15:45

Romania invinge Serbia 3-1 in optimile de finala la Campionatele Europene de tenis de masa, asigurandu-si un loc in sferturile de finala

B1 TV B1 TV,

Romania a obtinut o victorie solida impotriva Serbiei, cu scorul de 3-1, in meciul de optimi de finala la Campionatele Europene de tenis de masa. Performantele notabile au fost realizate de catre jucatoarele Bernadette Szocs, Eliza Samara si Andreea Dragoman, care au reusit sa se impuna in cele trei dueluri disputate impotriva adversarelor din Serbia. Decisiv pentru victorie a fost setul castigat de catre Bernadette Szocs. Romania Serbia 3-1 la tenis de masa . continuă pe B1 TV