05:45

Scor Meci

Premier League: Manchester City, victorie la scor intr-un meci restant La doar un punct de lider

Manchester City a indeplinit o simpla formalitate in deplasarea de la Brighton, scor 4-0, intr-o partida restanta din etapa cu numarul 29 din Premier League. Elevii lui Pep Guardiola sunt la doar un punct de lider.

Ana Bogdan, eliminata in primul tur la WTA Madrid Doua reveniri spectaculoase si minge de meci ratata

Ana Bogdan a ratat marti calificarea in turul al doilea al turneului WTA 1000 de la Madrid, scor 7-65), 64)-7, 2-6 cu Xiyu Wang, intr-un meci in care a fost condusa de mai multe ori de adversara, dar a ratat si o minge de meci.

VIDEO SuperLiga: U Craiova 1948, doar remiza cu FC Voluntari Trei sferturi din meci in superioritate numerica

U Craiova 1948 ramane tot fara victorie dupa 12 meciuri, oltenii reusind doar o remiza, scor 0-0 pe terenul celor de la FC Voluntari, desi au evoluat in superioritate numerica din minutul 24.

Jaqueline Cristian, la un meci de calificarea pe tabloul principal de la Madrid

Jaqueline Cristian a invins-o in doua seturi pe americanca McCartney Kessler, scor 7-6, 6-4, in prima runda a calificarilor pentru tabloul principal de simplu al turneului WTA 1. 000 de la Madrid. Jucatoarea din Romania s-a impus dupa o ora si 46 de minute, la primul sau duel cu Kessler 24 ani, 119 WTA). Jaqueline Cristian .

Presedintele CCA, verdict dupa ce Rapidul a avut un gol anulat in meciul cu FCSB

FCSB si Rapid au remizat in cel mai important meci al etapei cu numarul 5 din play-off-ul SuperLigii Romaniei, scor 2-2, intr-o atmosfera de senzatie creata de cei peste 45. 000 de spectatori prezenti pe Arena Nationala din Bucuresti.

Casper Ruud, campion la Barcelona, dupa o finala castigata in fata lui Tsitsipas

Norvegianul Casper Ruud a castigat turneul ATP 500 de la Barcelona, dupa ce l-a invins in finala pe grecul Stefanos Tsitsipas, in doua seturi, scor 7-5, 6-3. Ruud s-a impus la capatul unui meci care a durat o ora si jumatate, el reusind doi asi si facand doua duble greseli. De cealalta parte, Tsitsipas a .

VIDEO SuperLiga: Otelul Galati, din nou lider in play-out Victorie importanta in fata Universitatii Cluj

Finalista Cupei Romaniei a reusit o victorie extrem de importanta in lupta pentru castigarea play-out-ului, scor 1-0 cu Universitatea Cluj, intr-un meci din etapa a cincea.

Liga 2: Unirea Slobozia invinge pe CSC Selimbar si e aproape de promovare

Unirea Slobozia s-a impus in fata echipei CSC 1599 Selimbar, scor 2-1, intr-un meci disputat la Cisnadie, duminica, in etapa a cincea din play-off-ul Ligii 2 la fotbal.

Volei feminin: CSO Voluntari - Volei Alba Blaj, scor 3-1

Campioana Volei Alba Blaj a fost invinsa vineri, in deplasare, de formatia CSO Voluntari, scor 3-1, in primul meci al finalei Diviziei A, din cinci programate.

Iga Swiatek s-a calificat in semifinale la WTA Stuttgart Meci greu in fata Emmei Raducanu

Lidera mondiala Iga Swiatek s-a calificat vineri in semifinalele turneului WTA 500 de la Stuttgart, dupa victoria in fata Emmei Raducanu 303 WTA), scor 7-62), 6-3.

ATP Munchen: Principalul favorit, eliminat in sferturi de un jucator din afara Top 100

Alexander Zverev a dezamagit in al doilea meci jucat la turneul ATP 250 de la Munchen, unde a fost invins de chilianul Cristian Garin 106 ATP), scor 6-4, 6-4.

Un autogol al lui Alexandru Chipciu a calificat Otelul Galati in finala Cupei Romaniei

Otelul Galati s-a calificat in finala Cupei Romaniei dupa ce Alexandru Chipciu, de la echipa de fotbal U Cluj a dat autogol.

Gabriela Ruse s-a calificat in sferturile de finala de la Rouen, dupa meciul cu Clara Burel. Cu cine sa va confrunta in continuare

Gabriela Ruse s-a calificat in sferturile de finala de la Rouen, dupa meciul care a durat o ora si 55 de minute cu Clara Burel, scor 6-0, 2-6, 6-3. Gabriela Ruse, in sferturile de finala, dupa un meci excelent cu Clara Burel Gabriela Ruse 162 WTA) s-a calificat in sferturile de finala de la Rouen, un turneu de 250 de puncte WTA, dupa ce a invins-o pe favorita numarul 7, Clara Burel 44 WTA).

Al doilea favorit, eliminat dupa un singur meci la ATP Tiriac Open

Tallon Griekspoor a rezistat o singura partida la ATP Tiriac Open 2024. Olandezul a parasit competitia in optimi, invins de Marton Fucsovics 82 ATP), scor 7-5, 6-1.

Sorana Cirstea, eliminata in primul tur la Stuttgart

Sorana Cirstea paraseste turneul WTA 500 de la Stuttgart din prima runda, dupa ce a fost invinsa, astazi, in doua seturi, de chinezoaica Qinwen Zheng, scor 6-2, 6-3. Clasata pe locul 29 WTA, jucatoarea noastra a fost eliminata de numarul sapte mondial dupa un meci care a durat o ora si 16 minute. Chinezoaica a .

L-a invins pe Novak Djokovic la Indian Wells, dar a fost eliminat dramatic de la ATP Tiriac Open 2024

Luca Nardi, jucator care a produs surpriza anului invingandu-l pe Novak Djokovic la Indian Wells, a fost eliminat in primul tur de la Tiriac Open, italianul fiind invins dramatic de Thiago Seyboth Wild, dupa ce a ratat cinci mingi de meci, scor 6-3, 5)6-7, 7-62).

Tenis de masa: Bernadette Szocs, victorie in primul meci de la Cupa Mondiala Macao 2024

Bernadette Szocs s-a impus in primul sau meci de la Cupa Mondiala Macao 2024 la tenis de masa si a invins-o fara emotii pe Mariam Alhodaby, scor 4-0.

Serie A: AC Milan, remiza la Sassuolo intr-un meci cu 6 goluri

AC Milan a ajuns la 7 meciuri consecutive fara esec in Serie A. Echipa lui Stefano Pioli a remizat spectaculos pe terenul celor de la Sassuolo, scor 3-3, in etapa cu numarul 32.

Baraj Billie Jean King Cup: Ucraina - Romania 2-1 Ana Bogdan aduce punct dupa un meci fabulos

Ana Bogdan a adus primul punct Romaniei in barajul pentru turneul final al Billie Jean King Cup contra Ucrainei, dupa ce a invins-o pe Elina Svitolina, scor 6-4, 4-6, 6-3.

actualitate, 05:45