, cu un meci in care isi pune doar problema diferentei de scor. continuă pe Hotnews

Asa am trait Academica Clinceni - CFR Cluj 1-2

Am transmis live text in aceasta pagina meciul Academica Clinceni - CFR Cluj din etapa a 2-a in CASA Liga 1.

VIDEO Liga 1: Academica Clinceni vs CFR Cluj 1-2 Latovlevici a inscris golul decisiv in minutul 87

CFR Cluj a avut parte de un meci foarte dificil cu Academica Clinceni: campioana Romaniei a obtinut victoria in etapa a doua dupa ce a inscris in minutul 87, scor 2-1.

Latovlevici aduce victoria pentru CFR Cluj in deplasare cu Academica Clinceni

Fundasul stanga a marcat cu trei minute inaintea finalului golul prin care CFR Cluj a castigat la Calarasi cu Academica Clinceni, scor 2-1.

Marius Sumudica are idei ciudate despre casnicia cu CFR Cluj. Ce a declarat antrenorul dupa jocul slab din Gibraltar

Marius Sumudica se vede ca intr-o casnicie cu CFR Cluj. Tehnicianul campioanei a fost nemultumit dupa jocul elevilor sai in prima mansa a turului 2 preliminar din Champions League. Echipa din Gruia a invins, cu chiu, cu vai scor 2-1 modesta campioana a Gibraltarului, pe terenul acesteia. Sumudica nici nu concepe o ratare .

Marius Sumudica, atac de nervi la pauza meciului Lincoln CFR Cluj. Ce s-a intamplat in vestiarul echipei sale

Marius Sumudica, atac de nervi la pauza meciului Lincoln CFR Cluj. Campioana a jucat prima mansa din turul 2 preliminar al Champions League pe stadionul micutei grupari din Gibraltar. in ciuda diferentei teoretice de valoare, dupa 45 de minute tabela arata un incredibil 1-0 pentru cei de la Lincoln. La pauza, tehnicianul .

Pontul zilei: Liga Campionilor, PSV - Galatasaray, cel mai asteptat meci din turul doi preliminar

Este cea mai asteptata partida din a doua runda de calificare din Liga a Campionilor. PSV Eindhoven - Galatasaray Istanbul este programata miercuri, 21 iulie, pe Philips Stadion, de la ora 22. Returul se va disputa sapte zile mai tarziu, la Istanbul. Reguli de baza ca sa nu pierzi controlul la pariuri sportive.

Pontul zilei: Liga 1, etapa a doua: FC Arges Pitesti - UTA Arad. Trecutul canta pentru gazde

Se vor afla fata in fata, vineri seara de la ora 18. 30), in deschiderea etapei a doua din Liga 1, doua performere din sezonul trecut. Ambele au avut insa un start fals de stagiune, mai dureros pentru gazde, care au plecat din Banie fara niciun punct.