16:31

Reactia lui Mirel Radoi dupa ratarea calificarii in sferturi la Jocurile Olimpice. Eternul gram de noroc a fost si acum de vina

Romania n-a reusit sa invinga Noua Zeelanda in meciul decisiv pentru calificarea in sferturile de finala si astfel parcursul tricolorilor la Jocurile Olimpice se incheie dupa faza grupelor. continuă pe Online Sport

Explicatiile lui Mirel Radoi dupa ce Romania a fost invinsa categoric cu 4-0 de Coreea de Sud la JO 2020

Coreea de Sud i-a administrat Romaniei o infrangere severa la Jocurile Olimpice de la Tokyo, asiaticii castigand cu 4-0 un meci contand pentru turneul de fotbal din cadrul JO 2020. La finalul duelului, Mirel Radoi a oferit unele explicatii pentru ceea ce s-a intamplat duminica pe teren.

JO 2020: Mirel Radoi, multumit de jucatorii sai dupa ce Romania a ratat calificarea in sferturi la Tokyo

Nationala de fotbal U23 a Romaniei a terminat la egalitate 0-0) in ultimul meci din grupe contra Noii Zeelande si a ratat calificarea in sferturile turneului de fotbal de la Tokyo 2020. Dupa partida, selectionerul Mirel Radoi s-a aratat multumit de proprii jucatori, invocand lipsa de noroc in ceea ce priveste ratarea accederii in fazele eliminatorii.

Cum se apara Mirel Radoi pentru esecul de la JO 2020: Mancarea nu a fost asa cum ne-am asteptat

Cum se apara Mirel Radoi pentru esecul de la JO 2020. Nationala U23 nu a reusit sa treaca de Noua Zeelanda, terminand 0-0 un meci in care avea nevoie de victorie pentru calificarea in sferturi. Asa, insa, tricolorii se vor intoarce acasa, dupa ce au adunat 4 puncte, dar nu au inscris vreun gol. Selectionerul .

JO 2020, gimnastica: Dragulescu si-a incheiat participarea la Tokyo! Ce a declarat dupa ratarea calificarii in finala

Singurul gimnast din lotul deplasat de Romania la Tokyo, Marian Dragulescu, a ratat, sambata dimineata, calificarea in finala la sarituri, singura proba in care a luat startul la Jocurile Olimpice.

Mirel Radoi da cartile pe fata. Ce declaratii uluitoare a facut dupa infrangerea in fata Coreei de Sud

Nationala U23 condusa de Mirel Radoi a suferit o infrangere categorica in al doilea meci de la Jocurile Olimpice. Tricolorii au pierdut cu 0-4 in fata Coreei de Sud, dupa ce au evoluat 45 de minute cu un om in minus. Miercuri, la Sapporo, Romania va intalni intr-un meci decisiv selectionata Noii Zeelande. O victorie .

actualitate, 16:31