09:45

Runda Inaugurala

Cine transmite la tv revenirea Simonei Halep in circuitul WTA

Simona Halep revine in circuitul WTA dupa o pauza de peste un an si jumatate, iar prima adversara va fi Paula Badosa in runda inaugurala de la Miami, turneu de categorie 1000).

Simona Halep isi va afla duminica prima adversara de la WTA Miami

Simona Halep revine in circuitul WTA la turneul de la Miami, iar dubla campioana de Grand Slam va afla duminica numele adversarei pe care o va intalni in runda inaugurala.

Indian Wells 2024: Ana Bogdan, eliminata - Patru favorite au parasit prematur competitia (Rezultatele zilei)

Ana Bogdan a parasit turneul WTA 1000 de la Indian Wells in runda inaugurala, sportiva noastra fiind invinsa de Diana Shnaider locul 74 mondial). Alaturi de Ana au mai fost eliminate si patru dintre favoritele competitiei din desertul californian.

Doua foste lidere WTA, eliminate in primul tur de la Indian Wells 2024 (Rezultatele zilei)

Karolina Pliskova a avut parte de o luna februarie excelenta campioana la Cluj-Napoca si semfinalista la Doha), dar sportiva din Cehia a debutat cu stangul la competitiile din SUA si a parasit turneul WTA 1000 de la Indian Wells inca din runda inaugurala.

Triplu castigator de Grand Slam, eliminat in runda inaugurala la Indian Wells 2024

Stan Wawrinka a fost eliminat in primul tur al turneului de la Indian Wells, dupa ce a fost invins in trei seturi de Tomas Machac, scor 3)6-7, 6-4, 2-6.

Rafael Nadal s-a retras de la Indian Wells 2024

Rafael Nadal spera sa se intoarca pe teren la Indian Wells 2024, dar spaniolul s-a retras inaintea meciului cu Milos Raonic din runda inaugurala a competitiei de categorie ATP Masters 1000.

PREZENTARE Indian Wells 2024 - Spectacol in Paradisul tenisului - Cine transmite la tv turneul californian

Turneul de la Indian Wells considerat al cincilea Grand Slam din circuitul mondial de tenis de camp) isi deschide oficial portile miercuri, cu partidele din runda inaugurala. Mare favorit este Novak Djokovic, in timp ce la feminin Aryna Sabalenka si Iga Swiatek sunt vazute cu cele mai mari sanse sa ridice trofeul.

Debut cu scantei pentru Rafael Nadal la Indian Wells 2024 - Traseu dificil pentru iberic

Rafael Nadal va reveni pe terenul de tenis cu ocazia turneului Masters de la Indian Wells, iar ibericul va da in runda inaugurala peste un mai vechi rival: Milos Raonic.

WTA San Diego: Campioana de Grand Slam, infrangere in runda inaugurala - Tabloul optimilor

Caroline Wozniacki a revenit pe teren dupa o absenta de trei ani si jumatate perioada in care a nascut de doua ori), dar fosta lidera mondiala nu se descurca prea bine in circuitul WTA si a pierdut din nou in primul tur al unei competitii, de aceasta data la San Diego.

Surpriza mare la ATP Acapulco - Principalul favorit, eliminat in primul tur de un jucator din afara Top 50 mondial

Turneul de categorie ATP 500 de la Acapulco a ramas fara principalul favorit inca din runda inaugurala, dupa ce germanul Alexander Zverev a fost invins in trei seturi de compatriotul Daniel Altmaier.

WTA Austin: Favorita numarul patru, eliminata in runda inaugurala

Lucia Bronzetti a fost eliminata inca din runda inaugurala a turneului WTA de la Austin, dupa ce a fost invinsa in doua seturi de Yafan Wang, scor 7-65), 6-4.

Doi favoriti, eliminati in runda inaugurala la ATP Doha

Jan-Lennard Struff si Alejandro Davidovich Fokina au fost eliminati inca din primul tur al turneului ATP de la Doha, fiind invinsi de Christopher OConnell, respectiv Jakub Mensik.

Al saptelea favorit, eliminat in runda inaugurala la ATP Doha - Set pierdut cu 6-0

Lorenzo Musetti a fost eliminat in runda inaugurala a turneului ATP de la Doha, dupa ce a fost invins in doua seturi de Zhizhen Zhang, scor 6-2, 6-0.

WTA Dubai: Favorita eliminata in primul tur - A pierdut cu 6-0 in decisiv

Beatriz Haddad Maia a fost eliminata in runda inaugurala la WTA Dubai, dupa ce a fost invinsa in trei seturi, scor 6-4, 4-6, 0-6.

WTA Dubai: Sorana Cirstea, duel cu o campioana de Grand Slam in runda inaugurala

Sorana Cirstea a aflat numele adversarei pe care o va intalni in primul tur al turneului WTA 1. 000 de la Dubai, in urma tragerii la sorti care a avut loc sambata.

WTA Doha: Sorana Cirstea, eliminata in turul doi de lidera mondiala

Sorana Cirstea a parasit turneul WTA 1000 de la Doha, dupa ce a fost invinsa in doua seturi de Iga Swiatek, scor 6-1, 6-1, in turul al doilea.

WTA Doha: Emma Raducanu, eliminata in primul tur - Set pierdut cu 6-0

Emma Raducanu nu se regaseste nici in 2024. Dupa ce a pierdut in turul secund la primele trei turnee disputate in acest sezon, britanica a parasit competitia WTA 1000 de la Doha inca din runda inaugurala.

Fosta lidera WTA, inca o infrangere de la revenirea in tenis - Set pierdut cu 6-0

Naomi Osaka a suferit a treia infrangere consecutiva de la revenirea in tenis, fosta lidera WTA parasind turneul de la Abu Dhabi in runda inaugurala.

Transylvania Open 2024: Semifinalista de Grand Slam, infrangere drastica in runda inaugurala

Nadia Podoroska a bifat cea mai importanta performanta a carierei la Roland Garros 2020 a ajuns in semifinale), dar sportiva din Argentina nu a reusit sa confirme in urmatoarele sezoane, iar de la Transylvania Open 2024 a fost eliminata inca din primul tur.

Mumbai Open: Irina Bara, eliminata inca din runda inaugurala

Irina Bara a fost eliminata in primul tur al turneului WTA 125 de la Mumbai, dupa ce a fost invinsa in doua seturi de Arianne Hartono, scor 6-4, 6-4.

actualitate, 09:45