21:00

Rapid Krim

Rapid a pierdut meciul din Liga Campionilor cu Krim Ljubljana

Rapid a pierdut deplasarea cu Krim Ljubljana, din Liga Campionilor la handbal feminin, scor 24-25.

Handbalistele de la Rapid Bucuresti au obtinut a doua victorie in Liga Campionilor

CS Rapid Bucuresti a invins echipa slovena Krim Mercator Ljubljana, cu scorul de 27-22 15-13), sambata, la Mioveni, in Grupa B a Ligii Campionilor la handbal feminin.

Rapidistele exulta dupa calificarea in sferturile Ligii Campionilor: A fost in top 3 cele mai nebune jocuri din cariera Satisfactia este enorma Vreau ca atat noi, cat si CSM Bucuresti sa ajungem in Final Four

Rapid Bucuresti a reusit sa treaca de dubla cu Krim Ljubljana dupa un retur de poveste la Bucuresti, iar handbalistele lui Kim Rasmussen exulta dupa calificarea istorica in sferturile Ligii Campionilor, acolo unde Romania va avea in premiera doua echipe. Rapid, campioana en-titre a Romaniei, o va infrunta in sferturile Ligii pe Vipers Kristiansund, detinatoarea trofeului, iar CSM Bucuresti, actualul lider din campionatul romanesc, va da peste Esbjerg, echipa la care evolueaza Nora Mork si Henny Reistad, golgheterul, respectiv MVP-ul Euro 2022, competitie pe care cele doua handbaliste au castigat-o cu nationala Norvegiei.

Rapid, victorie la sase goluri in returul cu Krim si calificare in sferturi

Echipa Rapid Bucuresti, campioana Romaniei la handbal feminin, a obtinut calificarea in sferturile de finala din Liga Campionilor, dupa 30-24 in returul de pe teren propriu cu Krim Mercator Ljubljana.

Handbal (f): Rapid Bucuresti s-a calificat in sferturile Ligii Campionilor, dupa un meci fantastic

Campioana Rapid Bucuresti a reusit sa invinga pe teren propriu Krim Ljubljana, scor 30-24, anuland avantajul de cinci goluri al slovenelor din prima mansa si s-a calificat in primele opt echipe ale lumii.

Rapid Bucuresti, calificare istorica in sferturile Ligii Campionilor la handbal feminin

Rapid Bucuresti s-a calificat dramatic in sferturile de finala ale Ligii Campionilor la handbal feminin, dupa ce a invins formatia slovena Krim Mercator Ljubljana, cu scorul de 30-24 12-8), duminica, in mansa secunda a play-off-ului, desfasurat in Sala Polivalenta din Capitala.

DigiSport: Moment rar, la Bucuresti: a lovit-o pe jucatoarea Rapidului, apoi a recurs la un gest pe care nimeni nu-l vedea venind

Un moment amuzant a avut loc in timpul meciului dintre Rapid si Krim Ljubljana, din cadrul optimilor de finala ale EHF Champions League, la handbal feminin.

Rapid, remontada fabuloasa cu Krim. Romania are doua echipe in sferturile EHF Champions League

Rapid este in sferturile de finala ale EHF Champions League, dupa ce a reusit o victorie dramatica, la sase goluri, scor 30-24, pe teren propriu, in returul play-off-ului cu formatia slovena Krim Mercator Ljubljana. Campioana Romaniei a obtinut calificarea dupa ce a reusit sa intoarca scorul din tur, cand Krim s-a impus cu 29-24. in .

Rapid, calificare fantastica in sferturile Ligii Campionilor la handbal feminin! invinsa la cinci goluri in tur, campioana Romaniei a reusit un retur de poveste cu Krim

Rapid Bucuresti a invins-o categoric pe Krim Ljubljana, scor 30-24, duminica, la Bucuresti, si s-a calificat in sferturile Ligii Campionilor la handbal feminin. Rezultatul este cu atat mai remarcabil, in conditiile in care campioana Romaniei fusese invinsa la cinci goluri diferenta in turul din Slovenia.

Liga Campionilor (handbal feminin): Rapid vs Krim - Misiune dificila pentru campioana Romaniei

Rapid - Krim, meci contand pentru mansa a doua a play-off-ului pentru sferturile de finala din EHF Champions League Women, este programat, duminica, 26 martie, de la ora 17:00, la Sala Polivalenta din Bucuresti, si va fi transmis in direct de Digi Sport 1, Orange Sport 1 si Prima Sport 2.

Rapid pierde incredibil primul meci cu Krim din playoff-ul Ligii Campionilor

Echipa Rapid Bucuresti, campioana Romaniei la handbal feminin, a pierdut in deplasare cu Krim Mercator Ljubljana, scor 29-24, in mansa tur a playoff-ului din Liga Campionilor.

Rapid, inceput perfect, final dezastruos pe terenul lui Krim. Sanse mici de calificare in sferturile Ligii Campionilor

Handbalistele giulestene spera totusi sa intoarca rezultatul acasa, peste o saptamana.

Rapid, esec la cinci goluri pe terenul lui Krim Ljubljana

Formatia de handbal feminin Rapid Bucuresti a fost invinsa de echipa slovena Krim Mercator Ljubljana, cu scorul de 29-24 12-13), duminica, in deplasare, in prima mansa a play-off-ului Ligii Campionilor. Campioana Romaniei a facut o prima repriza buna, dar a evoluat slab dupa pauza si a pierdut la o diferenta mare, insa surmontabila. Rapid a .

Liga Campionilor (f): Campioana Rapid, infrangere clara cu Krim Ljubljana

Rapid Bucuresti nu a prins o zi prea buna in mansa tur a play-off-ului pentru sferturile Ligii Campionilor la handbal feminin, campioana Romaniei fiind invinsa in deplasare, scor 29-24, de Krim Ljubljana.

UPDATE Handbal Rapid Bucuresti si CSM Bucuresti si-au aflat adversarele din grupele EHF Champions League!

UPDATE: Handbal Rapid Bucuresti si CSM Bucuresti si-au aflat adversarele din grupele EHF Champions League! Grupa A Odense Danemarca) Vipers Kristiansand Norvegia) Krim Ljubljana Slovenia) Bietigheim Germania) Brest Franta) Ferencvaros Ungaria) Banik Most Cehia) CSM Bucuresti Romania) .

U Jolidon Cluj, debut cu infrangere in grupa B a Ligii Campionilor.

Vicecampioana Romaniei la handbal feminin U Jolidon Cluj a fost invinsa, duminica, in deplasare, de formatia slovena Krim Ljubljana, scor 28-27 15-13), in meciul de debut din grupa B a Ligii Campionilor, potrivit Mediafax. Krim a debutat ca din pusca in disputa cu U Jolidon, dupa sapte minute, tabela aratand 6-1. Gazdele nu au putut fi depasite, nici macar de la 7 metri, Cartas ratand aruncarea din minutul 8. Ritmul rapid de joc a fost greu de dus de vicecampioana Romaniei, care a .

actualitate, 21:00