01:05

Qatar Scor

VIDEO Denis Alibec, inca un gol inscris in Qatar Echipa sa, invinsa categoric

Internationalul roman Denis Alibec a reusit un nou meci bun in tricoul celor de la Muaither si a marcat un gol in infrangerea echipei sale in fata celor de la Al-Wakra, scor 4-2.

VIDEO Cristiano Ronaldo, one man show in Liga Campionilor Asiei - Goluri spectaculoase inscrise de portughez

Cristiano Ronaldo a reusit una dintre cele mai bune prestatii de la transferul sau la Al-Nassr, starul portughez marcand doua goluri spectaculoase si bifand un assist, marti seara, in victoria obtinuta in fata celor de la Al-Duhail Qatar), scor 4-3, in Grupa E din Liga Campionilor Asiei.

VIDEO Denis Alibec, la primul gol marcat in Qatar infrangere pentru echipa romanului

La a doua partida disputata in tricoul celor de la Muaither SC, internatioalul roman Denis Alibec a marcat primul gol in Qatar, dar echipa sa a fost invinsa categoric, scor 4-1.

VIDEO Maroc a invins Brazilia intr-un meci amical

Reprezentativa Marocului a demonstrat ca nu a ajuns intamplator pana in finala mica a Cupei Mondiale din Qatar si a invins selectionata Braziliei, scor 2-1, intr-un meci amical disputat sambata in Tanger.

Digisport: E gata! Se schimba regulamentul in fotbal, dupa valva de la Cupa Mondiala. Emi Martinez, principala victima

Emiliano Martinez 30 de ani) a fost eroul Argentinei in victoria cu Olanda, scor 2-2 2-2 d. p. , 4-3 d. l. d. ), dar si in cea cu Franta, scor 2-2 3-3 d. p. , 4-2 d. l. d. ), din cadrul Cupei Mondiale din Qatar.

WTA Doha: Gabriela Ruse a ratat prezenta pe tabloul principal

Gabriela Ruse 143 WTA) nu a putut trece de a cincea favorita din calificari, Elise Mertens, sportiva noastra ratand calificarea pe tabloul principal al turneului WTA din Qatar. Ruse a cedat in trei seturi, scor 6-4, 2-6, 6-4, la capatul unui meci care a durat doua ore si 56 de minute.

Bayern Munchen, doar egal cu Leipzig Primul meci in Bundesliga dupa doua luni

Bundesliga s-a reluat dupa o pauza lunga, de mai mult de doua luni, care a cuprins CM 2022 din Qatar si perioada de iarna. Bayern Munchen si RB Leipzig au terminat la egalitate, scor 1-1.

Franta - Maroc. Campioana en-titre isi va apara titlul in finala cu Argentina

Franta s-a calificat in finala Cupei Mondiale din Qatar dupa ce a trecut in semifinale de Maroc, scor 2-0. Francezii, campioni en-titre, se vor duela cu nationala lui Messi pentru a-si pastra titlul de campioni mondiali.

Franta a invins Marocul si va infrunta Argentina in finala Campionatului Mondial de fotbal din Qatar

Franta a invins Marocul, scor 2 0, in semifinalele Campionatului Mondial de fotbal din Qatar si va infrunta Argentina in finala care se va disputa duminica. Argentina Franta, finala Cupei Mondiale .

Argentina a invins Croatia si e prima finalista la Campionatul Mondial din Qatar

Argentina a devenit prima finalista la Campionatul Mondial de fotbal din Qatar, dupa ce a invins Croatia, scor 3-0. Ea va infrunta in finala castigatoarea meciului Franta Maroc. Argentina Croatia, 3 0 la Cupa Mondiala .

Roger Pearce, director tehnic la ITV, a murit in Qatar. Este al treilea reprezentant mass-media decedat la Campionatul Mondial

Inca o moarte tragica a avutr loc la campionatul mondial. Roger Pearce, director tehnic al postului britanic ITV, a decedat in Qatar, la 21 noiembrie. Barbatul a murit in camera sa de hotel, dupa meciul SUA Tara Galilor, scor 1-1, relateaza Le Figaro.

Franta se califica in semifinalele Campionatului Mondial din Qatar dupa victoria impotriva Angliei, scor 2-1

Franta a ajuns in semifinalele Campionatului Mondial din Qatar, dupa ce a invins sambata nationala Angliei, scor 2-1. Au marcat: Harry Kane 54 p. , Aurelien Tchouameni 17, Giroud 78.

Maroc a invins Portugalia si s-a calificat in semifinalele Campionatului Mondial de Fotbal 2022

Maroc a invins Portugalia, scor 1-0, si s-a calificat in semifinalele Campionatului Mondial de Fotbal 2022 din Qatar.

O noua surpriza la Campionatul Mondial din Qatar: Maroc, in semifinale dupa victoria contra Portugaliei, scor 1-0

Portugalia a fost eliminata de Maroc de la Campionatul Mondial, in duelul din sferturile de finala. Nationala Marocului a invins sambata Portugalia cu scorul 1-0. Portughezii au fost ingenunchiati in minutul 41, cand En Nesyri a deschis scorul. Datorita victoriei, Maroc a devenit prima echipa africana din istorie care reuseste sa ajunga intr-o semifinala de Cupa Mondiala! .

QATAR 2022 Louis van Gaal se retrage de la nationala

Louis van Gaal a confirmat ca va parasi postul de selectioner al Olandei, dupa esecul suferit de echipa sa in fata Argentinei, la loviturile de departajare scor 3-4).

Croatia a batut Brazilia la penalty si s-a calificat in semifinalele Campionatului Mondial de fotbal 2022

Echipa nationala a Croatiei a invins, vineri, reprezentativa Braziliei, scor 1-1 4-2), la loviturile de departajare si s-a calificat in semifinalele Cupei Mondiale din Qatar.

QATAR 2022 Istvan Kovacs nu va mai fi delegat la Cupa Mondiala

Arbitrul Istvan Kovacs nu va mai fi delegat la Cupa Mondiala. El a fost arbitru de rezerva la opt meciuri, inclusiv la cel din optimi dintre Portugalia si Elvetia, scor 6-1.

Portugalia-Elvetia. Scor fluviu in ultimul meci al optimilor

Au devenit cunoscute toate echipele care s-au calificat in sferturile de finala ale Cupei Mondiale din Qatar. Acestea sunt echipele Argentinei, Tarilor de Jos, Braziliei, Croatiei, Frantei, Angliei, Portugaliei si Marocului.

Portugalia zdrobeste Elvetia pentru calificarea in sferturi. Cristiano Ronaldo lasat rezerva

In ultima partida a optimilor de finala, Portugalia a obtinut o victorie categorica in fata Elvetiei, scor 6-1. Un meci in care Cristiano Ronaldo a inceput ca rezerva si a intrat pe final de partida, iar Goncalo Ramos a stralucit cu un hattrick.

La ce metoda inedita a apelat Neymar pentru a evita o noua accidentare. Ce le-a promis jucatorilor sud-coreeni

Echipa nationala de fotbal a Braziliei s-a calificat luni seara in sferturile de finala ale Cupei Mondiale din Qatar, dupa ce a invins Coreea de Sud cu scorul de 4-1, intr-un meci spectaculos din optimile de finala ale competitiei. Neymar a revenit dupa accidentarea suferita la meciul de debut al Braziliei contra Serbiei, scor 2-0, si a intrat din primul minut al meciului cu Coreea de Sud, in care a marcat un gol.