11:30

Popovici 100

David Popovici, de neoprit la CN de inot de la Otopeni A patra medalie de aur cucerita

Pacursul perfect al lui David Popovici la Campionatul National de inot in bazin de 50 de metri de la Otopeni a continuat si sambata, cand acesta s-a impus si in proba de 100 m liber.

David Popovici a cucerit a patra medalie de aur la Campionatele Nationale, dupa cursa de 100 de metri

David Popovici a cucerit a patra medalie de aur la Campionatele Nationale de la Otopeni, dupa cursa de 100 de metri.

David Popovici a obtinut a patra medalie de aur la Nationale, dupa o cursa excelenta la 100 m liber

David Popovici a cucerit, sambata, a patra sa medalie de aur la Campionatele Nationale de inot de la Otopeni, dupa o cursa excelenta la 100 m, in care a coborat sub 48 secunde 47sec86100), si a anuntat ca va fi prezent la Europenele de la Belgrad in probele de 100 si 200 m liber.

Nationalele de la Otopeni: David Popovici, invingator detasat la 200 m liber

David Popovici, dublu campion european la 100 si 200 m liber, si-a trecut in cont a doua medalie de aur la Campionatele Nationale de inot pentru seniori, tineret si juniori de la Otopeni, dupa ce a castigat joi detasat finala de la 200 m liber cu.

David Popovici, doua medalii de aur la Campionatele Nationale de inot

David Popovici a castigat a castigat aurul in proba de 200 m liber de la Campionatele Nationale de inot pentru seniori, tineret si juniori de la Otopeni. Ieri, Popovici se impusese si in finala probei de 50 m liber. Sportivul legitimat la Dinamo, dublu campion european la 100 si 200 m liber, a fost cronometrat .

inot: David Popovici, campion national la 50 metri liber, in prima zi a Nationalelor de la Otopeni

David Popovici a castigat, miercuri seara, finala probei de 50 m liber, cu timpul de 22sec27100, in prima zi a Campionatelor Nationale de inot pentru seniori, tineret si juniori de la Otopeni. Popovici CS Dinamo) este dublu campion european la 100 si 200 m liber, informeaza Agerpres.

David Popovici, campion in proba de 50 metri liber la Nationalele de la Otopeni

David Popovici CS Dinamo), dublu campion european la 100 si 200 m liber, a castigat miercuri seara finala probei de 50 m liber cu timpul de 22sec27100, in prima zi a Campionatelor Nationale de inot pentru seniori, tineret si juniori de la Otopeni,.

COSR vrea 100 de sportivi romani la JO 2024 - Presedintele Mihai Covaliu comenteaza cazurile Halep si Popovici

Mihai Covaliu, presedintele Comitetului Olimpic si Sportiv Roman COSR), a afirmat ca-si doreste ca Romania sa fie reprezentata de 100 de sportivi la Jocurile Olimpice din aceasta vara. Fostul scrimer a comentat situatiile in care se afla Simona Halep care are nevoie de un wild card pentru a participa la competitia de tenis de la Paris) si David Popovici care va fi cazat in afara Satului Olimpic).

David Popovici scapa de marele sau rival. Campionul de la Tokyo 2021 a ratat calificarea la Jocurile Olimpice

Concurenta acerba in probele de 100 si 200 metri liber.

David Popovici, conditii preferentiale la JO de la Paris: Nu toata lumea este egala

David Popovici se pregateste intens pentru Jocurile Olimpice de la Paris, unde va concura pentru medalii in probele de inot de 100 si 200 metri liber. Sportivul va sta insa in afara satului olimpic si va avea paza asigurata.

Antrenament pentru Jocurile Olimpice. David Popovici, victorii in Belgia

Inotatorul roman David Popovici isi continua pregatirea pentru Jocurile Olimpice de la Paris, iar in weekend a obtinut doua victorii de moral la concursul international Antwerp Diamond Speedo, disputat in Belgia. Torpila Romaniei a defilat in probele sale preferate, de 100 m si 200 m liber. La 100 m liber, Popovici s-a impus cu 48sec34100, .

David Popovici s-a impus din nou in probele sale preferate de la concursul international de la Anvers

David Popovici, care se pregateste pentru JO 2024, s-a impus cu usurinta in probele sale preferate de 100 m si 200 m liber, cu prilejul unui concurs international disputat in weekend la Anvers, Antwerp Diamond Speedo. La concurs au participat cu exceptia lui Popovici doar sportivi din Belgia si Olanda .

inot: David Popovici, victorii in probele de 100 si 200 m liber ale concursului de la Anvers

David Popovici continua pregatirile pentru Jocurile Olimpice de la Paris, iar inotatorul roman a obtinut victorii clare in probele de 100 m si 200 m liber din cadrul concursului Antwerp Diamond Speedo Belgia).

FORUMUL INVESTITORILOR - 2024 Dan Popovici, OTP Asset Management: Trebuie sa crestem numarul persoanelor care isi pun problema sa investeasca

Sa devii investitor intr-un fond de investitii este foarte simplu, spune Dan Popovici, directorul general al OTP Asset Management, care precizeaza: Pentru acest lucru n-ai nevoie de bani. Adica, daca iti pui problema sa fii investitor la bursa, direct in actiuni, trebuie sa-ti creezi un portofoliu, trebuie sa ai un portofoliu diversificat si automat ai nevoie de o suma de bani. in schimb, daca vrei sa fii investitor tot intr-un portofoliu diversificat, cu 100 de lei sau cu 50 de lei iti cumperi o unitate de fond si deja esti investitor.

A cazut recordul mondial detinut de David Popovici! Cine este cel mai rapid inotator in proba de 100 de metri liber

Inotatorul chinez Pan Zhanle a doborat recordul mondial la 100 m liber, detinut de David Popovici, duminica, in cadrul Campionatelor Mondiale de natatie de la Doha. in varsta de 19 ani, Pan Zhanle a fost primul membru al stafetei chineze de 4100 m, fiind cronometrat in 46 sec 80100, dupa o cursa extrem de rapida, .

David Popovici, detronat. Recordul romanului la 100 de metri a fost spulberat de un inotator chinez

Toata lumea stie deja de recordurile realizate de tanarul inptator roman David Popovici. Numai ca, acum aceste recorduri au fost detronate de un sportiv chinez. Cu alte cuvinte, recordul romanului la 100 de metri a fost spulberat de un inotator chinez. David Popovici, detronat la Doha de un inotator chinez Tanarul chinez Pan Zhanle a .

Cine este sportivul care a stabilit un nou record mondial al probei de 100 de metri liber David Popovici pierde titlul de cel mai rapid inotator din lume

Pan Zhanle, un sportiv chinez in varsta de 19 ani, a notat duminica, 11 februarie, cele doua lungimi de bazin in stil liber in 46,80 secunde, doborand recordul stabilit de inotatorul nostru David Popovici, in 2022, la Roma, de 46,86. David Popovici a pierdut recordul mondial la 100 de metri liber .

Recordul lui David Popovici la 100 m liber, doborat de chinezul Pan Zhanle VIDEO

Recordul lui David Popovici la 100 m liber a fost doborat de sportivul chinez Pan Zhanle, la Campionatele Mondiale de Natatie de la Doha.

Recordul mondial la 100 m liber, care era detinut de Popovici, a fost doborat de Pan Zhanle

Chinezul Pan Zhanle a scris istorie in prima zi de bazin la Campionatele Mondiale de Natatie de la Doha, duminica seara, el doborand recordul lui David Popovici la 100 m liber.

Recordul mondial detinut de David Popovici a fost doborat de un chinez

Pan Zhanle a stabilit un nou record mondial la 100 metri liber in chiar prima zi a Campionatelor Mondiale de natatie de la Doha, Qatar, competitie la care David Popovici nu participa din ratiuni tactice.

actualitate, 11:30