01:05

Popovici Medalie

David Popovici, de neoprit la CN de inot de la Otopeni A patra medalie de aur cucerita

Pacursul perfect al lui David Popovici la Campionatul National de inot in bazin de 50 de metri de la Otopeni a continuat si sambata, cand acesta s-a impus si in proba de 100 m liber.

David Popovici a cucerit a patra medalie de aur la Campionatele Nationale, dupa cursa de 100 de metri

David Popovici a cucerit a patra medalie de aur la Campionatele Nationale de la Otopeni, dupa cursa de 100 de metri.

David Popovici a obtinut a patra medalie de aur la Nationale, dupa o cursa excelenta la 100 m liber

David Popovici a cucerit, sambata, a patra sa medalie de aur la Campionatele Nationale de inot de la Otopeni, dupa o cursa excelenta la 100 m, in care a coborat sub 48 secunde 47sec86100), si a anuntat ca va fi prezent la Europenele de la Belgrad in probele de 100 si 200 m liber.

inca o medalie de aur pentru David Popovici la CN de inot de la Otopeni

David Popovici continua prestatia excelenta la Campionatul National de inot de la Otopeni. Sportivul a cucerit vineri medalia de aur si in proba de 400 de metri liber.

David Popovici, medalie de aur si la 400 de metri liber la Campionatele Nationale de la Otopeni

David Popovici, in varsta de 19 ani, a obtinut medalia de aur si la proba de 400 de metri liber la Campionatele Nationale de la Otopeni cu timpul 3:47,54. David Popovici a castigat cursa de 400 de metri liber Sportivul nostru a obtinut medalia de aur si la proba de 400 de metri liber, dupa ce a finalizat cursa in 3:47,54, fiind urmat de Vlad Stancu si Nandor Nagy.

Nationalele de la Otopeni: David Popovici, invingator detasat la 200 m liber

David Popovici, dublu campion european la 100 si 200 m liber, si-a trecut in cont a doua medalie de aur la Campionatele Nationale de inot pentru seniori, tineret si juniori de la Otopeni, dupa ce a castigat joi detasat finala de la 200 m liber cu.

David Popovici, inca o medalie de aur

David Popovici a castigat, joi, medalia de aur in proba de 200 m liber din cadrul Campionatului National de inot in bazin de 50 m pentru seniori, tineret si juniori I-II, competitie care are loc la Otopeni.

David Popovici, AUR si la 200 m liber la Campionatele Nationale de la Otopeni

David Popovici a obtinut inca o medalie de aur in proba de 200 m liber la Campionatele Nationale de la Otopeni, in bazin de 50 m pentru seniori, tineret si juniori. Sportivul nostru a castigat miercuri seara, finala probei de 50 m liber, cu timpul de 22 sec 27100, in prima zi a Campionatelor Nationale de inot pentru seniori, tineret si juniori de la Otopeni. David Popovici a obtinut a doua medalie de aur la Campionatele Nationale de la Otopeni .

David Popovici, a doua medalie de aur la Campionatul National de inot de la Otopeni

Dupa medalia de aur in proba de 50 de metri liber, David Popovici a terminat joi pe primul loc si in cursa de 200 metri liber, la Campionatul National de inot in bazin de 50 m.

Gest de milioane facut de David Popovici! Multiplul campion european a oferit 20 de fundite fabricate dintr-o medalie de aur, pentru copiii bolnavi de cancer: Nu am dreptul sa ma plang

David Popovici a oferit unor copii, care au invins cancerul, fundite aurii fabricate din una din medaliile sale de aur cucerite la Campionatele Mondiale de anul trecut.

David Popovici, gest superb pentru copiii care au invins cancerul: Noi cand spunem ca avem probleme, nu, nu avem, pentru ca ei duc adevaratul greu

David Popovici a involburat apele bazinului, dar deopotriva si pe cele ale societatii! E inutil de mentionat faptul ca sportivul a cucerit inimile majoritatii romanilor nu numai prin performantele sale sportive, ci si prin modul in care gandeste, vorbeste si se comporta Sustinator al unui proiect caritabil de testare genetica intitulat Speranta nu moare de cancer, David Popovici si-a donat in urma cu cateva luni o medalia castigata in proba de 200 m liber in semn de speranta pentru copiii bolnavi de cancer, medalie din care au fost confectionate 100 de fundite de aur, pentru a fi daruite celor care inving boala.

Popovici ne-a invatat prost: Explicatia ultimelor rezultate si verdictul dat de doi inotatori de talie mondiala

David a incheiat Europenele de bazin scurt cu o medalie de bronz la 100 de metri liber. Exista insa o explicatie pentru faptul ca intotatorul de la CS Dinamo a esuat in a confisca aurul la Otopeni.

David Popovici, dupa bronzul european: imi vine sa plang cand aud publicul

Romania a incheiat Campionatele Europene de natatie in bazin scurt de la Otopeni cu o medalie de bronz obtinuta de David Popovici la 100m liber si un surprinzator loc 5 al pustiului de 16 ani Robert Badea. Tricolorii au mai obtinut un loc 3 prin Andrei Ungur, la 100m spate, dar si alte 8 calificari in finale.

Campionatul European de natatie in bazin scurt: Medalie de bronz pentru David Popovici la 100 metri liber

David Popovici a prins in extremis ultima treapta a podiumului in cursa de 100 de metri liber la Campionatul European de natatie in bazin scurt de la Otopeni.

David Popovici, prima medalie la Campionatele Europene in bazin scurt. Romanul a cucerit bronzul

David Popovici a luptat pentru o medalie la Campionatele Europene de Inot in bazin scurt de la Otopeni. Romanul si-a luat revansa dupa cursa de 200 metri si a cucerit medalia de bronz in proba.

David Popovici, bronz in finala probei de 100 metri liber

David Popovici a cucerit a doua medalie pentru delegatia Romaniei la Campionatele Europene de inot in bazin scurt de la Otopeni. Romanul a terminat al treilea in finala probei de 100 metri liber.

CE de inot in bazin scurt: David Popovici, aproape de podium in proba de 200 m liber

David Popovici nu a reusit sa ia o medalie in proba de 200 m liber la CE de inot in bazin scurt de la Otopeni. Sportivul roman a terminat al patrulea.

David Popovici, patru medalii de aur la Otopeni

David Popovici a castigat si proba de 50 m liber la Campionatele Nationale in bazin scurt, a patra medalie de aur pentru el in competitia de la Complexul Sportiv de Natatie din Otopeni. Patru medalii de aur pentru David Popovici la Otopeni .

Campionatele Nationale de inot: David Popovici, aur si un nou record

David Popovici a cucerit duminica medalia de aur in proba de 50 metri liber, in cadrul Campionatelor Nationale de inot de la Otopeni. Sportivul este la a cincea medalie cucerita in cadrul acestei competitii.

Aur si bronz pentru David Popovici, la Campionatele Nationale in bazin scurt

Inotatorul David Popovici CS Dinamo) a obtinut o medalie de aur si una de bronz la Campionatele Nationale in bazin scurt de la Complexul Sportiv de Natatie din Otopeni, sustinute pe 11 noiembrie.